Kauno miesto savivaldybė: „medikai yra kertinė grandis, kuria visiškai pasitikime“

Kauno klinikų nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Penktadienio naktį paskelbus apie fiksuotą koronaviruso atvejį, dėl kurio pacientė yra gydoma Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, situaciją neeiliniame posėdyje antradienį svarstys ir Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija. Portalui „Kas vyksta Kaune“ pateiktuose atsakymuose miesto vadovybė patikino, kad Kaunas laikysis bendrųjų valstybės mastu taikomų reikalavimų.

„Miestas vykdo visus nacionaliniu mastu teikiamus sveikatos apsaugos institucijų, įstaigų ir visuomenės sveikatos specialistų nurodymus bei rekomendacijas. Taip pat imamės savarankiškų priemonių ruošdamiesi galimiems įvykiams“, – portalui sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Renata Kudukytė-Gasperė.

Specialistė patikino, kad miesto savivaldybė aktyviai palaiko ryšį ir bendradarbiauja su gydymo, administravimo bei švietimo įstaigomis, seniūnijomis. Ji teigė, kad Kaune mokyklų ir darželių veiklos nėra stabdomos, nes nėra tam pagrindo.

Ji neatsakė į portalo žurnalistų klausimą, kiek kauniečių yra patalpinta ligoninėse dėl įtariamo koronaviruso bei neinformavo apie gyventojų skaičių, kuriems specialistai patarė izoliuotis namuose. Ji negalėjo atsakyti ir į klausimą, kiek žmonių mieste turi nedarbingumo pažymėjus dėl to, kad lankėsi teritorijose, kur užfiksuotas spartus viruso plitimas. „Tikslių skaičių apie išduotas nedarbingumo pažymas nerenkame“, – teigė R. Kudukytė-Gasperė.

Pasak specialistės, savivaldybės administracija siekia kuo plačiau informuoti kauniečius apie privalomas prevencines ir apsaugos priemones, saviizoliaciją bei sąmoningumą vertinant savo ir artimųjų būklę.

„Skatiname kauniečius atidėti tiek keliones, tiek vizitus į viešąsias įstaigas, masinių susibūrimų vietas, laikytis būtinų higienos normų, o atitinkamas rekomendacijas artimiausiu metu išsiųsime ir savivaldybės žinioje esančioms švietimo įstaigoms“, – komentavo R. Kudukytė-Gasperė.

Situaciją pakomentavo ir Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

„Tikime kauniečių sąmoningumu objektyviai reaguojant į situaciją ir vykdant specialistų teikiamas rekomendacijas.

Ne laikas ir ne vieta vaizduoti didvyrius, todėl šiuo metu nepuolame garsiai skelbti to, kas tiesiogiai nesusiję su būtinybe keisti kasdienius žmonių įpročius, rutiną. Nenorime anksčiau laiko kelti panikos tarp gyventojų ir bereikalingai didinti įtampą. Tačiau turime išlikti budrūs ir susitelkę veikti išvien.

Medikai yra kertinė grandis, kuria visiškai pasitikime ir ketiname suteikti visokeriopą pagalbą bei paramą. Galime užtikrinti, jog Kaunas ruošiasi galimoms koronaviruso grėsmėms, jeigu užkratas imtų plisti ir mūsų mieste“, – teigė V. Šiliauskas.

Penktadienį miesto savivaldybės vadovai susitiko su Kauno medikais, buvo bandoma išsiaiškinti, kokios jiems gali prireikti pagalbos iš miesto valdžios.

Kaip portalui „Kas vyksta Kaune“ sakė mero patarėjas Tomas Jarusevičius, daugumai mokyklų artimiausiu metu bus išsiųstos rekomendacijos dėl renginių organizavimo, kol kas Kauno mieste kovo 11-osios renginių atšaukti neketinama, nebent situacija keisis ar bus priimti atitinkami sprendimai valstybės mastu.

Primename, kad daug diskusijų kėlusi tema dėl šįvakar „Žalgirio“ arenoje vyksiančių varžybų nusvėrė sporto naudai, todėl varžybos vyks, kaip suplanuota. Tačiau dėl papildomo laiko pareikalausiančių patikrų, kuomet sirgaliai bus tikrinami termovizoriais, organizatoriai sirgalius ragina į varžybas atvykti kaip įmanoma anksčiau.

Pasaulinę sergamumo koronavirusu statistiką galima stebėti čia. Naujausiais duomenimis, patvirtintų susirgimo atvejų pasaulyje yra 83 774, iš kurių mirė 2 867 ir 36 654 žmonės pasveiko.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pirmąjį interviu davęs naujasis „Žalgirio“ treneris papasakojo, kas laukia komandos ateinantį sezoną

Mirė žurnalistikos ir viešųjų ryšių guru A. Katkevičius

Aleksote jau zuja statybininkai: prikeltoje gamykloje sukurs 700 darbo vietų

Vyriausybė pasiryžusi griežtinti tabako kontrolės įstatymą

Perspėja kauniečiai: prie judrios sankryžos ant gatvės sėdi žmogus (papildyta)

S. Skvernelis: nauji saugumo kriterijai priklausytų nuo gyvenamosios vietos

Pradedama Žaliakalnio viaduko rekonstrukcija: bus draudžiamas transporto judėjimas

Net 14 Birštono apgyvendinimo įstaigų kviečia nemokamai ilsėtis medikus

Dėl koronaviruso grėsmės E. Dragūnas atšaukia grandiozinį koncertą

Griežtas žingsnis: Lietuva nepripažįsta A. Lukašenkos Baltarusijos vadovu