Kurį laiką Šančiuose gulėjusius šiukšlių kalnus ėmė tvarkyti tik po kauniečių pasipiktinimo

Juro Jankevičiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pilietiški kauniečiai pasidalino įrašu, kur matoma prie Šančių rajone esančio pastato sienos suversti padangų ir kitų šiukšlių kalnai. Įsigilinus į situaciją paaiškėjo, kad šiukšlės šioje vietoje guli jau kurį laiką.

Socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai dėl atliekų kalnų į Kauno savivaldybę kreipėsi dar rugsėjo mėnesį, tačiau tą kartą į žinutę nebuvo sureaguota. Šiukšlės pradėtos tvarkyti tik šią savaitę.

Į adresu A. Juozapavičiaus pr. 17c suverstus įvairių atliekų, tarp kurių didelė dalis – padangos, kalnus dėmesį atkreipė žurnalistas, televizijos laidos „Klausimėlis“ vedėjas Juras Jankevičius.

Vyras socialiniame tinkle „Facebook“ įkeltoje žinutėje pasidalino šiukšlyno nuotraukomis ir pažymėjo Kauno savivaldybės anketą. Pasak jo, pikti liežuviai plakė, kad teritorija su šiukšlėmis priklauso Kauno savivaldybei, tačiau J. Jankevičius suabejojo, ar ši informacija teisinga.

Susisiekus su Kauno savivaldybe paaiškėjo, kad teritorija adresu A. Juozapavičiaus pr. 17c nuo praėjusių metų rugpjūčio 26 dienos Registrų centre įregistruota kaip Lietuvos Respublikos nuosavybė, patikėjimo teise valdoma Nacionalinės žemės tarnybos, taigi, Kauno savivaldybei ji nepriklauso.

Šančių seniūno Ričardo Rusteikos teigimu, anksčiau šioje vietoje buvo įsikūrusi įmonė, išsinuomavusi minėtą teritoriją, tačiau bendrovė bankrutavo.

„Pastatas A. Juozapavičiaus pr. 17c Registrų centre įregistruotas, bet savininkas nenurodytas. Matosi, kad pastate neseniai pakeista dalis langų, todėl manome, kad tik laiko klausimas kada jis turės šeimininką, kuris ir privalės toliau prižiūrėti teritoriją“, – komentavo R. Rusteika.

Į J. Jankevičiaus paskelbtą žinutę netruko sureaguoti ir Kauno mero atstovas spaudai Tomas Jarusevičius, patikinęs, kad šiukšlyno teritorija Kauno savivaldybei nepriklauso, tačiau, kadangi šiukšlynas yra savivaldybės teritorijoje, miestas privalo šiukšlėmis pasirūpinti.

„Miesto pareiga yra pasirūpinti, kad tokių piktžaizdžių neliktų. Ačiū už informaciją. Imsimės veiksmo“, – socialiniame tinkle komentavo T. Jarusevičius.

Netrukus po to, vasario 18 dieną, šiukšlyną imta tvarkyti – šiukšlės pradėtos išvežti iš pravažiavimo, tačiau, J. Jankevičiaus teigimu, tvarkomų „gėrybių“ dar liko.

11 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kalėti nuteistam „Agurkinių“ lyderiui S. Velečkai - valstybės kompensacija

Kaune patvirtintas vienuoliktas mirties nuo koronaviruso atvejis

Lietuvoje uždarius oro erdvę, nusileido vienas paskutinių lėktuvų

Fiksuoja skaitytojas: Šilainiuose nusidriekė į „Lidl“ norinčių įeiti kauniečių eilė

15 jaunų banditų sužalojo automobilyje buvusį jaunuolį

Ministerijos pranešimo negavusi Kauno savivaldybė mažinti tyrimų skaičiaus neketina

Dėl karantino ir saviizoliacijos pažeidimų nubausta daugiau nei 20 asmenų

Viskas pasikeitė per porą savaičių: ar jau žinom, kas laimės rinkimus?

Kaune nusileido lėktuvas iš Kinijos su 23 tonomis apsaugos priemonių

Nors dalis laikų Kauno patikros punkte liko neužpildyti, skaitytojai fiksuoja eiles