L. Kazlauskienė prognozuoja: pradėjus deginti šiukšles, Karmėlava taps negyvenama sala – Kas vyksta Kaune

L. Kazlauskienė prognozuoja: pradėjus deginti šiukšles, Karmėlava taps negyvenama sala

delfi.lt 2020/02/18 18:17
DELFI, „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Dainininkei Livetai Kazlauskienei – įtampos kupinos dienos. Netrukus netoliese jos namų pradės veikti Kauno kogeneracinė jėgainė. Joje bus deginamos šiukšlės. Liveta įsitikinusi, kad jėgainė į atmosferą išmes tiek nuodingų medžiagų, kad Karmėlava taps negyvena zona.

„Kas baisiausia galėjo įvykti, tai ir įvyko. Atsirado kogeneracinė jėgainė, kuri tikrai yra nesaugi mūsų sveikatai. Nuėjome didelius kryžiaus kelius. Šiam traukiniui kišome visus pagalius ir trotilus į ratus, kad čia nebūtų, bet jie atsirado”, – KK2 laidoje šį antradienio vakarą, 19.30 val., per LNK kovą prieš jėgainės atsiradimą kaimynystėje pasakos Liveta Kazlauskienė.

Kauno kogeneracinė jėgainė – nacionalinės svarbos ekonominis projektas. Kainavo ji 160 milijonų eurų, rašoma spaudos pranešime. Per metus šalia Kauno bus sudeginama apie 200 tūkstančių tonų atliekų.

Jėgainė reikalinga tam, kad Lietuvoje nebeliktų sąvartynų. Tačiau Pakaunės gyventojams, jų tarp jų ir Kazlauskams, įtarimų kelia ekologinė jėgainės tarša.

Neva ji bus didesnė, nei leidžia normos: „Tyrimai rodo, kad net patys geriausi filtrai nesustabdys tų mažųjų kietųjų dalelių, kurias mes įkvėpsime ir nuo kurių bus tas didelis siaubas patiriamas. Gydytojai savo tyrimais yra nustatę, kad 25 kilometrų spinduliu šešis kartus padidėja vaikų išsigimstamumas, odos vėžio (rizika), įvairios sarkomos. Graudu, kad mūsų politikai nusispjovė į žmones”.

Kad Livetos nuogąstavimai pagrįsti patvirtina profesorė, sveikatos mokslų ekspertė, Pasaulio sveikatos organizacijos konsultantė lėtinių ligų klausimais Irena Misevičienė. Pasak ekspertės, užsienyje veikiančios tokio tipo jėgainės yra gerokai aukštesnių ekologinių standartų.

„Į viską reikia žiūrėti protingai. Ir viską vertinti su protu. Aš suprantu verslą, aš suprantu ekonomiką, bet negalime žmonių sveikatos aukoti šitiems dalykams jau vien dėl ateities kartų”.

Vietos gyventojai jau nerimauja dėl sode auginamų daržovių ir šulinių vandens kokybės. „Važiuoju vieną kartą iš darbo, galvoju, kad namas dega, nes nesimato per dulkes namo.

Įsivaizduokite, visos užuolaidos, jau aš nekalbu apie namus, apie langus… Atsidaryti langų negalima net naktį, gyvename tai žiauriomis sąlygomis”, – KK2 laidoje išgyvenimais dalinsis šalia naujosios jėgainės gyvenanti Elena Megelinkienė.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA