Kauno miesto apdovanojimų ceremonijoje taip pat pasigesta vieno iš apdovanotųjų pavardės – Kas vyksta Kaune

Kauno miesto apdovanojimų ceremonijoje taip pat pasigesta vieno iš apdovanotųjų pavardės

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienį vykusioje iškilmingoje Gerumo kristalų, Santakos garbės ženklų, Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medalių ir mero padėkų įteikimo kauniečiams ceremonijoje Kauno rotušėje pasigesta vieno iš apdovanotųjų. Jis taip pat nebuvo minimas renginio metu, tarp apdovanojimą gavusių asmenų nepaminėtas ir savivaldybės pranešime spaudai.

Šiemet garbingą 90-ąjį jubiliejų minintis skulptorius Leonas Vytautas Strioga ketvirtadienį turėjo būti apdovanotas Santakos garbės ženklu už įvairiose šalies vietose surengtas parodas, sulaukusias didžiulio susidomėjimo.

Tačiau apdovanojimo jis vis dar negavo, tarp apdovanotųjų jis neminimas ir savivaldybės išplatintame pranešime.

Skulptorius ceremonijoje dalyvauti negalėjo, nes turėjo iš anksto suplanuotą vizitą pas gydytojus.

Su portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija susisiekę asmenys ironizavo, kad situacija labai primena taip pat ketvirtadienį į Prezidentūrą neįleistos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės aktorės Viktorijos Kuodytės, kurios pavardė renginyje taip pat nebuvo paminėta.

Nors po kilusio didelio skandalo aktorei premija Prezidentūroje bus įteikta pirmadienį, panašu, garbingo amžiaus L. V. Striogai savojo apdovanojimo iš Kauno mero rankų teks laukti ženkliai ilgiau.

Kauno miesto herojai pagerbti iškilmingoje ceremonijoje 41 nuotr.

Apie susirūpinimą, kad skulptoriaus vardas nebuvo paminėtas savivaldybės išplatintame pranešime, nors menininkas apdovanojimą turėjo gauti, išreiškė Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus atstovai. Pasak jų, iš anksto buvo žinoma, kad oficialioje ceremonijoje jų kolega dalyvauti negalės, nes turėjo iš anksto suplanuotą vizitą pas gydytojus.

Skulptorius nesenai atšventė 90-ąjį jubiliejų, tačiau supratingumo, kad dėl garbingo amžiaus atidėlioti apdovanojimo nereikėtų,  iš savivaldybės darbuotojų daugiau neatsirado.

L. V. Striogos artimieji ceremonijos metu, nors paties skulptoriaus ir nebuvo, norėjo paskaityti jam skirtą Lietuvos Respublikos Prezidento sveikinimą ir padėką, tačiau šio prašymo savivaldybės atstovai taip pat nesutiko tenkinti, nes Kauno rotušėje esą vyko „Kauno, o ne visos Lietuvos apdovanojimai“.

Nepaisant garbaus kauniečio amžiaus, savivaldybė artimiesiems pranešė, kad 3-iojo laipsnio Santakos garbės ženklas skulptoriui bus įteiktas tik Liepos 6-ąją – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos renginių metu.

„Kas vyksta Kaune“ išsiuntė užklausą Kauno miesto savivaldybės atstovams, jei sprendimas dėl apdovanojimo įteikimo bus keičiamas – informuosime skaitytojus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA