Kaunas atsidūrė tarp lyderių: tarptautiniame reitinge įvertintas kaip vienas įtakingiausių

Asociatyvi / A. Aleksandravičiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ kasmet leidžiamas žurnalas „fDi Magazine“ analizuoja ir vertina viso pasaulio miestus bei regionus, pateikdamas vienus įtakingiausių investicinių reitingų. Šiemet „Europos ateities miestų ir regionų“ (angl. European Cities and Regions of the Future 2020/21) reitinguose tarp lyderių – Kauno miestas ir regionas.

Viso pasaulio investuotojų puikiai vertinamas ir pasitikėjimą investicijų ekspertų sektoriuje užsitarnavęs „fDi Magazine“ reitingas skirtas pastebėti ir įvertinti daugiausiai potencialo turinčius Europos miestus bei regionus, juos suskirstant kategorijomis pagal dydį ir pateikiant patraukliausias užsienio investicijų kryptis.

Kaip rašoma Kauno savivaldybės pranešime spaudai, šiųmečiam reitingui sudaryti buvo surinkti duomenys iš 505 miestų ir regionų, kuriuos duomenų analitikai ir ekspertai vertino tokiais aspektais kaip ekonominis potencialas, darbo aplinka, kaštų nauda ar gyvenimo kokybė.

Šiemetiniuose „fDi Magazine“ reitinguose daugiausia dėmesio sulaukė ir geriausiai įvertinta buvo Kauno miesto ir regiono tiesioginių užsienio investicijų (TUI) pritraukimo strategija (angl. FDI Strategy):

kategorijoje „Europos ateities mažieji regionai 2020/21“ – TUI strategija – pelnyta 2 vieta;
kategorijoje „Europos ateities mažieji miestai 2020/21“ – TUI strategija – pelnyta 4 vieta.
Pasak reitingo sudarytojų ir investicijų ekspertų, vertinant TUI strategiją, pagrindiniu akcentu laikyti kokybiniai rodikliai, kurie geriausiai atskleidžia investuotojams pritraukti naudojamos strategijos išmanumą bei inovatyvumą.

Kauno regionas, užimdamas antrąją vietą savo reitingų kategorijoje, nusileido tik pietryčių Airijos regionui, aplenkęs tokius konkurentus kaip Šveicarijos Bazelio, Suomijos Didžiojo Helsinkio ir Viršutinės Austrijos regionai.

Kauno miestas savąja TUI strategija pranoko Portugalijos Bragą, Kipro sostinę Nikosiją, Airijos Korką, Jungtinės Karalystės Redingą.

„Džiaugiamės, kad Kaunas turi tai, kas šiandien yra aktualiausia užsienio investuotojams. Miesto įsitvirtinimas „fDi Magazine“ TOP pozicijose – geriausias to įrodymas,“ – teigia Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno miesto turizmo, tarptautinės rinkodaros ir investicijų plėtros agentūros VšĮ „Kaunas IN“ direktorius Tadas Stankevičius sako, kad pelnyti įvertinimai liudija apie pasirinktą teisingą veiklos kryptį: „Rezultatai įrodo, jog dirbame tinkama linkme. Konkurencinė aplinka verčia galvoti apie naujus sprendimus, o tai ateityje turėtų atnešti ir realų pokytį į miesto ekonominį gyvenimą. Tokie pasiekimai būtų neįmanomi be glaudaus bendradarbiavimo su miesto akademine bendruomene bei kitais strateginiais partneriais Kaune bei visoje Lietuvoje“.

Pernai metų „fDi Magazine“ „Smulkių Europos ateities regionų 2018/19“ TOP 10 reitinge Kauno regionas pelnė dešimtąją vietą „Žmogiškųjų išteklių ir gyvenimo kokybės“ kategorijoje bei devintąją vietą „Kaštų naudos kategorijoje“.

Iškilminga „Europos ateities miestai ir regionai 2020/21“ apdovanojimų ceremonija kovo 10 d. vyks Kanuose, Prancūzijoje, vienoje didžiausių ir svarbiausių investicijų ir nekilnojamojo turto parodų MIPIM2020.

20 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Rinktinės lyderius apėmė gėdos jausmas: tokį beviltišką pralaimėjimą sunku prisiminti

Kaunietė kyla į kovą: nori susigrąžinti į Vokietiją ketinamą išvežti vilko ir šuns mišrūną Luną

Sukčiai sugalvojo „verslo planą“ - pakeisdami brūkšninį kodą įsigydavo prekes pigiau

Toliau smunka V. Matijošaičio reitingai, pasitikėjimas policija pasiekė rekordines aukštumas

Ne vieną prietaisą patikrinę pareigūnai: radarų detektoriai prieš „trikojus“ neveikia

Pasaulinė muzikos sensacija iš Lietuvos Dynoro pristato naują dainą ir vaizdo klipą

Gražiausio lietuviško įmonės pavadinimo titulas atiteko kauniečiams

„Senukai“ už 3 mln. eurų modernizuos Kaune esantį prekybos centrą

Kauno valdantieji ignoruoja siūlymus atsisakyti vienkartinių plastiko gaminių miesto šventėse

Nauja tvarka daugiabučių kiemuose: automobilio galite ir neberasti