Kauno ligoninė atsargumo priemonių dėl virusų ėmėsi anksčiau, nei kitų miestų gydymo įstaigos – Kas vyksta Kaune

Kauno ligoninė atsargumo priemonių dėl virusų ėmėsi anksčiau, nei kitų miestų gydymo įstaigos

BNS / Ignas Jačauskas 2020/02/27 12:26

Vilniaus universiteto Santaros klinikos imasi riboti planines operacijas, ligonių lankymą, konferencijas medikams. Tuo tarpu Kauno klinikinė ligoninė atsargumo priemonių teigia ėmusis jau maždaug prieš dvi savaites.

Trečiadienį skubiai sušaukto klinikų Ekstremalių situacijų valdymo grupės posėdžio sprendimu klinikose priimtos rekomendacijos, numatančios riboti pacientų guldymą, išskyrus atvejus, kai pacientams būtina tęsti gydymą, ar jei neatlikus operacijas pacientams grėstų pavojus sveikatai ir gyvybei. Apie tai klinikos informuoja savo tinklalapyje.

Pranešama, kad visi pacientai bus informuoti dėl suplanuotos procedūros atlikimo laiko.

Rekomendacijose taip pat numatyta drausti hospitalizuotų pacientų lankymą visuose ligoninių padaliniuose, atšaukti planuotas sveikatos priežiūros specialistų konferencijas, kvalifikacijos kėlimo kursus ir kiti masinius renginius ligoninės patalpose.

Reaguodama į koronaviruso plitimą Europoje, Santaros klinikų administracija dar pirmadienio vakarą nusprendė pristabdyti Tuberkuliozės skyriaus perkėlimą į naująjį Infekcinių ligų korpusą – šias patalpas nuspręsta panaudoti koronaviruso sukeltai situacijai valdyti. Skyriuje yra 100 lovų, 4 reanimacijos – intensyviosios priežiūros lovos, visa būtina įranga, mobilus rentgeno aparatas, speciali vėdinimo sistema, apsauganti nuo viruso plitimo patalpose.

Pasak Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėjo Lino Svetiko, pacientai, kuriems įtariamas koronavirusas COVID-19, siunčiami į atskirą Infekcinių ligų sparną, kad neturėtų kontakto su kitais sergančiaisiais užkrečiamomis ligomis.

„Apgailestaujame, jog anksčiau mūsų pacientams yra tekę tyrimų rezultatų laukti ne maksimaliai komfortabiliomis sąlygomis. Prašome suprasti, kad jog visomis įmanomomis priemonės atskiriame vienus pacientus nuo kitų, net jeigu kartais tenka patirti nepatogumų“, – teigia L. Svetikas.

Anot jo, šiuo metu tyrimo dėl COVID-19 rezultatų gali tekti laukti iki 12 valandų.

Jei infekcija įtariama vaikams, jie siunčiami į klinikų Vaikų ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių, kur personalas taip pat pasirengęs priimti pacientus ir su koronavirusu. Tačiau medikai primygtinai prašo gyventojų nevykti į šį skyrių, jei vaikas ir po kelionės regionuose, kuriuose virusas paplitęs, jaučiasi gerai ir nėra jokių ligos simptomų.

Klinikos informavo, kad keliems pacientams, įtarusiems šį virusą, nustatytas sezoninis gripas, keletas hospitalizuoti dėl kitų infekcinių ligų, bet didžioji dauguma išleisti gydytis į namus.

Kaune priemonės sustiprintos prieš dvi savaites

Kauno klinikinė ligoninė teigia atsargumo priemones taikanti jau daugiau nei dvi savaites, kai mieste buvo paskelbta gripo epidemija. Ligoninės atstovas spaudai Saulius Tvirbutas sako, kad įstaigoje taip pat yra ribojamas pacientų lankymas, atidedamos neskubios planinės operacijos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentų užsiėmimai įstaigoje.

„Kadangi mieste paskelbta gripo epidemija, mes tokias priemones taikome jau kurį laiką. Darbas nėra paralyžiuotas, teikiama pagalbą, operacijos vyksta įprastu ritmu, bet taip, jų sumažėję“, – BNS sakė S. Tvirbutas.

Anot jo, asmenys, kuriems įtariamas COVID-19, vežami į Infekcinių ligų korpusą – nuo kitų skyrių izoliuotas patalpas su atskiru įėjimu. Šiuo metu čia yra apie 10 lovų, bet yra galimybė skubiai išplėsti vietas ligoniams su ūmiomis infekcijomis.

Respublikinė Panevėžio ligoninė kol kas papildomų atsargumo priemonių netaiko, BNS nurodė ligoninės atstovai.

Su Klaipėdos universitetine ligonine, turinčia Infekcinių ligų skyrių, BNS ketvirtadienį nepavyko susisiekti.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika taip pat sako, kad įstaiga papildomų saugumo priemonių dar nesiėmė, nors po ketvirtadienį Vilniuje vykstančio Valstybės ekstremaliųjų situacijų centro posėdžio gali sugriežtinti ligonių lankymą. Anot jo, ligoninė visiškai pasiruošusi priimti pacientus su koronavirusu, jei to reikėtų.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, COVID-19 protrūkis nusinešė daugiau kaip 2,7 tūkst. žmonių gyvybių. Naujuoju koronavirusu beveik 40-yje šalių užsikrėtė daugiau kaip 81 tūkst. žmonių, didžioji jų dalis išlieka Kinijoje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA