Kauno valdantieji ignoruoja siūlymus atsisakyti vienkartinių plastiko gaminių miesto šventėse

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Kauno miesto savivaldybės taryboje Jurgita Šiugždinienė šią savaitę registravo tarybos sprendimo projektą, kuriuo siūloma atsisakyti vienkartinių plastiko gaminių miesto šventėse ir prekyboje viešose vietose.

Kaip rašoma TS-LKD pranešime spaudai, klausimas buvo svarstytas dviejuose Kauno miesto savivaldybės tarybos komitetuose, tačiau abu jie sprendimo projektui nepritarė.

„Vis daugiau miestų pasaulyje atsisako arba artimiausiu metu ruošiasi atsisakyti įvairių vienkartinio naudojimo plastiko gaminių, tokių pavyzdžių galime rasti nuo JAV iki Vokietijos, Prancūzijos ar Estijos miestų. Vienkartinių plastiko gaminių miesto šventėse Lietuvoje jau atsisakė Vilniaus ir Panevėžio miestai bei Joniškio rajonas. Gerąja užsienio šalių ir kitų Lietuvos miestų praktika siūliau pasekti ir Kaunui, deja, atrodo, kad miesto valdantieji šiai problemai yra abejingi ir pasiūlymą atmetė“, – teigė J. Šiugždinienė.

Savivaldybės tarybai teiktas sprendimo projektas turėjo prisidėti ugdant miesto gyventojų sąmoningumą atliekų tvarkymo ir darnaus vartojimo srityse bei mažinant neperdirbamo plastiko atliekų kiekį.

Jurgita Šiugždinienė / Organizatorių nuotr.

„Tokie sprendimai keičia mūsų kultūrą, moko žmones atsakomybės ir sąmoningumo atliekų tvarkymo srityje bei turi reikšmingos įtakos siekiant mažinti plastiko atliekų kiekį. Labai norisi, kad aplinkos apsaugos, žaliosios darbotvarkės klausimai mano miestui būtų prioritetas. Sunku pasakyti kodėl „Vieningo Kauno“ frakcija ignoruoja tokius siūlymus, tačiau susidaro įspūdis, kad atsakomybė už kauniečius supančią aplinką mažai rūpi Kauno valdantiesiems“, – sakė J. Šiugždinienė.

Jos nuomone, miesto valdančiųjų argumentai atmetant sprendimo projektą yra neįtikinantys. „Nemanau, kad efektyviam šio konkretaus klausimo sprendimui yra reikalinga kurti darbo grupes, kaip siūlė kai kurie valdančios frakcijos atstovai ar galvoti, kad verslas nesugebės prisitaikyti prie naujų reikalavimų, nors turime ne vieną pavyzdį kai tokie sprendimai buvo sėkmingai įgyvendinti kituose miestuose. Girdime, kad ir prekybos tinklai jau atsisako vienkartinių plastikinių pirkinių maišelių. Bandymai vilkinti klausimo sprendimą tikrai jo neišspręs“, – pažymėjo J. Šiugždinienė.

Kauno miesto savivaldybės tarybai teiktame sprendimo projekte taip pat buvo numatyta, kad prekybos vietoje privalo būti šiukšlėms rūšiuoti skirti konteineriai (plastikui, stiklui, popieriui ir mišrioms komunalinėms atliekoms). Prekiaujant iš kiosko, paviljono ar lauko kavinėje – turi būti sudaroma sutartis dėl atliekų išvežimo.

61 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

S. Skvernelis: Lietuva Italijai ir Ispanijai skirs medicinos priemonių už 100 tūkst. eurų

Koronavirusu užsikrėtė namuose buvęs nepilnametis: turėjo artimą kontaktą su sergančiuoju

„Iki“ paskelbė, kiek kainuos vienkartinės kaukės

Seimas nusprendė: kokios subsidijos bus skiriamos darbdaviams už prastovas

Už neįvykusias keliones bus išduodami specialūs kuponai

Seimas pakėlė algas koronaviruso židiniuose dirbantiems medikams

Po vidurnakčio laukiama 220 iš Londono parskrendančių lietuvių

KIKA pirkėjams Kaune dovanoja dezinfekcinį skystį paviršiams valyti

Skaudi nelaimė Kauno centre: nuo Aleksoto tilto nukritęs žmogus neišgyveno

Naujausia informacija: miestai ir miesteliai turėtų būti uždaryti iš ketvirtadienio į penktadienį (patikslinta)