Kauno rajono draustinyje apsilankę miškininkai neteko žado: ieškojo vienų pažeidėjų, aptiko kitus

VMU nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno rajone tarp Marvelės ir Akademijos, Nemuno kairiajame krante, atsiverianti erdvė skirta gamtos prieglobsčio mylėtojams, panašu, tapo ne tokia mylima. Neplanuotų reidų metu Kamšos draustinyje miškininkai aptiko didžiulį kalną šiukšlių.

Kamšos botaniniame-zoologiniame draustinyje saugomi retieji augalai ir jų buveinės. Peri vidutinis margasis ir baltnugaris geniai, žaliosios meletos, mažieji ereliai rėksniai, randama retų vabalų rūšių.

Tačiau, ne visi lankytojai čia atvyksta grožėtis gamta, kiti – tiesiog atveža išpilti šiukšles: maisto pakuotes ir likučius, drabužius, baldus, padangas bei automobilių dalis. Toks užfiksuotas lobis matyti ir Valstybinių miškų urėdijos pasidalintame įraše socialiniame tinkle „Facebook“.

„Mūsų miškininkai neplanuotų reidų metu Kamšos draustinyje, kurį pamėgo motociklininkai, ardantys miško paklotę draustinio šlaituose, pastebėjo ir didžiulį šiukšlyną Ežerėlio girininkijoje“, – rašoma Valstybinių miškų urėdijos socialiniame tinkle.

Pasak miškininkų, šiukšlintojai šį kartą paliko daug informacijos su atvirais asmens duomenimis. Informacija perduota Aplinkos apsaugos departamentui.

Valstybinių miškų urėdija perspėja, kad reidai Kamšos draustinyje ir toliau bus rengiami. Taip pat primena, kad teritoriją stebi ir vaizdo kameros.

Pasivaikščiojimų metu, draustinyje pamatę, kad kažkas važinėjasi motociklais, piliečiai raginami likti neabejingais ir paskambinti tel. nr. 112.

Įvertinkite: Akademijoje atidarytas naujas pažintinis takas (papildyta kaip rasti) 6 nuotr.

Naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“ primena, kad Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, jog užteršus mišką nedideliu kiekiu atliekų, teršėjų laukia įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 90 eurų.

Aplinkos užteršimas 1 kubinio metro ir didesniu atliekų kiekiu užtraukia baudą nuo 1,4 tūkst. eurų iki 2,4 tūkst. eurų. Aplinkos užteršimas 5-ių kubinių metrų ir didesniu pavojingų atliekų kiekiu baudžiamas iki 4,3 tūkst. eurų bauda.

51 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno „Žalgiris“ išvykoje negailestingai sutriuškino šeimininkus

„X erdvės“ sezonas Kauno miesto muziejuje pradedamas su Junior A

Pasinaudoti kompensacija įsigyjant paspirtukus ar dviračius spėjo ne visi

Į Kauną atvykę ministrai deklaravo planus tiesti naują geležinkelį ir magistralę

Prognozuoja, kad Kaune šilumos kaina bus mažiausia

Po skaitytojų pranešimų pradėtas ardyti Kauno pilies tiltas

Gyvūnų gerovei užtikrinti siūlo privalomą ženklinimą įvesti jau nuo 2022-ųjų

Kauno mariose sulaikytas brakonierius, tinkle slėpęs nelegalų grobį

Vyriausybė nusprendė pirkti visas septynias kuriamas koronaviruso vakcinas - paaiškėjo galima kaina

Deficitinį „Žalgirio“ biudžetą pristatęs P. Motiejūnas: ruošiamės trims scenarijams