Dešimtmečio prakeiksmas nutrauktas: „Žalgiris“ namuose nukovė R. Kurtinaičio „Chimki“ | Kas vyksta Kaune

Antradienio vakarą Kauno „Žalgirio“ (12/15) krepšininkai susitikimu su Maskvos srities „Chimki“ (12/15) pradėjo dar vieną dvigubą Eurolygos savaitę. Beveik dešimtmetį oficialiose rungtynėse maskviečių neįveikę žalgiriečiai intensyviame mače nutraukė pralaimėjimų seriją ir įsirašė svarbią pergalę rezultatu 96:85.

Ginčo kamuolį nusiėmę žalgiriečiai pasileido į pirmąją ataką, kurios metu tritaškį iškart pelnė Edgaras Ulanovas, o šeimininkams apsigynus dar tris pridėjo Artūras Milaknis – 6:0. „Chimki“ taškų sąskaitą atidarė rusų puolimo lyderis Aleksejus Švedas, tačiau technišką metimą nuo lentos realizavo ir Thomas Walkupas – 8:2.

Rezultatyviame kėlinyje pakaitomis sėkmingai atakavo „Chimki“ latvis Janis Timma, „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas (10:5), šeimininkams nemalonų tolimą dūrį smeigė Stefanas Jovičius – 10:8. Maskviečiams stringant puolime, Kauno ekipa toliau didino atotrūkį – besibaigiant ketvirčiui, Zackas LeDay pirmąkart žalgiriečiams suteikė dviženklį skirtumą (26:15), o vyšnia ant torto tapo Nigelio Hayeso trijų taškų vertės metimas – 29:15.

Po pertraukėlės antrajame kėlinyje ant parketo grįžę „Chimki“ krepšininkai toliau niekaip nesugebėjo atrišti tarsi užburto šeimininkų tinklelio ir prabėgus vos minutei, per kurią „Žalgiris“ dar pasistūmėjo pirmyn, R. Kurtinaitis prašė minutinės – 32:17. Svečiams stovint vietoje, taškus iš po krepšio vertė Z. LeDay, o po abiem komandoms tuščios atkarpos ir, teisėjų nuomone, sportiško J. Timmos judesio alkūne prieš L. Lekavičių dar du pridėjo N. Hayesas – 36:19.

Įklimpusią „Žalgirio“ ataką gelbėjo varžovą ant pačiūžų statęs ir tritaškį švystelėjęs K. C. Riversas, pirmą kartą kauniečius stumtelėjęs į 20 taškų pranašumo zoną – 39:19. Grąžų metimą šokdamas atgal realizavo J. Timma, tačiau ties trijų taškų linija nedrebėjo auksinė A. Milaknio ranka – 42:23. Nuostabų epizodą, pasibaigusį galingu „Žalgirio“ amerikiečio dėjimu, kūrė du prieš du sužaidę L. Lekavičius ir Z. LeDay, bet nedidelį „Chimki“ spurtą baigiantis kėliniui tęsė per rankas metęs J. Timma – 44:32. Aštriai sužaidęs L. Lekavičius šeimininkams leido uždaryti ketvirtį turint solidų 16 taškų persvarą – 50:34.

Po ilgosios pertraukos į aikštelę grįžę maskviečiai, pelnę 8 taškus be atsako aptirpdė pranašumą iki 10 (52:42). Klimpstantį „Žalgirį“ budino komandą timptelėjęs L. Lekavičius, privertęs R. Kurtinaitį prašyti minutinės, po kurios greitą tritaškį realizavo Jonas Jerebko (56:45), tačiau į šturmą kilti mėginusius svečius vėsino puikūs L. Lekavičiaus ir A. Milaknio epizodai – 61:45.

Gerą šeimininkų atkarpą vijo rezultatyviau sužaidę „Chimki“ – Devinui Bookeriui realizavus ataką žemė-oras (61:51), nelaukęs didesnių problemų Šarūnas Jasikevičius kvietė auklėtinius pasitarti. Greitą tritaškį po pertraukėlės švystelėjo J. Timma, o po varžovų pražangos į krepšį krito tik vienas Z. LeDay metimas – 62:54. 10 taškų pralaimėtą trečiąjį kėlinį skaudžiai šeimininkams uždarė iš toli nesudvejojęs A. Švedas – 64:58.

Lemiamą kėlinį pakvipo tikru tritaškių konkursu: „Chimki“ puolimo lyderio pastangas neutralizavo E. Ulanovas, iš distancijos atakavo A. Švedas, tačiau atsakymą turėjo K. C. Riversas – 76:65. Po taiklių „Žalgirio“ baudos metimų, pranašumą didino kamuolį galingai sugrūdęs Jockas Landale’as (78:68), bet du taškus su bauda metė įsisiautėjęs J. Timma – švieslentėje degant 78:72, Š. Jasikevičius vėl prašė minutės pertraukėlės.

Galima sakyti, „Žalgirio“ stratego pasitarimas pasiteisino, mat tuoj po jo tolimą bombą vėl detonavo karštas K. C. Riversas – 81:72. Fanus ant kojų kėlė savo tritaškį radęs N. Hayesas (84:75), į J. Jerebko reidą įspūdingais dėjimais atsakė užsivedę Z. LeDay ir E. Ulanovas – 88:77. Vieną paskutinių šeimininkų atakų „kietu“ metimu su pražanga sėkmingai užbaigė Z. LeDay (94:83), paskutinę vinį į „Chimki“ karstą kalė tas pats Z. LeDay – fantastišką susitikimą „Žalgiris“ laimėjo rezultatu 96:85.

„Žalgiris“: Z. LeDay 23 (7/10 dvit., 5 atk. kam.), K. C. Riversas 15 (5/8 trit.), L. Lekavičius 14 (6/6 dvit., 4 rez. perd.), A. Milaknis 12 (3/6 trit., 2 per. kam.), E. Ulanovas 10 (6 rez. perd.), N. Hayesas 8 (5 atk. kam.), J. Landale‘as 6, T. Walkupas 4 (7 rez. perd.), P. Jankūnas 4 (5 atk. kam.), M. Gebenas 0.

„Chimki“: A. Švedas 24 (3/9 trit., 4 rez. perd.), J. Timma 20 (4/6 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), J. Jerebko 17 (6/8 dvit., 10 atk. kam., 2 per. kam.), S. Jovičius 10 (7 rez. perd.).

Kaip primenama oficialiame „Žalgirio“ portale, Rimo Kurtinaičio treniruojami maskviečiai praėjusiais metais Eurolygoje išgyveno tikrą košmarą – sezonas užbaigtas 7 pralaimėjimų serija, ekipa su 9 pergalėmis liko turnyro lentelės apačioje.

Šiemet stipriausioje Europos lygoje Eurolygoje „Chimki“ su 12 pergalių ir 14 pralaimėjimų šiuo metu dalijasi 7-9 pozicijas su Valensijos „Basket“ ir Stambulo „Fenerbahce“ komandomis.

„Žalgirio“ arenos svečiai yra tarp trijų geriausių komandų Eurolygoje pagal svarbiausius puolimo komponentus – pelnomus taškus, rezultatyvius perdavimus ir dvitaškių pataikymą. Pastarąjį kartą žalgiriečiai „Chimki“ atstovus oficialiose rungtynėse nugalėjo dar 2010-ųjų rudenį.

Tarp statistikos lyderių net keliose grafose puikuojasi maskviečių lyderio A. Švedo pavardė. Rusas yra antras pagal pelnomus taškus (vid. po 21,3), trečias pagal rezultatyvius perdavimus (vid. po 6,3) ir ketvirtas pagal naudingumą (vid. po 19,2).