Į Kauną atvykę italų krepšininkai išbandė patikrą oro uoste: gal išprotėjote?

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ettore Messina skeptiškai vertina nervingą ažiotažą, kurį kelia nevaldomas koronaviruso sklidimas. Ketvirtadienį vakare su komanda į Kauną atskridęs Milano „Olimpia“ strategas pasišaipė tiek iš vietinės papildomos patikros, tiek apskritai iš „perdėtų reakcijų“ į naują ligą.

„Buvo šiek tiek juokinga, nes atidavėme jiems blankus be jokių vardų, pavardžių, numerių. Tai tokia buvo ta patikra. Nežinau, ar tai rimta, ar tai apskritai buvo patikra“, – prunkštelėjo tituluotas treneris.

Lietuvoje ilgai ir dramatiškai spręsta, ar verta įsileisti krepšinio ekipą iš koronaviruso židiniu virtusios Šiaurės Italijos didmiesčio.

Anot E. Messinos, pačioje Italijoje kalbų apie virusą yra ne ką mažiau, bet 60-mečiui „krepšinio profesoriui“ jos atrodo keistai.

„Suprantu, kodėl buvo diskusijų, bet mes jose nedalyvavome. Manau, vertinant bendrai, reakcijos į šią situaciją yra šiek tiek perdėtos – tiek mano šalyje, tiek čia. Žinoma, padėtis rimta, bet, manyčiau, valdoma.

Manau, normalu, kad vis dėlto žaisime. Visiškai normalu. Manau, leisti žaisti – teisingas sprendimas“, – teigė „Olimpia“ treneris.

O sulaukęs dar vieno klausimo, susijusio su koronavirusu, jis akivaizdžiai susierzino.

„Mūsų treniruotės vyko visiškai įprastai. Gal jūs įsivaizduojate, kad mano šalyje siaučia maras kaip 15-ame amžiuje? Suprantate, ką kalbate? Kalbėkime apie tikrus žmones, kurie kovoja su tikromis ligomis, pavyzdžiui, vėžiu. Parodykime jiems pagarbos.

Žmonės dabar tarsi išprotėjo dėl koronaviruso, bet skaičiai rodo, kad tai – ne ką baisesnė liga nei plaučių uždegimas ar panašiai. Tik plinta jis labai greitai. Bet daugiau nieko. Aš neišsigalvoju, paskaitykite Pasaulio sveikatos organizacijos ataskaitas, rasite ten tą patį. Nekaltinu vien lietuvių dėl šios panikos, sakau, pirmiausia žmonės pačioje Italijoje reaguoja perdėtai“, – samprotavo E. Messina.

Daugiau „Olimpia“ strategas šia tema kalbėti nebenorėjo ir ją uždarė pokštu.

„Penktadienį laukia labai sunkios rungtynės. Jeigu jos nesiklostys mums palankiai, gali būti, kad pavargsime ir pradėsime krenkšti. Tuomet žmonės išsigąs, ir rungtynes teks nutraukti“, – nusijuokė italas.

„Olimpia“ į Lietuvą atskrido be Artūro Gudaičio, kuriam diagnozuotas gastroenteritas.

Paklaustas apie vidurio puolėją iš Lietuvos, Milano klubo vairininkas negailėjo jam gerų žodžių, nors žaidėjo statistika šiame Eurolygos sezone – ir pastebimai nusmukusi.

„Artūrui dabar dažnai reikia lankytis tualete, todėl negalėjome jo pasiimti su savimi. Kalbant apie jo pasirodymą šiame sezone, Artūras yra labai įgudęs žaidėjas, labai geras žmogus. Jis beveik 10 mėnesių gydėsi labai sunkią (kelio raiščių – Krepšinis.lt) traumą, o kai grįžo į aikštę, turėjo įgauti sportinę formą. O tada vėl susižeidė, vėl iškrito 45 dienoms. Taigi, jam vis dar reikia įsivažiuoti, bet esu tikras, kad jis mums dar padės“, – komentavo E. Messina.

Primename, kad pastarosiomis dienomis klausimas dėl rungtynių Kaune atšaukimo buvo linksniuojamas tiek žiniasklaidoje, tiek Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kabinetuose.

Nepaisant trečiadienį Lietuvoje paskelbtos ekstremalios padėties, „Žalgiriui“ buvo leista pačiam apsispręsti, ar saugu rengti mačą.

„Drausti kol kas nėra jokio teisinio pagrindo, nes Lietuvoje nėra nė vieno nustatyto koronaviruso atvejo“, – ketvirtadienį po ekstremalių situacijų komisijos posėdžio sakė premjeras Saulius Skvernelis.

SAM prieš tai buvo rekomendavusi „Žalgiriui“ atšaukti rungtynes arba rengti jas be žiūrovų, bet klubas nenorėjo nei vienos, nei kitos išeities. Tiesa, apie papildomas saugumo priemones paskelbęs ir svečių gerbėjų nevykti į Kauną paprašęs „Žalgiris“ pažadėjo grąžinti pinigus už bilietus tiems sirgaliams, kurie nuspręs neiti į mačą.

Dvikova prasidės penktadienį, 20 val. „Žalgiris“ (10/15) Eurolygoje užima 12-ą vietą, „Olimpia“ (11/14) rikiuojasi laipteliu aukščiau.

Pirmame rate Milane pergalę 85:81 iškovojo šeimininkai.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

93 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje perkopė 800

Kalėti nuteistam „Agurkinių“ lyderiui S. Velečkai - valstybės kompensacija

Kaune patvirtintas vienuoliktas mirties nuo koronaviruso atvejis

Lietuvoje uždarius oro erdvę, nusileido vienas paskutinių lėktuvų

Fiksuoja skaitytojas: Šilainiuose nusidriekė į „Lidl“ norinčių įeiti kauniečių eilė

15 jaunų banditų sužalojo automobilyje buvusį jaunuolį

Ministerijos pranešimo negavusi Kauno savivaldybė mažinti tyrimų skaičiaus neketina

Dėl karantino ir saviizoliacijos pažeidimų nubausta daugiau nei 20 asmenų

Viskas pasikeitė per porą savaičių: ar jau žinom, kas laimės rinkimus?

Kaune nusileido lėktuvas iš Kinijos su 23 tonomis apsaugos priemonių