Kauno ligoninės darbuotojai nebegali tylėti: nesupranta kodėl skiriasi atlyginimai

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno klinikinės ligoninės darbuotojų grupė pavargo kovoti tyliai, ir nematydami šviesos tunelio gale, vėl anonimiškai kreipėsi į žurnalistus. Jie nesupranta, kodėl tas pačias pareigas atliekantiems žmonėms atlyginimai skiriasi, kai kuriems jų dalis atlyginimo mokama įtraukiant kintamąją dalį.

„Kai senasis vadovas žiemą žolę pjovė, tai buvo lėšų švaistymas. O kai diskriminuoja dėl atlyginimų, tai čia jau turbūt vadinasi lėšų taupymas“, – piktinosi ligoninės darbuotojai.

Ligoninės darbuotojai apie situaciją sutinka kalbėti tik anonimiškai, tvirtai patikinus, kad jų tapatybė nebus niekam atskleista. Jie jau turi patirties, kai vienam darbuotojui pasiskundus dėl atostoginių, buvo tokių kalbų: „surasim, kur tas žmogus dirba“.

Šioje ligoninėje veikia dvi reanimacijos Pirmoji ir Antroji. Pasak darbuotojų, dirbančiųjų Reanimacijos I skyriuje atlyginimai už tokios pačios kvalifikacijos darbą yra maždaug 200 eurų mažesni nei II skyriaus darbuotojų. I skyriaus darbuotojams dalį atlyginimo sudaro kintamoji dalis, kas jų netenkina.

Darbuotojai teigė, kad apie tai, kad tokia situacija jų netenkina, buvo informuota administracija, tačiau bandymai tai aiškintis iki šiol niekur nenuvedė.

Sako, kad darbas sudėtingesnis

Kauno klinikinės ligoninės administracijos poziciją perdavė ligoninės atstovas spaudai Saulius Tvirbutas.

„Kauno klinikinėje ligoninėje, vadovaujantis nacionalinės sistemos viešųjų įstaigų darbuotojų, teikiančių asmens sveikatos priežiūros paslaugas darbo apmokėjimo nuostata, medicinos darbuotojų darbo užmokestį sudaro pastovioji ir kintamoji dalys.

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos slaugos specialistų organizacijos, Lietuvos gydytojų sąjungos ir Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinės sąjungos šakinę kolektyvinę sutartį kintamosios dalies darbo užmokestį įstaigoms leista pačioms skirti savo nuožiūra, atsižvelgiant į personalo darbo pobūdį, krūvį, sudėtingumą. Tai atitinka minėtas šakinės sutarties darbo užmokesčio mokėjimo nuostatas ir nekelia jokių skaidrumo rizikų“, – teigiama atsiųstame komentare „Delfi“.

Jame aiškinama, kad Suaugusių intensyvios terapijos ir reanimacijos II skyriuje darbas yra sudėtingesnis dėl čia gydomų sunkių infekcinių ir kitų sudėtingų ligų pacientų bei darbo apimties.

„Šio skyriaus gydytojų darbo užmokestis (sudėjus pastovų ir kintamąjį) didesnis 90 eurų iki mokesčių nei Suaugusių intensyvios terapijos ir reanimacijos I skyriuje. Slaugytojos gauna vienodus atlyginimus. Negalime atsakyti, kodėl jums surašytame skunde minimas 200 eurų skirtumas“, – teigiama atsiųstame komentare.

Kauno ligoninės darbuotojai jau ne pirmą kartą kreipiasi į žiniasklaidą, prašydami pagalbos.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kauno koronaviruso dienoraštis #8

Šiurpus trečiadienio vakaras Dainavoje - rastas žmogaus kūnas

Už smurtavimą bare įskųstų Kauno pareigūnų istorija pasisuko kita linkme

Šalyje dar labiau griežtinamos karantino sąlygos

Kauno klinikinės ligoninės medikas: žmonės privalo žinoti, kas vyksta

Į pagalbą kovojant su koronavirusu Kaune stoja būsimi kariuomenės paramedikai

Dėl koronaviruso sunkmetį išgyvenančiam verslui – specialus fondas

S. Skvernelis: už vienkartinių priemonių saugojimą Kauno ligoninėje turi būti taikoma atsakomybė

Dėl koronaviruso grėsmės „Volfas Engelman“ papildomai investuoja į produkcijos saugumą

A. Veryga prasitarė, kada prognozuojamas užsikrėtimo koronavirusu pikas