Išnagrinėtas skundas dėl Nemuno krantinės Kaune rekonstravimo

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose vasario 18 dieną išnagrinėtas Žemųjų Šančių bendruomenės skundas atsakovei Kauno miesto savivaldybės administracijai dėl 2019-ųjų metų gegužės 29 dienos rašto „Dėl prašymo pakeisti Kauno miesto savivaldybės teritorijos bendrąjį planą“ panaikinimo, rašoma Lietuvos teismų pranešime žiniasklaidai.

Žemųjų Šančių bendruomenė teismui nurodė, kad Kauno miesto savivaldybė yra parengusi „Nemuno krantinės Kaune rekonstravimo projektinius pasiūlymus“, kurie buvo svarstyti viešai ir suinteresuota visuomenė jiems iš esmės nepritarė, todėl buvo pateiktas prašymas pakeisti Kauno miesto savivaldybės teritorijos bendrąjį planą dalyje dėl planuojamos gatvės ir vietoje dviejų eilių automobilių važiuojamosios gatvės numatyti pėsčiųjų ir dviračių takus.

Savivaldybę užtvindę Šančių gyventojai į V. Matijošaitį kreipėsi maldomis 22 nuotr.

Skunde nurodyta, kad Kauno miesto savivaldybės administracija 2019-05-29 šį bendruomenės prašymą svarstyti atsisakė, motyvuojant plano didele apimtimi ir galimomis finansinėmis išlaidomis dėl keitimo, taipogi dėl prašyme nurodytų motyvų reikšmingumo miesto interesams.

Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmai teisėjų kolegija vasario 18 d. sprendime nurodė, kad skundžiamas Kauno miesto savivaldybės administracijos raštas nėra tinkamai motyvuotas, jame motyvų išdėstymas nėra aiškus ir pakankamas dėl prašymo atsisakymo nagrinėti priežasčių.

Be to, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas yra konstatavęs, jog su Viešojo administravimo įstatymu ir gero administravimo principu nesuderinama situacija, kai pareiškėjui ginčijamo sprendimo motyvai paaiškėja tik po kreipimosi į teismą iš atsiliepimo į pareiškėjo skundą.

Nemuno pakrantę šančiškiai gynė susikibę rankomis: naujos gatvės nereikia nė vienam 28 nuotr.

Teismo vertinimu, Skundžiamame rašte ir atsiliepime yra nurodytos prieštaringos atsisakymo tenkinti pareiškėjos prašymą aplinkybės. Iš nustatytų aplinkybių akivaizdu, jog, priimant sprendimą, nenurodžius konkrečių atsisakymo nagrinėti pareiškėjos prašymą dėl Bendrojo plano keitimo teisinių pagrindų, buvo pažeisti Viešojo administravimo įstatymo 8 straipsnio reikalavimai, gero administravimo principo imperatyvai.

Šis teismo sprendimas per trisdešimt kalendorinių dienų nuo sprendimo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, apeliacinį skundą paduodant per Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmus.

79 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Iki“ paskelbė, kiek kainuos vienkartinės kaukės

Seimas nusprendė: kokios subsidijos bus skiriamos darbdaviams už prastovas

Už neįvykusias keliones bus išduodami specialūs kuponai

Seimas pakėlė algas koronaviruso židiniuose dirbantiems medikams

Po vidurnakčio laukiama 220 iš Londono parskrendančių lietuvių

KIKA pirkėjams Kaune dovanoja dezinfekcinį skystį paviršiams valyti

Skaudi nelaimė Kauno centre: nuo Aleksoto tilto nukritęs žmogus neišgyveno

Naujausia informacija: miestai ir miesteliai turėtų būti uždaryti iš ketvirtadienio į penktadienį (patikslinta)

Seimas nusprendė: valdžia galės reguliuoti būtiniausių prekių kainas

Darbuotojui patvirtinus koronavirusą, uždarytas Kaune esantis „McDonalds“