Paskutiniu metimu pergalę išplėšęs „Žalgirio“ jaunimas žengė į finalą | Kas vyksta Kaune

Paskutiniu metimu pergalę išplėšęs „Žalgirio“ jaunimas žengė į finalą

DELFI nuotr.

Šeštadienio popietę žalgiriečiai pateko į Kauno „Žalgirio“ arenoje vykstančio Eurolygos jaunimo atrankos turnyro finalą. Jaunieji krepšininkai A grupės paskutinėje akistatoje 74:71 (29:14, 14:19, 19:15, 12:21) palaužė Venecijos „Umana Reyer“ vaikinus.

Mačo pradžia vyko taškas į tašką, o labiausiai kauniečių gretose išsiskyrė aktyviai žaidę Matas Repšys ir Martynas Tamulevičius – 11:11. Antroje kėlinuko dalyje atsiskleidė Ugnius Jaruševičius, atstumą iki 24:12 išaugino 7 taškus be atsako rinkęs Paulius Murauskas. Užsikūręs „Žalgirio“ talentas skraidino ir tritaškį, antrą progą susikūrė Olegas Kojenetsas ir pirmasis kėlinys buvo laimėtas 29:16.

Antrajame kėlinyje apie lengvesnį gyvenimą varžovams galvoti neleido iš toli pataikęs Liutauras Lelevičius bei Dominyko Stenionio gražų perdavimą dėjimu pavertęs P. Murauskas – 35:20. Tuomet žalgiriečių puolimas kiek prisnūdo ir tuo naudodamiesi svečiai artėjo iki 36:27. Ketvirčio pabaigoje situaciją išjudino Rokas Jocius ir iš toli iššovęs R. Kneižys – 43:35.

Iki tol komandos draugus perdavimais maitinęs D. Stenionis pirmuosius savo taškus rinko tritaškiu, abejose aikštės pusėse darbavosi M. Tamulevičius, status quo taikliomis baudomis atstatė U. Jaruševičius – 53:45. Pražangos nepaisė O. Kojenetsas, apie save priminė M.Repšys, o į ketvirtąjį kėlinį pirmaujant 62:50 pasiuntė R. Kneižys.

Ketvirtajame kėlinyje pernelyg saugiai jaustis Arvydo Gronskio auklėtiniai negalėjo, nes pranašumas menko iki 66:60. Tuomet svarbų tritaškį paleido ilgai tylėjęs Mantas Rubštavičius, tačiau kovoje dėl pergalės užvirė tikra kova – 69:67. Dvitaškį pataikė R. Kneižys, bet prasidėjus paskutinei minutei švieslentėje degė lygus rezultatas 71:71. Pergalę 74:71 kauniečiams po ilgos atakos atnešė tolimą šūvį likus 4 sekundėms įskraidinęs U. Jaruševičius.

„Žalgiris“: P. Murauskas 16 (8 atk. kam., 2 per. kam.), R. Kneižys 9 (2 per. kam.), M. Tamulevičius 9 (2 blk.), U .Jaruševičius 9, M. Rubštavičius 8 (4 rez. perd.), M. Repšys 8, O. Kojenetsas 5, R. Jocius 4, D. Stenionis 3 (6 rez. perd.), L. Lelevičius 3 (6 atk. kam.), E. Valenta 0.

„Umana Reyer“: N. Berdini 27 (3/10 trit., 4 rez. perd., 5 per. kam.), D. Casarini 15 (6 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), A. Kovacs 11.

Didysis Eurolygos jaunimo atrankos finalas sekmadienį „Žalgirio“ arenoje prasidės 15.15 val.