Kauno patiekalo paieškos žengia į antrą etapą: savo žodį tars patys kauniečiai

Kauno miesto savivaldybės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nemenko susidomėjimo tarp gastronomijos entuziastų sulaukusios Kauno patiekalo paieškos įgauna pagreitį. Per mėnesį nuo starto sulaukta kelių dešimčių receptų, kuriuos pateikė profesionalūs virtuvės šefai ir kulinarijos mėgėjai. Dabar estafetė perduodama publikai: kauniečiai raginami įvertinti visus pretendentų siūlymus ir savo balsais išrinkti tris receptus, kurių autoriai susikaus finale dėl Kauno patiekalo titulo.

20 unikalių receptų

Kaunas gali pasigirti įspūdinga tarpukario architektūra, unikalia istorija ir tiesiog kaunastiška miesto dvasia, tačiau kulinarinis identitetas kol kas menkai pažįstamas tiek turistams, tiek ir patiems kauniečiams. Vaišindami svečius iki šiol negalėdavome pasiūlyti kažko išskirtinai būdingo mūsų miestui. Siekiant tai pakeisti, surengtos Kauno patiekalo paieškos, rašoma Kauno miesto savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Beveik mėnesį virtuvės šefai vartė slaptus savo receptų užrašus, eksperimentavo bei kūrė miestą atspindinčių patiekalų receptūras. Kaunui pasiūlyta 20 unikalių ir istorijomis apipintų patiekalų receptų.

Kauno patiekalo paieškos / Kauno miesto savivaldybės nuotr.

„Dvi dešimtys pasiūlymų iš savo srities profesionalų. Tai tik dar kartą įrodo, kad Kauno patiekalo atsiradimas – ypač laukiamas ir reikalingas. Norisi, kad virtuvės meistrų kūrinys taptų miesto vizitine kortele ir būtų randamas visų vietos restoranų meniu. O koks Kauno patiekalas bus ir kaip vadinsis – drauge su kompetentinga komisija dabar kviečiame spręsti jus, kauniečiai“, – teigė Kauno mero pavaduotojas Andrius Palionis.

Metas vertinti ir balsuoti

Dabar lemiamas žodis perduodamas kauniečiams. Jie kviečiami peržiūrėti, įvertinti, o galbūt ir pasigaminti pateiktus patiekalus. Tuomet beliks priimti sprendimą ir atiduoti balsą už labiausiai patikusį receptą.

Visus pretendentų pasiūlymus, detalias jų receptūras, aprašymus bei nuotraukas galima peržiūrėti interneto svetainėje. Balsavimas vyksta iki kovo 16 dienos.

Trys kauniečių geriausiai įvertinti receptų autoriai susitiks finaline.

Kauno patiekalo paieškos / Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Nugalėtojas paaiškės netrukus

Kovo 30 dieną specialiame renginyje trijų laureatų sukurtus ir pagamintus patiekalus ragaus, atsiradimo istorijų klausysis ir vertins kompetentinga komisija: „Virtuvės mitų griovėjų“ įkūrėjas ir idėjinis lyderis, kulinarinių knygų autorius Alfas Ivanauskas, kaunietis žurnalistas, laidų vedėjas, prodiuseris bei rašytojas Rytis Zemkauskas, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dekanas, profesorius, Lietuvos kulinarijos istorijos ekspertas Rimvydas Laužikas bei kaunietė, restoranų verslo atstovė, legendinių Kauno barų bei kavinių įkūrėja Beta Kondratenkaitė.

Komisija iš 3 finalininkų receptų išrinks tą vienintelį – Kauno patiekalą. Jo autorius bus ne tik aukso raidėmis įrašytas į miesto gastronomijos metraščius, bet ir apdovanotas profesionaliu Damasko plieno peilio rinkiniu.

Kauno patiekalo vardą iškovojusi receptūra bus detaliai publikuojama viešai ir prieinama visoms Kauno kavinėmis bei restoranams, kad šiuo kūriniu vis dažniau mėgautųsi tiek kauniečiai, tiek ir miesto svečiai.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Į Žiegždrius išskubėjo gausios ugniagesių pajėgos – pastatas dega atvira liepsna

Seime kyla aršios diskusijos: vietoj apskričių nori formuoti penkis regionus

Netoli Kauno motociklininkas skriejo beveik tris kartus greičiau nei leidžiama

Kaunas tarė „Ačiū, Lietuva!“ – miestą užliejo muzikos ir teatro pasirodymai

Kauniečiai dalinasi džiugiomis žiniomis: vėl atsidarė legendinė „Spurginė“

Korupcijos byloje įtariamam Kauno advokatui skirtos švelnesnės kardomosios priemonės

Kauno „Akropolyje“ pradeda veikti „Kakės Makės pasaulis“

Dėl karantino atšaukimo Lietuva neatitinka vieno iš keturių rekomendacinių kriterijų

Specialistų išvados: Nemunas neatitinka vandens kokybės reikalavimų

Švelninama saviizoliacija: iš užsienio grįžę asmenys galės nuo izoliacijos vietos nutolti per kilometrą