Kaunas atsidūrė tarp lyderių: tarptautiniame reitinge įvertintas kaip vienas įtakingiausių

Asociatyvi / A. Aleksandravičiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ kasmet leidžiamas žurnalas „fDi Magazine“ analizuoja ir vertina viso pasaulio miestus bei regionus, pateikdamas vienus įtakingiausių investicinių reitingų. Šiemet „Europos ateities miestų ir regionų“ (angl. European Cities and Regions of the Future 2020/21) reitinguose tarp lyderių – Kauno miestas ir regionas.

Viso pasaulio investuotojų puikiai vertinamas ir pasitikėjimą investicijų ekspertų sektoriuje užsitarnavęs „fDi Magazine“ reitingas skirtas pastebėti ir įvertinti daugiausiai potencialo turinčius Europos miestus bei regionus, juos suskirstant kategorijomis pagal dydį ir pateikiant patraukliausias užsienio investicijų kryptis.

Kaip rašoma Kauno savivaldybės pranešime spaudai, šiųmečiam reitingui sudaryti buvo surinkti duomenys iš 505 miestų ir regionų, kuriuos duomenų analitikai ir ekspertai vertino tokiais aspektais kaip ekonominis potencialas, darbo aplinka, kaštų nauda ar gyvenimo kokybė.

Šiemetiniuose „fDi Magazine“ reitinguose daugiausia dėmesio sulaukė ir geriausiai įvertinta buvo Kauno miesto ir regiono tiesioginių užsienio investicijų (TUI) pritraukimo strategija (angl. FDI Strategy):

kategorijoje „Europos ateities mažieji regionai 2020/21“ – TUI strategija – pelnyta 2 vieta;
kategorijoje „Europos ateities mažieji miestai 2020/21“ – TUI strategija – pelnyta 4 vieta.
Pasak reitingo sudarytojų ir investicijų ekspertų, vertinant TUI strategiją, pagrindiniu akcentu laikyti kokybiniai rodikliai, kurie geriausiai atskleidžia investuotojams pritraukti naudojamos strategijos išmanumą bei inovatyvumą.

Kauno regionas, užimdamas antrąją vietą savo reitingų kategorijoje, nusileido tik pietryčių Airijos regionui, aplenkęs tokius konkurentus kaip Šveicarijos Bazelio, Suomijos Didžiojo Helsinkio ir Viršutinės Austrijos regionai.

Kauno miestas savąja TUI strategija pranoko Portugalijos Bragą, Kipro sostinę Nikosiją, Airijos Korką, Jungtinės Karalystės Redingą.

„Džiaugiamės, kad Kaunas turi tai, kas šiandien yra aktualiausia užsienio investuotojams. Miesto įsitvirtinimas „fDi Magazine“ TOP pozicijose – geriausias to įrodymas,“ – teigia Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno miesto turizmo, tarptautinės rinkodaros ir investicijų plėtros agentūros VšĮ „Kaunas IN“ direktorius Tadas Stankevičius sako, kad pelnyti įvertinimai liudija apie pasirinktą teisingą veiklos kryptį: „Rezultatai įrodo, jog dirbame tinkama linkme. Konkurencinė aplinka verčia galvoti apie naujus sprendimus, o tai ateityje turėtų atnešti ir realų pokytį į miesto ekonominį gyvenimą. Tokie pasiekimai būtų neįmanomi be glaudaus bendradarbiavimo su miesto akademine bendruomene bei kitais strateginiais partneriais Kaune bei visoje Lietuvoje“.

Pernai metų „fDi Magazine“ „Smulkių Europos ateities regionų 2018/19“ TOP 10 reitinge Kauno regionas pelnė dešimtąją vietą „Žmogiškųjų išteklių ir gyvenimo kokybės“ kategorijoje bei devintąją vietą „Kaštų naudos kategorijoje“.

Iškilminga „Europos ateities miestai ir regionai 2020/21“ apdovanojimų ceremonija kovo 10 d. vyks Kanuose, Prancūzijoje, vienoje didžiausių ir svarbiausių investicijų ir nekilnojamojo turto parodų MIPIM2020.

20 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Dvi kandidatės į Seimą šilainiškiams - vienas ir tas pats asmuo

Vogtas išmanusis laikrodis vyrų nematomais nepavertė: pareigūnai prašo pagalbos

Su E. Macronu Rukloje šiltai atsisveikinęs G. Nausėda: šis vizitas buvo labai svarbus

Kaune išmatų kibirą žmogui ant galvos išvertęs pilietis išgirdo teismo sprendimą

Pasaulis be žiniasklaidos: ar įmanomas toks scenarijus?

Koronavirusas nustatytas Kaune paskaitą vedusiam dėstytojui: izoliuotis privalo 28 studentai

Netoli Kauno susidūrimo metu nukentėjo motociklo vairuotojas

Seime bus svarstoma idėja įpareigoti informuoti vairuotojus apie „trikojus“

Kauno klinikose – kova dėl milžiniškos vertės pirkinio: tūkstančiai sergančiųjų tapo valdininkų įkaitais

Pamatykite iš aukštai: po kelių mėnesių pertraukos stadione vėl verda darbai