E. Ulanovo vedamas „Žalgiris“ sutriuškino Kėdainių „Nevėžį“ | Kas vyksta Kaune

E. Ulanovo vedamas „Žalgiris“ sutriuškino Kėdainių „Nevėžį“

Žalgiris.lt, DELFI inf. 2020/02/09 18:59
„BC Žalgiris“ „Facebook“ puslapio nuotr.

Sekmadienį 22-ąjį mačą „Betsafe-LKL“ pirmenybėse sužaidė Kauno „Žalgirio“ komanda, kuri svečiuose 92:63 (17:13, 32:16, 25:13, 19:20) nepaliko vilčių Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkams. Tai – jau 20-oji kauniečių pergalė nacionalinėje lygoje.

Mačą Kėdainiuose atidarė Rokas Jokubaitis, gera gynyba ir atstumą iki 6:2 didinęs Edgaras Ulanovas. Po Artūro Milaknio tritaškio kauniečiai pirmavo 9:4, bet tada varžovai surengė savo spurtą ir persvėrė rezultatą 9:12. Kėlinio pabaigoje Lietuvos čempionams pavyko atsiplėšti iki 17:13, kuomet iš toli iššovė Thomasas Walkupas, o gerą žaidimą tęsė E .Ulanovas.

Antrajame kėlinyje po Karolio Lukošiūno ir Zacho LeDay rezultatyvių išpuolių „Žalgiris“ nurūko net iki 26:13. Solidžią persvarą 35:21 kauniečių pusėje palaikė tritaškį pataikęs T. Walkupas bei į rungtynes įsiliejęs Nigelas Hayesas. Tritaškį paleido A. Milaknis, pražangos nepaisė Jockas Landale‘as, tarsi vyšnia ant torto tapo skaičius 49:29 pirmoje rungtynių dalyje įspūdingu epizodu po R. Jokubaičio perdavimo užfiksavęs E. Ulanovas.

Po didžiosios pertraukos puolime sužibėjo Paulius Jankūnas, kuris rinkęs šešis taškus Lietuvos čempionams sukūrė naują rekordinę 57:34 persvarą. Nė per žingsnį priartėti šeimininkams neleido savo žodį taręs Lukas Lekavičius bei tritaškį smeigęs N. Hayesas – 66:38. Gerą kamuolio judėjimą dviem tritaškiais pavertė L. Lekavičius, pirmuosius taškus rinko Erikas Venskaus, o kauniečių pranašumas po trijų kėlinių nekėlė abejonių – 74:42.

Galutinių taškų dėliojimą ketvirtajame kėlinyje pradėjo penkis taškus susirinkęs R. Jokubaitis – 79:47. Nuostabų J. Landale‘o aikštės matymą įtvirtino K. Lukošiūnas, vieną gražiausių epizodų M. Gebeno dėjimui sukūrė persvarą iki 83:51 auginęs R. Jokubaitis. Per likusias minutes pergalę rezultatu 92:63 užfiksavo tolimą bombą smeigęs K. Lukošiūnas ir dėjimais pasismaginęs J. Landale‘as.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 15 (7 atk. kam., 2 per. kam.), R. Jokubaitis 10 (6 atk. kam., 7 rez. perd., 2 per. kam.), L. Lekavičius 10, K. Lukošiūnas 10, P. Jankūnas 8, J. Landale‘as 8, T. Walkupas 7, N. Hayesas 7 (2 per. kam.), Z. LeDay 7, A. Milaknis 6, E. Venskus 2, M. Gebenas 2.

„Nevėžis“: G. Kalaitzakis 21 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam.), P. Kalaitzakis 14 (3/6 trit.), G. Vasiliauskas 7.

DELFI primena, kad „Žalgirio“ vyrams kita savaitė laisva nuo Eurolygos batalijų, bet ilsėtis vis tiek nebus kada: jau trečiadienį žaliai-baltų laukia atsakomoji KMT ketvirtfinalio dvikova su „Šiauliais“ (po pirmos – 85:79), o savaitgalį – galimai ir Finalo ketvertas Klaipėdoje.

Komandoms tai – jau trečiasis tarpusavio susitikimas šį sezoną. Jei pirmąjį žalgiriečiai laimėjo be komplikacijų (83:57), tai antrajame teko kovoti iki paskutinių sekundžių (89:84).

Žiūrovus į Kėdainių areną traukia ne tik Eurolygos ekipos vizitas, bet ir „Nevėžyje“ žibantys 21-erių talentingieji graikų broliai Georgios ir Panagiotis Kalaitzakiai, priklausantys Atėnų „Panathinaikos“.

Pirmasis su 22 taškais nukalė kėdainiečiams įsimintiniausią sezono pergalę prieš „Rytą“ (68:65), kai paskutinę minutę smeigė sudėtingą tritaškį, pataikė baudą ir apsigynė nuo pratęsimą galėjusio išplėšti Deivido Sirvydžio tolimo metimo.