Pratęsimą išplėšęs „Žalgiris“ Eurolygoje antro rusų barjero neįveikė | Kas vyksta Kaune

Pratęsimą išplėšęs „Žalgiris“ Eurolygoje antro rusų barjero neįveikė

„BC Žalgiris Kaunas“ „Facebook“ nuotr.

Kauno „Žalgirio“ banga buvo prislopinta Sankt Peterburge, kur po dramatiškos kovos po pratęsimo Eurolygos 28-ajame ture 75:76 (27:12, 14:25, 12:10, 13:19, 9:10) buvo pralaimėta vietos „Zenit“ komandai.

Rungtynių starte tritaškiais apsišaudė Artūras Milaknis ir Andrew Albicy, rezultatą 9:5 persvėrė šešis taškus paeiliui įvairiais būdais susirinkęs Jockas Landale‘as. Puikią žaliai-baltų seriją net iki 14:0 pratęsė vienas pats dviženklę persvarą 17:5 užfiksavęs K.C. Riversas.

Tiesa, tuomet savo atkarpą sužaidė šeimininkai, artėdami iki 17:10. Po pasitarimo tritaškius suleido K.C. Riversas ir Zachas LeDay, o galingą pirmąją dešimties minučių atkarpą apibendrino nesulaikomą reidą atlikęs Rokas Jokubaitis – 27:12.

Antrajame kėlinyje Lietuvos čempionų atakoms puikiai dirigavo Thomasas Walkupas, pats rinkęs taškus bei penktą savo rezultatyvų perdavimą padovanojęs tritaškiu atstumą iki 36:19 didinusiam J.Landale‘ui.

Puikiai žaidęs J.Landale‘as vis atsidurdavo komandos draugų radare: dėjimu pasižymėjo po R.Jokubaičio perdavimo, o jau 16-ąjį savo tašką rinko pastebėtas T.Walkupo bei Edgaro Ulanovo – 41:26. Prieš pat didžiąją pertrauką savojo šanso sulaukė „Zenit“ komanda, kuri kėlinį užbaigė spurtu 0:11 bei artėdama iki 41:37.

„Žalgirio“ taškų badą po net 8 minučių tylos nutraukė komandos kapitono Pauliaus Jankūno metimas iš vidutinio nuotolio, lygiai tą patį darė ir kiek lengviau atsikvėpti leidęs Martinas Gebenas – 45:40. Kėlinio viduryje prabilo Lukas Lekavičius, kietą varžovų gynybą pralaužė į priekį 53:44 kauniečius vedę T.Walkupas ir Z.LeDay. Tiesą, kėlinuką tolimu šūviu pavyko uždaryti šeimininkams, kurie užfiksavo žalgiriečių persvarą rezultatu 53:47.

Lemiamą rungtynių dalį vėl geriau pradėjo Rusijos komanda, kuri susmeigusi du tritaškius pavojingai atsiplėšė – 53:60. Po minutės pertraukėlės Lietuvos čempionams pavyko grįžti į rungtynes, kuomet iš toli pataikė J.Landale‘as, o atstumą iki 58:60 rėžė kamuolį puolime nusiėmęs E.Ulanovas. Paskutiniųjų taškų duetas toliau traukė svečius ir likus 77 sekundėms užvirė tikra drama – 64:66.

Tuomet žalgiriečiai nenusėmė dviejų kamuolių po savuoju krepšiu, tačiau apsigynus ir nuo trečiojo išpuolio, visų akys nukrypo į kitą aikštelės pusę. Joje šeimininkai pažeidė taisykles prieš T.Walkupą, kuris likus 16 sekundžių švieslentėje uždegė keturis šešetus – 66:66.

Po pasitarimo „Zenit“ vos per keletą sekundžių neatleistinai suklydo ir viską į savo rankas perėmė garsiai išvykoje palaikomi kauniečiai. Rungtynes užbaigti galėjo K.C. Riversas, bet jo tolimas šūvis skriejo pro šalį ir visa kova nusikėlė į pratęsimą.

Pratęsimą pradėjo pirmoje rungtynių pusėje nuostabiai veikęs T.Walkupo ir J.Landale‘o tandemas, tritaškį iš kairiojo krašto smeigė atstumą 71:66 sukūręs K.C. Riversas. Situaciją arčiau krepšio susikūrė Z.LeDay, tačiau šeimininkai aukštyn kojomis apvertė visą situaciją – 73:74.

Įspūdingą dėjimą J.Landale‘ui dar kartą suorganizavo T.Walkupas, o apsigynus, pergalę galėjo tvirtinti E.Ulanovas, bet jo metimas tikslo nepasiekė, L.Lekavičius apmaudžiai pažeidė taisykles ir švieslentėje degant vos 3 sekundėms, kauniečiai atsidūrė ant bedugnės krašto – 75:76. Per jas K.C. Riversas išmetė tritaškį, kamuolį dar spėjo nusiimti J.Landale‘as, tačiau taškų „Žalgiris“ nepelnė ir pralaimėjo 75:76.

„Žalgiris“: J.Landale‘as 27 (8/9 dvit., 6 atk. kam.), K.C. Riversas 14 (4/7 trit.), Z.LeDay 11, T.Walkupas 6 (11 rez. perd.), E.Ulanovas 4 (7 atk. kam.), A.Milaknis 3 (2 per. kam.), L.Lekavičius 2, N.Hayesas 2, P.Jankūnas 2 (9 atk. kam.), M.Gebenas 2, R.Jokubaitis 2.

„Zenit“: A.Albicy 19 (5/7 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), C.Iversonas 14 (5/8 dvit.), G.Ayonas 10 (5 atk. kam.).

Kitą savaitę Kauno „Žalgiris“ žais išvykoje – kovo 13 dieną susigrums su viena iš lygos lyderių „Barcelona“.