Kaunietei užkliuvo naujo daugiabučio statytojai: ar taip galima? – Kas vyksta Kaune

Kaunietei užkliuvo naujo daugiabučio statytojai: ar taip galima?

Aruodas.lt, skaitytojų nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas

Skaitytojai kreipėsi į „Kas vyksta Kaune“ redakciją norėdami išsiaiškinti, kodėl Vinco Krėvės prospekte yra rausiama teritorija, o tuo pačiu išverstas ne vienas ten augantis medis. Pasidomėjus paaiškėjo, jog medžiai kirsti suplanuotai, o jų vietoje jau numatyti nauji želdiniai.

Išdarkyta tuopų alėja

Portalo skaitytoja pranešė apie V. Krėvės prospekte, greta Kauno technikos profesinio mokymo centro vykdomus darbus ir ją neraminantį vaizdą už lango. Informacijos apie ten planuojamas statybas ji esą neradusi, todėl ir kilo klausimas ar pradėti darbai yra planuoti ir ar medžiai gali būti kertami.

V. Krėvės pr. 114 vykstančių statybų metu, anot kaunietės, iškirsta dalis topolių. Po kelių dienų buvo pradėti tiesti vamzdžiai – dėl to iškastas griovys palei likusią topolių alėjos dalį.

„Taip arti, kad tikrai pažeidė ir likusių medžių šaknis, – po langais vykstančius darbus komentavo moteris. Bekasant buvo išversti ir nulaužti keli medžiai. Ar V. Krėvės pr. 114 vykstančiose statybose yra laikomasi aplinkos apsaugos reikalavimų?“

Kasinėjimo darbai V. Krėvės prospekte / skaitytojų nuotr.

Už augalus susimokėjo

Susisiekus su Kauno miesto savivaldybės Ryšių su visuomene skyriumi paaiškėjo, jog apie darbus yra žinoma, o medžiai išversti planuotai. Jų vietoje ketinama atsodinti daugiau želdinių, nei buvo prieš tai.

Pasak savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos Radetos Savickienės, pagal suderintą projektą bendrovei „Adotas“ praėjusių metų rugsėjį yra išduotas leidimas 36 vnt. klevų ir liepų kirtimui adresu V. Krėvės pr. 114F.

„Sumokėta atstatomoji želdinių vertė – 2 496 Eur. Pagal galiojusius teisės aktus, dalis atstatomosios želdinių vertės pasidengė, nes projekte numatyta atsodinti 76 vnt. dekoratyvių želdinių“, – aiškino R. Savickienė.

Vietoje iškirstų medžių iškils naujas daugiabutis

Pagal Lietuvos architektų rūmų skelbiamą informaciją, adresu V. Krėvės pr. 114F planuojama statyti gyvenamosios paskirties trijų ir daugiau butų (daugiabučiai) pastatą, kurio statytojas – jau minėta įmonė „Adotas“.

„Krėvės 114F“ projektas / Aruodas.lt nuotr.

Nekilnojamojo turto skelbimų puslapyje Aruodas.lt jau siūloma įsigyti dar nepastatyto namo butus. Už 43,69 kv. m ploto dviejų kambarių butą naujojo pastato trečiame aukšte prašoma 59 tūkst. eurų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA