Radikaliai po pertraukos pasikeitęs „Žalgiris“ iš Vitorijos parsiveža pergalę | Kas vyksta Kaune

Radikaliai po pertraukos pasikeitęs „Žalgiris“ iš Vitorijos parsiveža pergalę

BC „Žalgiris“ nuotr.

Ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ (10-15) krepšininkai Eurolygos 25-ajame ture svečiuose nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ (9-16) komandą 74:60 (13:17, 17:18, 21:10, 23:15) ir atsirevanšavo už pirmajame rate 12 taškų skirtumu patirtą pralaimėjimą.

Mačo pradžia nebuvo pati rezultatyviausia, tad kėliniui įpusėjus žalgiriečiai 7:6 pirmavo po Artūro Milaknio tritaškio bei pastebimo Edgaro Ulanovo žaidimo. Tada Lietuvos čempionai užstrigo puolime, o tuo pasinaudoję šeimininkai atsiplėšė iki 9:17. Iš žaidimo svečiams pasižymėti toliau nepavyko, bet tarsi oras reikalingus taškus nuo baudų metimų linijos rinkosi atsilikimą 13:17 kiek sušvelninęs Zachas LeDay.

Antrajame kėlinyje kauniečiai kūrėsi antrąsias progas puolime, sau patogų metimą susikūrė Lukas Lekavičius, tačiau krepšys toliau buvo užrištas – 15:21. Po pasitarimo „Žalgiris“ atrado receptą puolime: eilinę papildomą progą išnaudojo Jockas Landale‘as, rezultatą 21:21 lygino kietai žaidęs E. Ulanovas. Tiesa, čia pat į tai atsaką turėjo ir baskai, vėl atitrūkę iki 21:26. Sudėtingą metimą per rankas realizavo Nigelas Hayesas, iš toli iššovė E. Ulanovas, prie kovos po savuoju krepšiu prisidėjo Martinas Gebenas, bet pirma rungtynių pusė buvo pralaimėta 30:35.

Po didžiosios pertraukos skurdų pataikymo procentą iš toli gerino L.Lekavičius ir Thomasas Walkupas, į priekį kauniečius 40:39 išvedė Z. LeDay. Patikimai abejose aikštės pusėse žaidęs Z. LeDay tapo pirmuoju dviženklininku „Žalgirio“ komandoje, ledus pramušė Artūras Milaknis – 45:43. Kur kas geresnio kėlinio pabaigoje lyderio savybes demonstravo L. Lekavičius, o svarstykles į žalgiriečių pusę 51:45 taikliu metimu iš vidutinio nuotolio nusvėrė T. Walkupas.

Dar tvirčiau rungtynių kontrolę į savo rankas Lietuvos čempionai paėmė iš toli prisišaudžius K. C. Riversui – 56:45. Savalaikį T. Walkupo perdavimą dvitaškiu su pražanga pavertė M. Gebenas, dar saugiau jaustis leido gerą kamuolio judėjimą tritaškiu tvirtinęs ir atstumą iki 62:50 auginęs E. Ulanovas. Tolimu šūviu į tokį pat šūvį atsakė T. Walkupas, pergalės link artino draugo užnugarį pasaugojęs L. Lekavičius – 67:53. Išvykos pabaigoje reikalingą taškų persvarą 74:60 „Žalgirio“ pusėje išlaikė iš toli pataikęs E. Ulanovas bei 1000 taškų ribą Eurolygoje pasiekęs L. Lekavičius.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 15 (3/5 trit., 7 atk. kam.), L. Lekavičius 13, Z. LeDay 11 (5 atk. kam.), T. Walkupas 8 (6 rez. perd.), N. Hayesas 8 (6 atk. kam.), A. Milaknis 7, M. Gebenas 7, K. C. Riversas 3, J. Landale‘as 2, P. Jankūnas 0.

„Baskonia“: S. Christonas 17 (3/6 trit.), T. Shengelia 12 (6/7 dvit., 5 atk. kam.), P. Henry 6, A. Polonora 6 (3 blk.).