Daugiau kaip 100 dalyvių Kaune surengs saugesnio interneto idėjų sprintą

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vasario 10-15 dienomis net 150 valstybių, tarp kurių ir Lietuva, mini Saugesnio interneto savaitę, kurios dėmesio centre – temos nuo patyčių elektroninėje erdvėje iki sekstingo ar socialinių tinklų naudos – žalos analizės. Antradienį Kaune vyks vienas pagrindinių šios savaitė renginių, kuriame net 20 komandų iš visos Lietuvos kurs idėjas, kaip virtualią erdvę padaryti saugesne.  

Renginys „CYBERteens“ vyks vasario 11 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje įsikūrusio restorano „Sala“ renginių erdvėje, o jame dalyvauti ir idėjas generuoti užsiregistravo daugiau kaip 100 dalyvių iš visos Lietuvos – Kauno, Vilniaus, Alytaus, Jurbarko, Rokiškio, Šilutės ir kitų regionų.

Neregistruoti dalyviai į renginį kviečiami atvykti ryte nuo 10 val., arba 15-17 val., kuomet vyks idėjų pristatymas ir uždarymo ceremonija. Taip pat bus galimybė nuo 14 val. stebėti renginio tiesioginę transliaciją portale „Kas vyksta Kaune“.

Daugiau apie renginį skaitykite čia 

Renginyje pranešėjai dalinsis savo patirtimi apie nesaugų internetą ir ko išmoko iš tų situacijų, ekspertas Ugnius Savickas ves socialinį detektyvą, kurio metu idėjų sprinto dalyviai sužinos, kaip pajungti savo kūrybiškumą saugesnio interneto idėjų kūrime.

Tarp ekspertų, padėsiančių komandoms generuoti idėjas, kaip paversti internetą saugesne erdve, šį kartą sutiko prisijungti informacinių technologijų žinovas Ugnius Kiguolis, JAV ambasados Media ir visuomenės informavimo programų koordinatorė Jurgita Jacovskienė, verslininkai Algirdas Stonys ir Vladas Lašas, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos skyriaus specialistas Tomas Čeponis, „Kas vyksta Kaune“ įkūrėjas ir vadovas, socialinių medijų ekspertas Vaidas Pilkauskas, „Reach for Change“ atstovė Jurgita Ribinskaitė-Glatzer, „Hostinger“ programuotojas Linas Levanas, antivirusinės programos „Bitdefender“ atstovas Tautvydas Šukys ir kiti.

Iš moksleivių ir mokytojų suburtos komandos pasirinks temą iš 6-ių pasiūlytų iššūkių ir bandys sugeneruoti idėjas, kaip spręsti aktualią problemą.

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) dalyviams meta iššūkį pagauti ir priduoti užterštą turinį. 

Nacionalinė švietimo agentūra – iššūkį ugdyti atsakingą elgesį internetinėje erdvėje.

Asociacija „Langas į ateitį“ – iššūkį edukuoti žmones apie privačių duomenų saugumą internete.

„Vaikų linija“ – iššūkį sumažinti žeminančių komentarų skaičių internete. 

ACBC – Address Cyberbullying By Creating Concious Online Community – iššūkį mažinti internetines patyčias.

Renginio informacinis partneris naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“ – iššūkį atpažinti ir pranešti apie netikras naujienas.

„Nuo pat šio renginio sumanymo pradžios kėlėme tikslą kuo labiau į problemų sprendimą įtrauktų tikslines auditorijas – kad apie aktualius dalykus ne tik kalbėtume, o patys įsitrauktume į sprendimų paieškas ir juos generuotume visi drauge – moksleiviai, mokytojai ir tėvai“, – sako viena iš renginio pagrindinių partnerių „ChangeMakers’ON” įkūrėja ir vadovė Simona Šimulytė.

Pasak jos, renginio metu bus siekiama išrinkti kelias tvariausias idėjas, kurios galės tęsti kelionę toliau, nes renginyje išrinktos dvi – trys komandos bus kviečiamos dalyvauti sekančiuose socialinių iniciatyvų renginiuose – gegužės pabaigoje vyksiančiame tikrajame hakatone, kuris tradiciškai vyks tris dienas bei suteikti vienai iš idėjų galimybę konsultuotis toliau su ekspertais ir dalyvauti „ChangeMakers’ON” stovykloje, kuri vyks vasaros pabaigoje, o jos metu pilnai parengti pilotinį idėjos variantą įgyvendinimui.

„Labai tikiuosi, kad kitų metų tą pačią dieną mes galėsime pakviesti šią komandą pasidalinti įkvepiančia istorija, kaip jiems pavyko sukurti poveikį ir realiai prisidėti prie saugumo internete didinimo“, – apie užsibrėžtą tikslą sako S. Šimulytė.

Visų komandų renginyje laukia ne tik įdomi patirtis dirbant su ekspertais, naudingos naujos žinios, galimybė išbandyti save ir savo idėjas, bet ir inovatyvūs bei vertingi prizai. Geriausių sprendimų autoriai išsidalins aljanso „Langas į ateitį” dovanojamus planšetinius kompiuterius, o vienai komandai atiteks „CodeAcademyKids” įsteigtas prizas – galimybė patobulinti savo visos komandos skaitmeninius įgūdžius pasirinktuose mokymuose. Šio prizo vertė net 2500 EUR.

Renginio „CYBERteens“ ekspertai su portalu „Kas vyksta Kaune“ taip pat pasidalino savo mintimis apie interneto vartojimą ir jame slypinčias grėsmes.

„Internete praleidžiu išties daug laiko. Darbo metu skaitau žinias, analizuoju naujienas, jų poveikį visuomenei ir visuomenės reakciją į tam tikrus reiškinius. Stebiu kaip kinta auditorijos nuotaikos ir požiūris socialiniuose tinkluose ir kanaluose, kuriuos esame tradiciškai įpratę vertinti kaip žiniasklaidos priemones.

Tuo pačiu stebiu ir gana gąsdinančią tendenciją, kurią įvardinčiau kaip žmonių, aktyviai dalyvaujančių internetinėje erdvėje menką suvokimą apie tokių veiksmų pasekmes. Šiandienos burtažodžiu tapęs terminas „Medijų ir informacinis raštingumas“ geriau žinomas kaip MIL nepaisant daugybės šviečiamųjų projektų ir skambių strategijų dar netapo visuotinai suvokiamu poreikiu todėl turime dalintis savo patirtimi ir kartu augti kaip kritiškai mąstanti visuomenė“. Jurgita Jacovskienė, JAV ambasados Media ir visuomenės informavimo programų koordinatorė

„Internetas – pagrindinis mano darbo įrankis. Kuriant web sistemas, tai begalinis informacijos, pavyzdžių, įrankių šaltinis. Taip pat, žinoma, internetas neatsiejamas nuo mano laisvalaikio: bendravimas su draugais, filmai, knygos, muzika.

„Draugiško interneto“ sąvoka man asocijuojasi su draugų ratu, kurį pats pasirenki. Jeigu aplink save susibursi motyvuotus, tobulėti skatinančius žmones, pats būsi laimingas ir sparčiai augsi. Lygiai taip pat ir su internetu. Visad gali pasirinkti kokius tinklapius naršyti, kokiais socialiniais tinklais naudotis bei kokia informacija tau teiks daugiausiai naudos.“ Linas Levanas, „Hostinger“ programuotojas

„Internetas man pirmiausia – tai informacijos ir žinių šaltinis bei bendravimo priemonė. Todėl daug laiko praleidžiu ieškodamas įvairios informacijos internetiniuose puslapiuose apie mane dominančius dalykus, be to, stengiuosi pasinaudoti tiek vaizdo, tiek ir garso įrašų talpyklomis (suteikiančiomis galimybę klausytis arba žiūrėti įvairių laidų, paskaitų, transliacijų, video tinklaraščių, žinoma, neužmiršta lieka ir muzika ar filmai).

Kaip ir daugelis šiandieninės visuomenės narių šiek tiek laiko skiriu socialiniams tinklams. Tiesa, esu ne itin aktyvus turinio kūrėjas: pasireiškiu dažniausiai tik esant konkrečiai progai. Apsipirkinėti internete taip pat tenka. Nors tiesiogiai tai nesusiję su naršymu, bet internetas man yra neatsiejamas nuo atsiradusios galimybės įgalinti komunikaciją įvairių programų dėka (pavyzdžiui „Skype“, „Viber“, „MS Teams“ ir pan.), duomenų perdavimą ar mėgstamų telefono programėlių veikimą.“ Tautvydas Šukys, antivirusinės programos „Bitdefender“ pardavimų vadybininkas

„Visų pirma darbas internete yra pagrindinė mano veikla, nes esu naujienų portalo redaktorė ir žurnalistė, todėl internete publikuoju savo straipsnius, vedu tiesiogines transliacijas, taip pat esu atsakinga už tai, ką publikuoja kiti portalo žurnalistai. Su interneto vartojimu susijęs ir mano laisvalaikis, nes be interneto negalėčiau nieko sužinoti – daugiau kaip 5-erius metus nežiūriu televizijos, labai retai skaitau laikraščius, kartais paskaitau žurnalą. Todėl daugumą informacijos gaunu iš interneto. „Draugiškas internetas“ – tai visų pirma saugus internetas.

Mūsų portalas per pusantrų metų patyrė ne vieną kibernetinę ataką, kurios metu tarp naujienų buvo patalpintos melagienos. Tokie išpuoliai yra labai nemalonios patirtys ir dedame visas pastangas jiems užkardyti. Jei kalbėti apie asmeninę erdvę internete, tai man taip pat labai svarbus saugumas, privatumas, duomenų apsauga. Manau, kad tam reikalingos ir asmeninės žinios, ir įvairių paslaugų teikėjų atsakomybė, kad mano duomenys būtų tinkamai saugomi. Esu iš šalininkų, kad interneto gyvenime dalyvaujantys asmenys galėtų ir turėtų būti maksimaliai identifikuojami, kas sumažintų jų galimybes vykdyti įstatymams prieštaraujančias veikas – patyčias, žeminimą, melagienų rašymą, kitų žmonių kompromitavimą ir pan.“ Brigita Sabaliauskaitė, žurnalistė, portalo „Kas vyksta Kaune“ redaktorė

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Tiesioginė transliacija: Jonava švenčia 270-tąjį gimtadienį

„Drąsos kelias“ sugrįžta – su N. Venckiene priešakyje veržiasi į Seimą

Du patyrę Kauno pareigūnai paslydo: pareikšti įtarimai

Branduolinės avarijos atvejui gyventojai raginami pasiruošti iš anksto

Gerą darbą padaryti norėję kauniečiai Sargėnuose papuolė į keistą situaciją

Nuo pirmadienio taikomi ribojimai atvykusiems iš Lenkijos ir dar trijų valstybių

Kauno „Akropolyje“ – humanoidų, robotų-šokėjų ir hologramų miestelis

Vien grįžtančiųjų registracija epidemiologai neapsiribos: į sąrašus gali būti įtraukti ir renginių dalyviai

Prezidentas G. Nausėda priverstas izoliuotis

Šilainių parduotuvėje siautėja vagišius – už įrankius susimokėti nepanoro