R. Dagys su bendražygiais steigia naują partiją – Kas vyksta Kaune

R. Dagys su bendražygiais steigia naują partiją

BNS 2020/02/08 12:36
DELFI nuotr.

Tarp šeštadienį steigiamos naujos krikščioniškos partijos steigėjų – parlamentarai Rimantas Dagys ir Egidijus Vareikis, nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Jonas Šimėnas, Panevėžio tarybos narys Petras Luomanas, buvęs Lazdijų meras Artūras Margelis bei kiti.

Vilniuje Mokytojų namuose vykstantis naujos Krikščionių sąjungos „Santarvė ir gerovė“ steigiamasis suvažiavimas prasidėjo maldos kreipiniu.

„Suteik mums Kristaus išminties kovoti su priespaudos formomis, kurios pasireiškia ir demokratijose bei suvereniose šalyse – kad įstengtume pasipriešinti laisvę žudančiai korupcijai, socialiniam neteisingumui, žmogaus gyvybės ir esminių teisių negerbimui“, – atidarydamas suvažiavimą sakė kunigas pasipriešinimo sovietų okupacijai dalyvis R. Grigas.

Jis teigė maldos kreipiniu pradedąs suvažiavimą kardinolo Sigito Tamkevičiaus paprašytas. Pats kardinolas suvažiavime nedalyvavo.

Vienas naujos partijos steigimo iniciatorių, anksčiau konservatoriams ir socialdemokratams priklausęs Seimo narys R. Dagys, sakė, jog yra surinkta daugiau nei įstatymų reikalaujami du tūkstančiai steigėjų parašų – virš 2,5 tūkst.

„Steigiama tuo tikslu, nes krikščioniškos bendruomenės žymi dalis jaučia, kad krikščioniškoms vertybėms nėra deramai atstovaujama Seime ir tai nėra gerai“, – BNS sakė R. Dagys.

Suvažiavime jis sakė, kad jau nuo praėjusių metų vasario pradėta svarstyti, „kaip susigrąžinti krikščioniškas vertybes į politinį gyvenimą“.

„Jei kitame Seime dominuos tik liberali pasaulėžiūra, vargu, ar galėsime kalbėti apie tikrą vyro ir moters sąjungą ir jos tarpusavio įsipareigojimais sukurtą šeimą. Vargu ar mes galėsime kalbėti apie giminę, kuri bus labai pasklidusi. O jei mes šeimą kaip tokią išskaidysime, vargu ar galime kalbėti apie bendruomenę ir valstybę“, – šeštadienį kalbėjo R. Dagys.

Jis pabrėžė, jog naujos partijos steigėjai nėra euroskeptikai, tačiau griežtai pasisako prieš kai kurias Europos Sąjungoje svarstomas lyties ar šeimos apibrėžimo sąvokas.

„Pasakyti, kad šeima gali būti kuriama bet kaip su bet kuo ir bet kokiu pavidalu, ta samprata tampa visiškai nesuprantama. (…) Apie kokią nors efektyvią valstybės socialinę politiką, šeimos politiką negalime nei kalbėti“, – kalbėjo R. Dagys.

Anot jo, nepagarba tradicinei vyro ir moters šeimos sampratai yra blogėjančios Lietuvos demografinės padėties priežastis. Per suvažiavimą šeštadienį partijos steigėjai turėtų patvirtinti programą, įstatus, partijos pavadinimą bei rinks valdymo organus.

R. Dagys po nesutarimų su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vadovybe pernai vasarą pasitraukė iš šios partijos ir frakcijos. Šiuo metu jis yra Mišrios Seimo narių grupės narys.

R. Dagys 1989–1999 metais buvo Socialdemokratų partijos narys, vėliau – kelerius metus nuo šios partijos atskilusios „Socialdemokratija 2000“ vienas organizatorių ir pirmininkas. Nuo 2002 iki 2019 metų buvo Tėvynės sąjungos nariu.

Parlamentaras Egidijus Vareikis anksčiau taip pat yra buvęs opozicinių konservatorių narys, vėliau prisijungęs prie valdančiųjų „valstiečių“ Seime. Penktadienį jis paskelbė pasitraukiąs iš „valstiečių“ frakcijos į Mišrią Seimo narių grupę.

Panevėžio tarybos narys, į ją pernai išrinktas su mero Ryčio Račkausko judėjimu „Atsinaujinančiam Panevėžiui“, buvęs parlamentaras P. Luomanas – taip pat buvęs konservatorius.

Vienas naujos partijos steigėjų buvęs Lazdijų meras A. Margelis – taip pat buvęs ilgametis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Lazdijų skyriaus vadovas. Po nesutarimų pasitraukęs iš šios partijos, R. Margelis tapo įsteigto judėjimo „Pirmyn! Kartu mes galime“ pirmininku.

Vasario pabaigoje žadama steigti dar vieną dešinės pakraipos partiją, kuri gali vadintis Nacionaliniu susivienijimu. Tarp jos steigimo iniciatorių – filosofai Vytautas Radžvilas ir Kęstutis Dubnikas, politologas Vytautas Sinica.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA