„Rytą“ visa galva pranokę žalgiriečiai kelia pirmą sezono trofėjų | Kas vyksta Kaune

„Rytą“ visa galva pranokę žalgiriečiai kelia pirmą sezono trofėjų

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienio vakarą Klaipėdoje į viršų kėlė Citadele Karaliaus Mindaugo taurę, didžiajame finale 80:60 (24:21, 15:15, 21:7, 20:17) parbloškę Vilniaus „Ryto“ komandą.

Finalą geriau pradėjo kauniečiai, kurie po Edgaro Ulanovo reido ir Pauliaus Jankūno tolimo šūvio pirmavo 5:0. Krepšį dėjimu sudrebino Jockas Landale‘as, dar vieną tritaškį šveitė užsivedęs komandos kapitonas P. Jankūnas – 10:6. Nelengvą metimą atliko J. Landale‘as, bet nesusitvarkius gynyboje ir gavus dvi technines pražangas, priekyje 13:16 jau buvo varžovai. Nuo suolo pakilęs Zachas LeDay neklydo iš vidutinio nuotolio, tritaškiu rezultatą 18:18 lygino Thomasas Walkupas. Savo indėlį finale nešė K. C. Riversas ir Lukas Lekavičius, kurių sukurti epizodai leido pirmąjį kėlinį laimėti 24:21.

Iki galo sukovojo kamuoliu puolime apdovanotas Nigelas Hayesas, iš distancijos pataikė L. Lekavičius, tolimu dūriu atstumą iki 31:26 padidino J. Landale‘as. Numuštą žaidimo ritmą pagyvino iš po krepšio taškus vertę J.L andale‘as ir Z. LeDay, sukūrę rekordinę persvarą 37:29. Paskutinę atakos sekundę dvitaškį išvargo E. Ulanovas, bet kėlinio pabaigoje vilniečiai pristabdė „Žalgirį“ ir artėjo iki 39:36.

Antrą rungtynių pusę staigiu tritaškiu atidarė L. Lekavičius, pirmą kartą dviženklę persvarą 46:36 sukūrė savo privalumais naudojęsis E. Ulanovas. J. Landale‘as nuostabiai paskirstė kamuolį P. Jankūnui, sudėtingą metimą realizavo vilniečius į duobę stūmęs N. Hayesas – 51:38. „Rytas“ toliau strigo geležinėje kauniečių gynyboje, per kėlinį tesukrapštė vos 7 taškus, o Lietuvos čempionus į priekį 60:43 išvedė prie baudų metimų linijos apsigyvenęs Z. LeDay.

Ketvirtą kėlinį įspūdingu epizodu pradėjo fantastišką skrydį surengęs Z. LeDay, nesulaikomu reidu pranašumą iki 64:43 augino T. Walkupas. J. Landale‘o dvitaškiui bei K. C. Riverso tritaškiui asistavo T. Walkupas, ledus pralaužė pergalės nuojautas dar labiau stiprinęs Artūras Milaknis – 71:47. Pamokų varžovams išrašė N. Hayesas, galų gale iš toli iššovė naują rekordinę persvarą 76:51 nustatęs A. Milaknis. Mačo pabaigoje kauniečių triumfą rezultatu 80:60 skelbė taškų sąskaitas atsidarę Martinas Gebenas ir Rokas Jokubaitis.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 13 (2 per. kam.), Z. LeDay 13, J. Landale‘as 11, L. Lekavičius 10, P. Jankūnas 8 (7 atk. kam.), N. Hayesas 6 (2 per. kam.), T. Walkupas 5 (8 atk. kam., 2 per. kam.), A. Milaknis 5, K. C. Riversas 5 (3 per. kam.), M. Gebenas 3, R. Jokubaitis 1, K. Lukošiūnas 0.

„Rytas“: F. Cruzas 14 (6 atk. kam.), E. Bendžius 13 (6 atk. kam.), T. Holloway 9 (4 rez. perd.).

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas E. Ulanovas. Karaliaus Mindaugo taurę „Žalgiris“ laimėjo trečią kartą – anksčiau Lietuvos čempionai turnyrą laimėjo 2017 ir 2018 metais. Sostinės klubas triumfavo 2016 ir 2019 metais.