Aptuštėjusioje arenoje Milano „Olimpia“ priėmęs „Žalgiris“ po pratęsimo skynė pergalę | Kas vyksta Kaune

Penktadienio vakarą Nemuno saloje vykusiose Eurolygos 26-ojo turo rungtynėse susitiko turnyro lentelės kaimynai Kauno „Žalgiris“ (10/15) ir Milano „Olimpia“ (11/14). Trileryje su pratęsimu, kurį dėl koronaviruso grėsmės praleido daugiau nei trečdalis sirgalių, kauniečiai nukovė svečius rezultatu 105:97.

Ginčo kamuolį atkovoję svečiai prie „Žalgirio“ krepšio iškart provokavo pražangą, o antru bandymu pirmuosius „Olimpia“ taškus iš po krepšio metė Kalebas Tarczewskis – 0:2. Po chaotiškos kauniečių atakos Jockas Landale’as iš trijų taškų zonos atakavo netaikliai, tačiau „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė kamuolį atkovojęs Paulius Jankūnas, o dar du netrukus pridėjo tas pats J. Landale’as – 4:2. Tolimus Vladimiro Micovo ir Sergio Rodriguezo šūvius dviem su pražanga malšino žalgiriečių kapitonas – 9:8.

Kėliniui įpusėjus, kamuolį nenusileidęs ant žemės į „Žalgirio“ krepšį grūdo K. Tarczewskis, sėkmingai sužaidė po krepšiu pakovojęs J. Landale’as, visgi, rezultatą lygino taiklią rankelę ties tritaškio linija demonstravęs V. Micovas – 13:13. Dvitaškį su pražanga metė Milano gynybą individualiu prasiveržimu sutraukęs Edgaras Ulanovas, po Ettore Messinos minutinės pridėjęs ir baudą, tačiau ramybės šeimininkams toliau nedavė iš distancijos žibėjęs V. Micovas – 16:16. Po nesėkmingos „Žalgirio“ atkarpos (16:18) nelaukdamas didesnių problemų minutinės pertraukėlės prašė jau Šarūnas Jasikevičius. Atitrūkti „Olimpia“ neleido E. Ulanovas, Nigelis Hayesas ir Rokas Jokubaitis, o švieslentėje po pirmojo ketvirčio degė 27:25 „Žalgirio“ naudai.

Antrajame kėlinyje ant parketo sugrįžę žalgiriečiai Zacko LeDay rankomis baudė Milano krepšininkus dviem taškais su pražanga – 30:25. Pirtį arenoje užkūrė tolimą metimą švystelėjęs N. Hayesas (33:25), bet nuotaikos sukosi 180 laipsnių kitoje aikštės pusėje R. Jokubaičiui skyrus nesportinę pražangą. Milano ekipa atakavo iš tritaškio zonos, tačiau tuo pačiu atsakė N. Hayesas, po gero „Žalgirio“ epizodo gynyboje pridėjęs dar du su pražanga – 39:30.

Kelias minutes kauniečių puolimui strigus, svečiai sėkmingai mažino atsilikimą, kol taškus iš baudos aikštelės šiaip ne taip sukrapštė Z. LeDay (41:37), visgi, tritaškį skraidinęs vikrusis S. Rodriguezas tuoj pat vertė sušaukti Š. Jasikevičių savo auklėtinius pasitarimui – 41:40. „Žalgirį“ pirmyn timptelėjo tinklelį iš toli plėšęs N. Hayesas, Thomas Walkupas po nesportinės varžovų pražangos realizavo baudas, o pirmąją trijų taškų vertės bombą sprogdino Artūras Milaknis – po dviejų ketvirčių šeimininkai pirmavo 53:44.

[susije_video kurie=””]

Priešpaskutinis kėlinys prasidėjo abiejų komandų tritaškių lietumi – metė S. Rodriguezas, T. Walkupas (58:50), o „Žalgirį“ nubaudus nesportine pražanga ir oro linijas virš šeimininkų krepšio vėl atidarius K. Tarczewskiui, pranašumas mažėjo vos iki dviejų – 60:58. Tiesa, ketvirčiui įpusėjus karštas S. Rodriguezas vedė „Olimpia“ į priekį – 60:61. J. Landale’ui realizavus vieną baudą iš dviejų, rezultatas buvo lygus, tačiau persvarą išlaukęs savo dėjimo grąžino „Žalgirio“ australas – 63:61.

Su teisėjų švilpuku tik per plauką nepasižymėjęs J. Landale’as sumetė abi baudas, tačiau tritaškiu atsakė Drew Crawfordas – 65:66. Dar vieno tolimo šūvio nepagailėjo Keiferis Sykesas, bet atitinkamą priešnuodį radęs T. Walkupas leido „Žalgiriui“ užbaigti kėlinį turint trapų pranašumą – 72:71.

Įtemptą lemiamą rungtynių ketvirtį taiklumą nuo tritaškio linijos pasitikrino J. Landale’as, tačiau tuo pačiu netruko atsakyti K. Sykesas – 75:74. Tikrą fanų audrą sukėlė pastaruoju metu nedažnas P. Jankūno trijų taškų benefisas (82:76), o po poros atakų iš toli pasižymėjo ir Z. LeDay – 86:78. Tiksint priešpaskutinei minutei, Z. LeDay prie baudų metimo linijos siuntė K. Tarczewskį – „Olimpia“ amerikietis šaltakraujiškai mažino „Žalgirio“ pranašumą iki penkių, o skaudų tritaškį smeigęs K. Sykesas braukė vos iki dviejų – 89:87.

Prasidėjus paskutinei minutei, rezultatą prasiveržimu lygino tas pats K. Sykesas (89:89), Kauno krepšininkus pirmyn truktelėjo T. Walkupas, tačiau Milano ekipa likus 13 sekundžių svarstykles atstatė (91:91), o pagrindinio rungtynių laiko išsiaiškinti, kas stipresnis, neužteko.

Rezultatyvų pratęsimą atidarė Luko Lekavičiaus tritaškis, po „Žalgirio“ krepšiu kaip tinkamas sukosi K. Tarczewskis, tačiau du taškus pelnė ir Z. LeDay – 96:93. Sirgalių entuziazmą malšino tikslus D. Crawfordo metimas iš distancijos, palikęs šeimininkams minimalią persvarą, kurią į kiek saugesnę zoną grąžino Z. LeDay – 99:96. Pergalę svarbiomis baudomis artino N. Hayesas, o arenoje kilus triukšmo bangai Michaelas Rollas pataikė tik vieną iš dviejų – 101:97. Lemiamu momentu prie baudų metimo linijos neklydo ir Z. LeDay, o „Žalgiris“ iškovojo pergalę 105:97.

„Žalgiris“: N. Hayesas 21 (3/3 trit.), Z. LeDay 19 (5 atk. kam.), T. Walkupas 18 (5/7 dvit., 5 rez. perd.), E. Ulanovas 16 (6/11 dvit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), J. Landale‘as 14, P. Jankūnas 8, L. Lekavičius 4, A. Milaknis 3, R. Jokubaitis 2, K. C. Riversas, K. Lukošiūnas 0, M. Gebenas 0.

„Olimpia“: V. Micovas 18 (4/8 trit., 7 atk. kam.), S. Rodriguezas 18 (4/10 trit., 8 rez. perd., 3 per. kam.), K. Tarczewskis 18 (6/7 dvit.), D. Crawfordas 13 (3/4 trit.), K. Sykes‘as 11 (3/7 trit., 5 rez. perd.).

Ši dvikova vyksta nepaisant to, kad Sveikatos apsaugos ministerija, reaguodama į tai, kad Europoje, ypač Italijoje, sparčiai daugėja naujojo koronaviruso sukeliamos užkrečiamosios ligos (COVID-19) atvejų, rekomendavo atidėti susitikimą arba jį žaisti tuščioje arenoje. Keli šimtai krepšinio sirgalių, nerimaudami dėl koronaviruso plitimo, pateikė prašymus grąžinti pinigus už bilietus į mačą.

Kaip penktadienį pranešė Kauno „Žalgiris“, siekiant, kad visi į rungtynes atvykstantys žiūrovai būtų patikrinti, prie pagrindinių įėjimų įrengtos palapinės, kuriose aistruolių kūno temperatūra tikrinama termovizoriais. Šiems užfiksavus aukštesnę nei įprasta kūno temperatūrą, asmuo dar kartą patikrinamas atskirai ir, rezultatams pasitvirtinus, į „Žalgirio“ areną neįleidžiamas.

Dėl šių priemonių sumažintas įėjimų į „Žalgirio“ areną skaičius: restorano „Sala“, „Baro 11“ ir „Bosca amfiteatro“ įėjimai uždaryti, o „Vaikystės miestas“ penktadienio vakarą neveikia. Visi srautai kreipiami per pagrindinius pirmo ir trečio aukšto įėjimus.

Pačioje „Žalgirio“ arenoje prie įėjimų ir strateginėse vietose įrengtos papildomos vietos rankų dezinfekcijai, rankas muilu taip pat galima nusiplauti tualetuose. Papildomai, pasak klubo, pasirūpinta ir dažnesniu paviršių – turėklų, rankenų, kitų paviršių – valymu.