Kol naujo viaduko statybos stovi, vairuotojus toliau pasitinka kliūtys – Kas vyksta Kaune

Kol naujo viaduko statybos stovi, vairuotojus toliau pasitinka kliūtys

D. Biržiečio nuotr.

Nors gamta šiemet kaip niekad pagailėjo žvarbos, naujo kelio ir viaduko ties Kauno laisvąja ekonomine zona (LEZ) statybos paskendusios žiemos mygyje. Darbai šiuo metu nevyksta, tačiau greitis čia smarkiai ribojamas, o vairuotojams tai primena „aštrus“ greičio kalnelis.

Užkliuvo greičio ribojimo priemonės

Kaip atkreipė dėmesį „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai, interaktyviame Lietuvos automobilių kelių direkcijos žemėlapyje pernai vasarą nurodyta, kad greitis A6 kelio ruože nuo Kokybės iki Garažų gatvės bus ribojamas bent iki 2019-ųjų gruodžio 15 d. Tuo laikotarpiu minėtoje atkarpoje planuota leisti važiuoti 50 km/val. greičiu, dabar galioja 30 km/val. ribojimas.

„Dėl greičio viskas gerai, bet papildomai darbuotojų saugumui buvo įrengtas gulintis policininkas. Klausimas, kam jis reikalingas pertraukos metu? Ir dar pakankamai aštrus, kuris tikrai gadina automobilio važiuoklę“, – aiškino kaunietis.

„Kas vyksta Kaune“ užfiksuotoje vaizdo medžiagoje matyti, kad magistrale su vėjeliu skriejantys automobiliai priešais nebaigtą viaduką turi smarkiai pristabdyti. Piko metu padidėjus eismo intensyvumui, dėl to formuojasi spūstys ir kyla avarinės situacijos rizika.

Skaitytojas taip pat svarstė, ar esant tokiems šiltiems orams nebūtų galimybės pratęsti darbus. Eismoinfo.lt portale pranešama, kad žiemos pertrauka statant viaduką ir tiesiant jungiamąjį kelią truks nuo praėjusių metų gruodžio 21 d. iki 2020-ųjų kovo 13 d. Tuo metu A6 kelio 7,9-8,9 kilometre iki 30 km/val. ribojamas transporto priemonių greitis ir iki 4,51 m – aukštis.

Viskas – dėl saugumo

Darbus vykdančios bendrovės „Kauno tiltai“ komunikacijos specialistė Giedrė Samulionytė-Lekavičienė „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare patikslino, kad viaduko statybos pagal sutarties sąlygas sustabdytos nuo gruodžio 20 d. ir bus atnaujintos tik 2020 m. kovo 15 d.

„Šis laikotarpis pagal jau minėtas sutarties sąlygas traktuojamas kaip technologinė pertrauka dėl netinkamų darbams oro sąlygų (žiemos laikotarpis). Greičio slopinimo kalneliai yra saugos priemonė, užtikrinanti reikiamą, saugų greitį. Ši priemonė skirta tiek eismo dalyvių, tiek darbuotojų bei statomo objekto saugumui“, – sakė G. Samulionytė-Lekavičienė.

Viaduko statybos dar tik įsibėgėjo, tilto atramas supa pastolių eilės / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Kadangi viaduko perdangos betonavimo darbai, anot „Kauno tiltų“ atstovės, buvo atliekami gruodžio mėnesio antroje pusėje, klojiniai, dalis pastolių bei laikinos atramos dar nėra ir negali būti išmontuoti. Greitį statybvietės teritorijoje esą privalu riboti tam, kad galimo įvykio metu eismo dalyviai būtų apsaugoti nuo krentančių elementų.

„Galutinai darbus objekte planuojame baigti šių metų vasarą. Atsiprašome už laikinus nepatogumus ir tikimės eismo dalyvių supratingumo bei kantrybės laukiant mus visus džiuginsiančio rezultato“, – pakentėti diplomatiškai prašė G. Samulionytė-Lekavičienė.

Pagerins susisiekimą su LEZ’u

Per maždaug metus truksiančius darbus, „Kauno tiltų“ anksčiau pateiktais duomenimis, ties Kauno LEZ bus įrengtas žiedas ir naujas kelias, sujungsiantis išvažiavimą iš Narėpų iki viaduko, o monolitinės perdangos viadukas bus skirtas išvažiavimui iš pramoninės teritorijos nekertant pagrindinio A6 kelio.

Prasidėjo darbai Kauno rajone: atsiras naujas kelias ir viadukas virš magistralės 13 nuotr.

Atliekant rekonstrukciją, iškils viadukas per A6 kelią, sankryžos teritorijoje bus atnaujinami ryšių, elektros, dujų tinklai, įrengiama lietaus vandens nuvedimo sistema bei drenažas, kelio sankasos ir dangų konstrukcijos, galiausiai – rekonstruojamas kelio apšvietimas ir montuojamas naujas.

Pastačius viaduką per magistralę, tiltu galės naudotis ir pėstieji, taip pat išliks esamas dviračių ir pėsčiųjų takas, atsidursiantis šalia naujo kelio. Projektas, kurio vertė – 6,9 mln. eurų, pradėtas įgyvendinti 2019 m. birželį, darbus baigti planuojama 2020 m. vasarą.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.