Sergamumas gripu ir kvėpavimo takų infekcijomis Kaune toliau auga | Kas vyksta Kaune

Sergamumas gripu ir kvėpavimo takų infekcijomis Kaune toliau auga

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad 5-osios metų savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Kauno apskrityje siekia 96,6 atvejus 10 000 gyventojų per savaitę.

Pranešime spaudai informuojama, jog didžiausias sergamumas registruotas Kaune – 113,5 atvejai 10 000 gyventojų per savaitę. Mažiausiai peršalimo ligomis serga Birštono gyventojai, kur rodiklis siekia 55,9 atvejus 10 000 gyventojų per savaitę.

Per savaitę sergamumas gripu ir ŪVKTI Kaune ir Kauno apskrities teritorijose padidėjo 7 proc., susirgimų gripu skaičius išaugo iki 484 atvejų. Vaikai sudaro 59 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI.

Į Kauno apskrities ligonines per šių metų 5-ąją savaitę medicinos pagalbos dėl gripo kreipėsi 104 asmenys, iš kurių 2 vaikai (iki 2 m.), 24 vaikai (2-17 m.) ir 12 suaugusiųjų buvo hospitalizuoti. Intensyvios terapijos skyriuose gydomi 4 vaikai (2 – 17 m.).

Sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje 2020 m. 4 – 5-ąją metų savaitę / NVSC nuotr.

Lyginant su ankstesniųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje yra mažesnis. Pernai 5-ąją metų savaitę Kauno apskrityje sergamumo rodiklis siekė 197,7 atvejus 10 000 gyventojų per savaitę. Buvo užregistruoti 2 492 gripo atvejai.

Bendras sergančiųjų gripu ir ŪVKTI atvejų skaičius siekė 11 117. Vaikai sudarė 53 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis 4-ąją metų savaitę iš Kaune paimtų ėminių išskirti 9 A(H3N2), 11 A(H1)v ir 3 B tipo gripo virusai.

Lietuvoje per savaitę iš viso išskirta 22 A(H3N2), 31 A(H1)v ir 11 B tipo gripo virusų. Lietuvoje kasmet gripu suserga 5 – 10 proc. gyventojų, didžiausias sergamumas stebimas sausio – kovo mėnesiais.

Gripas – ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų.

Taikomos gripo profilaktikos ir kontrolės priemonės: vakcinacija nuo gripo, antivirusinė pokontaktinė profilaktika, priemonės, ribojančios gripo viruso plitimą.

Rekomenduojama laikytis rankų, nosies higienos, vengti kontakto su sergančiu asmeniu, stiprinti imunitetą, laikytis darbo ir poilsio režimo, būti fiziškai aktyviems.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA