Svarbu žinoti: Kaune iki trečiadienio vakaro patvirtintų koronaviruso atvejų nebuvo (atnaujinta)

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vėlyvą antradienio vakarą naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė žinia apie neva Kaune patvirtintą pirmąjį koronaviruso atvejį. Pradėjus tikrinti informaciją, jos kol kas nepatvirtino nei viena oficiali institucija.

Skaitytojai pranešė, kad virusas buvo diagnozuotas merginai, kuri neseniai grįžo iš Italijos. „Patikrinkite informaciją, nes jau iš kelių šaltinių ne spaudai žinau, kad Kaune yra pirmas nustatytas koronavirusu sergantis asmuo“, – pranešė kaunietis, nenorėjęs atskleisti, iš kur gavo informaciją.

„Kas vyksta Kaune“ budinti žurnalistė antradienio vakarą susisiekė su Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotimi, kurios darbuotojai teigė, jog į skaitytojo nurodytą ligoninę paciento su įtariamu koronavirusu nevežė.

Kaip portalą „Kas vyksta Kaune“ informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro koronaviruso Karštosios linijos telefonu atsiliepusi specialistė, jei žmonės kreipiasi dėl įtariamų šio viruso simptomų ir jiems reikalinga stacionari medikų pagalba, jie yra vežami į Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų kliniką Josvainių gatvėje.

Konsultacijos Karštąja linija koronaviruso tema teikiamos visą parą, tel. 8 618 79984 arba 8 616 94562. Konsultantė taip pat rekomendavo stebėti realiu laiku atnaujinamą sergamumo situaciją pasaulyje, ką, pasak jos, daro ir patys budintieji. „Informacijos apie fiksuotą susirgimą Kaune neturiu“, – sakė moteris.

Tą patį naujienų portalui teigė ir Kauno klinikinės ligoninės komunikacijos specialistas Saulius Tvirbutas. Pasak jo, visą informaciją, kuri yra susijusi su šiuo virusu, nuolat skelbia Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija. Kad nėra Kaune patvirtino koronaviruso atvejo, užtikrino ir Infekcinių ligų klinikos vadovė prof. dr. Auksė Mickienė.

Specialistė taip pat primygtinai prašė visų nuo praėjusio savaitgalio Italijoje buvusių žmonių, kurie gavo asmenines SMS žinutes į savo mobiliuosius telefonus, tiksliai vykdyti ten pateiktas rekomendacijas, o jeigu tokių žinučių negavo – netrukdyti medikų darbo, nes greičiausiai jiems pasireiškė įprasto sezoninio gripo ar peršalimo ligų simptomai.

Mėginiai dėl koronaviruso yra tiriami Vilniuje, Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje. Atsakymą laboratorija pateikia per 7 valandas.

Trečiadienio rytą pateiktais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, Lietuvoje stebimi 1903 asmenys, keliavę į Kiniją ir Šiaurės Italiją. Dėl nedarbingumo yra kreipęsi 88 žmonės.

Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija, šiuo metu Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų nėra. Dėl įtariamų koronaviruso atvejų šiuo metu iš viso atlikti 43 tyrimai. Šiuo metu laukiama dar vieno mėginio rezultatų, dėl jo „Kas vyksta Kaune“ ministerijai išsiuntė atskirą užklausą – gavę informacijos, pranešime.

Nors Lietuvoje šiuo metu nei įtariamų, nei patvirtintų naujojo koronaviruso infekcijos atvejų nenustatyta, Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių situacijų operacijų centras toliau aktyviai imasi prevencinių veiksmų siekiant apsaugoti žmones nuo galimų grėsmių.

Atnaujinta 13.41 val.

Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnybos patarėja Gabrielė Banaitytė „Kas vyksta Kaune“ informavo, kad trečiadienio rytą vienintelis buvęs neištirtas mėginys pasirodė esąs neigiamas.

Pasaulinę sergamumo koronavirusu statistiką galima stebėti čia. Naujausiais duomenimis, patvirtintų susirgimo atvejų yra 81 128, jau pasveiko 30 258 žmonės, o mirė 2 765.

50 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Nuo koronaviruso Lietuvoje mirė dvyliktas žmogus

Ateina šilto oro banga: termometrų stulpeliai šoks iki 19 laipsnių

Profesijos, kurioms žadamas aukso amžius: didžiuliai atlyginimai ir neribotas darbo vietų pasirinkimas

Prie Kauno marių įrengtos trys naujos stovėjimo aikštelės ir valčių nuleidimo vietos

Dėl karantino pažeidimų per šeštadienį nubausti 69 žmonės

Jubiliejinę Sausio 13-ąją siūloma paskelbti nedarbo diena

Tragiškas savaitgalis Eiguliuose: žuvo pro balkoną iškritęs jaunuolis

Kardinolo S. Tamkevičiaus sveikinimas su Verbų sekmadieniu

Koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje perkopė 800

Kalėti nuteistam „Agurkinių“ lyderiui S. Velečkai - valstybės kompensacija