Kauno miesto apdovanojimų ceremonijoje taip pat pasigesta vieno iš apdovanotųjų pavardės

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ketvirtadienį vykusioje iškilmingoje Gerumo kristalų, Santakos garbės ženklų, Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medalių ir mero padėkų įteikimo kauniečiams ceremonijoje Kauno rotušėje pasigesta vieno iš apdovanotųjų. Jis taip pat nebuvo minimas renginio metu, tarp apdovanojimą gavusių asmenų nepaminėtas ir savivaldybės pranešime spaudai.

Šiemet garbingą 90-ąjį jubiliejų minintis skulptorius Leonas Vytautas Strioga ketvirtadienį turėjo būti apdovanotas Santakos garbės ženklu už įvairiose šalies vietose surengtas parodas, sulaukusias didžiulio susidomėjimo.

Tačiau apdovanojimo jis vis dar negavo, tarp apdovanotųjų jis neminimas ir savivaldybės išplatintame pranešime.

Skulptorius ceremonijoje dalyvauti negalėjo, nes turėjo iš anksto suplanuotą vizitą pas gydytojus.

Su portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija susisiekę asmenys ironizavo, kad situacija labai primena taip pat ketvirtadienį į Prezidentūrą neįleistos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės aktorės Viktorijos Kuodytės, kurios pavardė renginyje taip pat nebuvo paminėta.

Nors po kilusio didelio skandalo aktorei premija Prezidentūroje bus įteikta pirmadienį, panašu, garbingo amžiaus L. V. Striogai savojo apdovanojimo iš Kauno mero rankų teks laukti ženkliai ilgiau.

Kauno miesto herojai pagerbti iškilmingoje ceremonijoje 41 nuotr.

Apie susirūpinimą, kad skulptoriaus vardas nebuvo paminėtas savivaldybės išplatintame pranešime, nors menininkas apdovanojimą turėjo gauti, išreiškė Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus atstovai. Pasak jų, iš anksto buvo žinoma, kad oficialioje ceremonijoje jų kolega dalyvauti negalės, nes turėjo iš anksto suplanuotą vizitą pas gydytojus.

Skulptorius nesenai atšventė 90-ąjį jubiliejų, tačiau supratingumo, kad dėl garbingo amžiaus atidėlioti apdovanojimo nereikėtų,  iš savivaldybės darbuotojų daugiau neatsirado.

L. V. Striogos artimieji ceremonijos metu, nors paties skulptoriaus ir nebuvo, norėjo paskaityti jam skirtą Lietuvos Respublikos Prezidento sveikinimą ir padėką, tačiau šio prašymo savivaldybės atstovai taip pat nesutiko tenkinti, nes Kauno rotušėje esą vyko „Kauno, o ne visos Lietuvos apdovanojimai“.

Nepaisant garbaus kauniečio amžiaus, savivaldybė artimiesiems pranešė, kad 3-iojo laipsnio Santakos garbės ženklas skulptoriui bus įteiktas tik Liepos 6-ąją – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos renginių metu.

„Kas vyksta Kaune“ išsiuntė užklausą Kauno miesto savivaldybės atstovams, jei sprendimas dėl apdovanojimo įteikimo bus keičiamas – informuosime skaitytojus.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Į Kauno viešąjį transportą sugrįžta senoji tvarka

Kaune viešėjęs S. Skvernelis: Baltarusijai uždarius sienas, atsakymas bus adekvatus

Kaune siautėjusiam organizuotos grupuotės smogikui nepavyko ištrūkti į laisvę

Koronavirusas Kaune: tarp užsikrėtusiųjų VDU studentas ir darželių darbuotojai

Supleškėjo prie Birštono apžvalgos bokšto naujai įrengta kavinė

A. Veryga: keičiasi kaukių dėvėjimo tvarka

Skaičiai mažėti neskuba: Lietuvoje užfiksuotas 61 naujas koronaviruso atvejis

Rudeniškas vėjas pridarė žalos: lūžtantys medžiai Kaune virto ant automobilių

Kauno tardymo izoliatoriuje – koronavirusas: infekcija nustatyta areštuotam nepilnamečiui

Pasieniečių vadas: eismas per sieną su Baltarusija vyksta įprastai