Susipažinkite: sukurtas žemėlapis, kuriame matyti visi Kaune vykdomi ir planuojami projektai

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaunas jau kuris laikas tituluojamas sparčiausiai augančiu miestu – tiek gyventojų skaičiumi, tiek verslo investicijomis. Tačiau svarbu, kad miestas ne tik augtų greitai, bet ir dalintųsi informacija su miesto gyventojais apie planuojamus infrastruktūros objektus ir statybas.

Ši informacija dažnai būna nežinoma, pavėluota arba jos reikia ieškoti keliose vietose. Du miestų planavimu besidominantys jaunuoliai sukūrė įrankį – virtualų žemėlapį „Citify“.

Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, virtualus žemėlapis leis vienoje vietoje pamatyti, kaip miestas ir kaimynystė atrodys rytoj. Žemėlapyje skelbiama detali informacija leis susipažinti su dideliais miesto projektais – statybomis, gatvių plėtra, rekonstrukcijomis.

„Kauniečiai visada buvo aktyvūs, tikime, kad šis įrankis taps naudingu informacijos šaltiniu ir platforma kurti savo miestą. Kviečiam miestiečius siųsti nuotraukas bei informaciją apie projektus ir statybas“, – sako vienas iš „Citify“ kūrėjų Edmundas Jankauskas.

Jau turima informacija apie Kauną atskleidžia įdomių faktų: nors daugiausiai planuojama gyvenamųjų būstų ir verslo centrų, kauniečiai artimiausiu metu galės džiaugtis naujais parkais ir prekybos centrais, kurių mieste įrengti planuojama net po 14, taip pat Kauno miestas pasipildys dvejais muziejais ir 11 sporto objektų.

Šis įrankis įgalins žmones žinoti ne mažiau, nei žino institucijos ar verslas ir ne vėliau, nei galima įsitraukti į įmanomus pokyčius.

„Didžiausia žemėlapio pridėtinė vertė kiekvienam miestiečiui – pamatyti bendrą vaizdą, kurio dažnai nematome per savo langą ir galimybė verslui, institucijomis bei bendruomenei kurti Kauną drauge, kad miestas būtų ne tik spartus, bet ir tvarus“, – pastebi E. Jankauskas.

„Citify“ platforma startavo Vilniuje ir sulaukė jau milijono peržiūrų. Vilniečiai daugiausiai domisi viešinimo projektais, kuriuose jie gauna informaciją apie kaimynystėje vystomus statybų ar infrastruktūros projektus.

„Citify“ kviečia kauniečius siųsti turimą informaciją (foto ar teksto formatu) apie pastebėtus projektus, atsakingą verslą – skelbti savo planus, savivaldą ir taip informuoti miestiečius apie Kauno miesto raidą.

Virtualų žemėlapį galite rasti čia.

14 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Nuo spalio – nemokami sveikos mitybos mokymai kauniečiams

Šilumos rekordai baigėsi: sugrįš rudeniški orai

Įsigalioja privaloma izoliacija atvykus iš dar 5 šalių

Košmariškai trečią kėlinį sužaidęs „Žalgiris“ gavo antausį savo tvirtovėje

Kunigo R. Mikutavičiaus nužudymo organizatorius vėl bando išeiti į laisvę

Kauno apskrityje fiksuotos dvi mirtys nuo koronaviruso nėra susijusios su židiniais

Pakaunėje su švyturėliais skridę pareigūnai gavo pylos

Seimas cirkuose naudoti laukinius gyvūnus uždraudė tik iš dalies

Iš naujų Kauno vairuotojus sekančių kamerų – pirmosios baudos

Iš 8 Kaune išlikusių sinagogų, pagal paskirtį naudojama tik viena