Naujas žiedas stebina Kauno vairuotojus: pritrūko skaldos ir asfalto? – Kas vyksta Kaune

Naujas žiedas stebina Kauno vairuotojus: pritrūko skaldos ir asfalto?

D. Biržiečio nuotr.

Metus laiko prie „Depo“ prekybos centro statytą žiedinę sankryžą darbininkai jau apleido, nors rankas pridėti čia dar reiktų. Kauniečiai skundžiasi, kad žiedas įrengtas nekokybiškai, o vienas išvažiavimas taip ir liko neišasfaltuotas. Savivaldybės atstovai teigia, kad defektus įsipareigojęs taisyti statytojas, tuo metu planuojama rekonstruoti tolyn einančią gatvę.

Praėjusių metų lapkritį „Kas vyksta Kaune“ skaitytojams pradėjus piktintis dėl greta „Depo“ išrausto kelio ir kurį laiką strigusių darbų, sankryžos rekonstrukcija pajudėjo iš mirties taško. Rodos, žiedas galiausiai įrengtas, tačiau čia važinėjantys gyventojai priversti toliau laviruoti tarp didelių duobių – vienas kelio gabalas tiesiog liko neasfaltuotas.

Ne vienas atsidūrė servise

Kaip sakė kauniečiai, maždaug gruodžio pradžioje baigtas statyti „Depo“ žiedas yra niekam tikęs, nes viena iš greitėjimo juostų yra neišasfaltuota. „Gal pritrūko skaldos ir asfalto. Labai keista kaip projekto vykdytojai nepabaigė žiedo iki galo“, – svarstė skaitytojas.

Neasfaltuotas liko nusukimas nuo Vakarinio aplinkkelio link Giraitės. Šia kryptimi važiuojantiems vairuotojams įrengta atskira nuo bendro žiedo srauto atskirta juosta. Tiesa, jos įrengimas kelia klausimų, mat čia palikta grunto danga, kuri, gyventojų teigimu, pamažu virsta Mėnulio krateriais.

Geriau šią vietą žinantys vairuotojai minėtu išvažiavimu net nesinaudoja, o susigundžiusieji pasukti į dešinę nebaigta jungtimi galiausiai iškart gauna rikiuotis į antrą juostą arba skusti per nelygumus. Čia, anot kauniečių, pasitinka tokios gilios duobės, kad ne vienam automobiliui po to tenka važiuoti į servisą.

Nors žiedas ką tik įrengtas, grindinys jau nelaiko / D. Biržiečio nuotr.

Žmonių dėmesį patraukė ir ne iki galo sutvarkyti šaligatviai, pėsčiuosius nuvedantys tiesiai į žemėtą kelkraštį, išbyrėjusios vidurinės žiedo dalies trinkelės, kurios neatlaiko sunkiasvorių automobilių apkrovų, važiuojamojoje dalyje pažirusią skaldą ir žemes.

Reikalaus tvarkyti defektus

2018-aisiais Vakariniame aplinkkelyje pradėjusio kilti „Depo“ statytojai prie viaduko įsipareigojo suprojektuoti bei atnaujinti ir žiedinę sankryžą. Kauno savivaldybė nėra šių darbų užsakovas, o rekonstrukcija vyko vangiai iki praėjusių metų pabaigos, kai situacija pradėjo domėtis žiniasklaida.

Į Kauną įžengė naujas parduotuvių tinklas 28 nuotr.

Visgi panašu, kad „Depo“ vėl reikia stumtelėjimo iš gyventojų ir miesto valdžios. Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė, kad žiedo darbai priimti pernai, bet pasirašytas garantinis raštas, pagal kurį atsiradusius defektus tvarkys žiedo statytojas – to iš jo esą ir bus reikalaujama.

„Kalbant apie žiedo prieigas, jos bus pradėtos tvarkyti artimiausiu metu. Tai bus laikinos priemonės prieš šios miestą su rajonu jungiančios gatvės rekonstrukciją, kurią planuojama dar šįmet. Šiuo metu baigiamas techninis projektas“, – A. Pakalniškis leido suprasti, kad kauniečiams ramybės neduodanti vieta gautinai sutvarkyta bus tik atnaujinus Tyrlaukio gatvę.

Anksčiau dėl rekonstrukcijos ypatumų pamėginus susisiekti su „Depo“ atstovais, žurnalistai nukreipti į pagrindinį bendrovės biurą Latvijoje, kur esą yra atstovas spaudai, tačiau laiškai į kaimyninę šalį skriejo kaip į juodąją skylę, be jokių prošvaisčių grįžti su atsakymais.

Darbai derinti su paveldu

Beje, netoli Kauno tvirtovės IX forto suprojektuoto „Depo“ statytojai 2018 m. turėjo reikalų su Kultūros paveldo departamentu. Užvirus statyboms paaiškėjo, kad projektas nederintas su paveldosaugininkais – dėmesio centre atsidūrė B. Brazdžionio gatvėje ir šalia Vakarinio aplinkkelio viaduko suplanuotos žiedinės sankryžos.

Projekto užsakovų parengtame parduotuvės ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinime detalizuojama, kad Kauno „Depo“ teritorija nepatenka į nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašus. Visgi už B. Brazdžionio gatvės plyti tvirtovės tarpinių kareivinių vizualinės apsaugos pozonis, o šiaurės rytuose sklypas ribojasi su IX fortu ir jo vizualinės apsaugos pozoniu.

Aiškinantis, kodėl įstrigo sankryžos rekonstrukcijos darbai, Kultūros paveldo departamento Kauno skyriaus vedėjas Svaigedas Stoškus „Kas vyksta Kaune“ praėjusių metų pabaigoje sakė, kad į paveldo apsaugos zoną patenka tik nedidelė dalis „Depo“ projekto.

„Negalėčiau pasakyti, kodėl sankryžos įrengimo darbai vyksta taip lėtai. Dėl apsaugos zonose vykdomų darbų projektas su mumis derintas, rodosi, jie privalėjo suderinti nuotekų tinklus“, – klabėjo S. Stoškus, prisiminęs, kad paprašyta ir archeologo paslaugų.

Už „Depo“ projektą buvusi atsakinga departamento vyriausioji specialistė Laura Marcinkutė tuomet patvirtino, kad toje teritorijoje vykdomų statybų dokumentacija departamentui buvo teikta ir jau senokai suderinta.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.