Neįtikėtinas vaizdas: jaunuolis Rotušės aikštėje užsikorė ant burmistro skrybėlės – Kas vyksta Kaune

Neįtikėtinas vaizdas: jaunuolis Rotušės aikštėje užsikorė ant burmistro skrybėlės

Soc. tinklų nuotr.

Ketvirtadienį socialiniuose tinkluose pasidalinta netikėtu vaizdeliu, užfiksuotu Rotušės aikštėje. Vaikinukas nusprendė užsilipti ant čia laikinai stovinčios Jono Vileišio skulptūros – burmistro skrybėlė atsidūrė po aukščio nepabūgusio kauniečio padu.

Kaip matyti viename iš socialinių tinklų paviešintame vaizdo įraše, jaunuolis praneša lipsiantis ant skulptūros. Prisėdus J. Vileišio pečius, aukščio kopinėtojui dar pritrūksta, tad vyrukas tuoj pat šokteli ant burmistro skrybėlės ir pripažįsta, kad čia stovėti baisoka.

„Šis post’as 100 proc. pramoginis ir šiuo postu nesiekiama paniekinti paminklo atminimo!“ – prie vaizdo įrašo ir neįprastos naktinės nuotraukos patikina kaunietis.

„Kas vyksta Kaune“ skaitytojai panašų atvejį užfiksavo 2018-ųjų liepą. Praėjus tik porai dienų po „Laisvės kario“ atidengimo prie Kauno pilies, jaunuolis užsiropštė ant raitelio skulptūros ir pozavo draugams. Pareigūnai tuomet nustatė 20-mečio laipiotojo tapatybę, jis kviestas prisistatyti į komisariatą dėl viešosios tvarkos trikdymo, tačiau taip ir neaišku, ar vaikinas buvo nubaustas.

Pagal LR administracinių nusižengimų kodekso 481 str., nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas – necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių, kiti tyčiniai veiksmai, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį – užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų.

Šiuo metu Rotušės aikštėje stovinti J. Vileišio skulptūra, kurios autorius – Kęstutis Balčiūnas, buvo atidengta 2017 m. liepos 6 d. priešais Kauno centrinį paštą. Rekonstruojant Laisvės alėją, burmistras laikinai „iškeliavo“ į Senamiestį.

J. Vileišis (1872 m. sausio 3 d. Mediniuose – 1942 m. birželio 1 d. Kaune) yra Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, teisininkas, žymus visuomenės ir politinis veikėjas. Jam nuo 1921 iki 1931 m. einant Kauno burmistro pareigas, laikinoji sostinė suklestėjo ir iškilo iki europinio lygio miesto.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.