Iki lubų užpildytoje „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nepaliko vilčių svečiams iš Pirėjo | Kas vyksta Kaune

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Antradienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai namuose stojo į kovą Eurolygos 23-iojo turo rungtynėse. Pirėjo „Olympiacos“ ekipą priėmę kauniečiai antroje rungtynių dalyje įsibėgėjo ir tiesiog nušlavė Graikijos krepšinio grandą rezultatu 94:69 (22:17, 24:20, 23:11, 25:21).

Ginčo kamuolį atkovoję svečiai nieko nelaukę pasileido į pirmąją ataką, kurią sėkmingai užbaigė „Olympiacos“ veteranas Vassilis Spanoulis. Kitoje aikštės pusėje rezultatyviai sužaidė puikaus perdavimo iš Pauliaus Jankūno sulaukęs Artūras Milaknis – 2:2. Abi ekipos mačo pradžioje atakavo be klaidų – metimus realizavo Augustine’as Rubitas, Thomas Walkupas, tritaškius skraidino V. Spanoulis ir Artūras Milaknis. Ketvirtyje sužaidus beveik 4 minutes, žalgiriečiai pirmavo 11:7, persvarą dar padidino fanus užvedęs Edgaras Ulanovas, tačiau areną greitai tildė savo taškus įmetę svečiai – 13:9.

Po minutės pertraukėlės „Žalgirio“ krepšį užgulę graikai vieno išpuolio metu provokavo dvi šeimininkų pražangas, tačiau taškų taip ir neišgimdė, tuo metu E. Ulanovas smeigė trijų taškų vertės dūrį. Tiesa, sudėtingu tolimu metimu atsakė ir Kostas Papanikolaou, o likus žaisti minutę dar vieną tritaškį pridėjo A. Rubitas – 18:17. Besibaigiant kėlinukui, aštrų prasiveržimą taškais vertė Lukas Lekavičius, į greitą puolimą išbėgęs Zackas LeDay uždirbo pražangą ir sumetęs abi baudas po pirmosios rungtynių atkarpos suteikė „Žalgiriui“ 5 taškų pranašumą – 22:17.

Prasidėjus antrajam kėliniui iš trijų taškų zonos nedrebėjo į aikštę žengusio K. C. Riverso ranka – 25:17. Komandos draugai prie tritaškio atrado laisvą Sasha Vezenkovą, tačiau „Olympiacos“ bulgaras šveitė pro šalį, į puolimą išbėgę Kauno krepšininkai provokavo pražangą, o po atkovoto kamuolio iš viršaus viena ranka krovė Z. LeDay – 27:17. Antrą karta iš trijų taškų zonos jau neklydo S. Vezenkovas, tačiau lengvą dvitaškį kontratakoje realizavęs L. Lekavičius su snaiperio gebėjimus vėl demonstravusiu K. C. Riversu vertė Pirėjo krepšininkus burtis pasitarimui (34:20).

Atsilikimą po minutinės šiek tiek mažino kaire ranka iš po krepšio metęs S. Vezenkovas, bet agresyviai sužaidęs ir prie baudų metimo linijos stojęs Rokas Jokubaitis neutralizavo svečių puolėjo pastangas – 36:22. „Olympiacos“ ketvirčiui persiritus į antrą pusę pavyko aptirpdyti „Žalgirio“ pranašumą iki vienženklio, K. C. Riverso iš toli paleistas kamuolys, pašokinėjęs ant lanko, krito į krepšį, tačiau persvarą vėl braukė toliašaudė Pirėjo artilerija (39:31), o gynyba nepatenkintas Š. Jasikevičius tuoj pat kvietė savo auklėtinius minutės pertraukėlei. Kiek ramesnę antrojo kėlinio pabaigą vainikavo dar vienas L. Lekavičiaus reidas, bet beveik pasibaigus laikui nuskambėjęs teisėjo švilpukas siuntė „Olympiacos“ prie baudų metimu linijos ir leido sušvelninti kauniečių pranašumą – 46:37.

Trečiajame kėlinyje abiem ekipoms apsikeitus nesėkmingomis atakomis, fantastišką tolimą bombą paskutinę išpuolio akimirką sprogdino T. Walkupas, bet nedengiamas iš vidutinio nuotolio žalgiriečius baudė Wade’as Baldwinas – 49:39. Taikliu dvitaškiu ketvirtyje sužaidus dvi minutes atsakė A. Milaknis, po sudėtingo varžovų metimo nepagailėjęs ir tritaškio – 54:41. Kurtinantį triukšmą netrukus sukėlė L. Lekavičiui prieš V. Spanoulį sušvilpta pražanga – fanų manymu, „Olympiacos“ gynėjas parodė Holivudo dėmesį patraukti galinčius gebėjimus.

Nors tuoj po ginčytino epizodo, įpusėjus ketvirčiui, dvitaškį realizavo A. Rubitas, fanus ramino iš toli sėkmingas A. Milaknis – 57:43. Kamuolį puolime praradę žalgiriečiai kitoje aikštės pusėje provokavo Pirėjo krepšininkų klaidą, o „Žalgirio“ arena reklaminės minutės pertraukėlės metu ėmė banguoti. „Olympiacos“ pavienėmis baudomis pavyko kiek sumažinti deficitą, tačiau atsikvėpti priešininkams neleido R. Jokubaitis, nuotaiką dar labiau kėlė T. Walkupo šūvis iš distancijos – 62:45. Po minutinės baudas sumetęs Z. LeDay artino šeimininkų persvarą prie triuškinančios – 64:45.

Pirmuosius taškus metė Martinas Gebenas, tuo tarpu po „Olympiacos“ klaidos puolime techninę užsidirbo vyriausiasis ekipos treneris Georgios Bartzokas. Puikų priešpaskutinį kėlinį žalgiriečiai baigė pirmaudami daugiau nei 20 taškų – 69:48.

Laisvas po krepšiu likęs Nikola Milutinovas ketvirtajame kėlinyje atidarė „Olympiacos“ taškų sąskaitą pasismaginęs dėjimu, o netrukus pridėjo dar du taškus – 69:52. Atsakymą trijų taškų vertės metimo pavidalu rado „Žalgiris“, bet toliau po krepšiu siautėjant N. Milutinovui, Š. Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės. Galima sakyti, pasitarimas pasiteisino, kadangi tritaškį tuoj pat sviedė L. Lekavičius – 75:54. Žalgiriečiams kiek atsipalaidavus, svečiai dukart iš eilės rinko „pigius“ taškus, kol krepšio tvirtumą su pražanga išbandė M. Gebenas – 77:58. Visgi 4 taškus be atsako vėl praleidę Kauno krepšininkai rinkosi prie suoliuko išklausyti Š. Jasikevičiaus pamokų.

Įpusėjus lemiamam kėliniui sirgalius budino iš toli tinklelį draskęs E. Ulanovas, dar vieną tritaškį realizavo A. Milaknis – 83:62. Rungtynių baigčiai aiškėjant, vyriausiasis „Žalgirio“ treneris Eurolygos patirties pasisemti davė Karoliui Lukošiūnui. Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, aštriu prasiveržimu ketvirtąją M. Gebeno pražangą provokavo Paulas Brandonas, braukęs šeimininkų pranašumą iki apvalaus – 85:65. Rungtynėms einant į pabaigą krepšys atsirišo M. Gebenui, R. Jokubaičiui, ant parketo žengė ir jaunasis Erikas Venskus. Vieną paskutinių vinių į „Olympiacos“ karstą kalė A. Milaknis (92:65), o žalgiriečiai rezultatu 94:69 namuose šventė trečiąją Eurolygos pergalę iš eilės.

„Žalgiris“: A. Milaknis 19, K. C. Riversas (4/5 trit.), M. Gebenas, T. Walkupas – po 12 taškų, E. Ulanovas ir L. Lekavičius (5 pražangos) – po 11, Z. LeDay ir R. Jokubaitis – po 7, N. Hayesas 2, P. Jankūnas 1 taškas.

„Olympiacos“: S. Vezenkovas 15, A. Rubitas 10, W. Baldwinas 9, N. Milutinovas 8 (13 atk. kam.), B. Paulas 7, T. Rochestie 6, V. Spanoulis 5, O. Ellisas 4, K. Papanikolau 3, A. Koniaris 2 taškai.

Pirėjo „Olympiacos“ klubas, kaip skelbia oficialus „Žalgirio“ portalas, pastaruoju metu išgyvena ne pačius geriausius laikus – pasitraukimas iš savo šalies stipriausio čempionato, titulų badas Graikijoje, praeityje likę pasiekimai Eurolygoje ir lygos draudimas registruoti naujus žaidėjus.

Beprecedentį sprendimą praėjusio sezono pabaigoje priėmę „Olympiacos“ vadovai pasitraukė iš Graikijos aukščiausios lygos ir dabar vienas tituluočiausių šalies klubų varžosi tik Eurolygoje. Tokį žingsnį iššaukė nepasitenkinimas teisėjavimu prieš amžiną varžovą Atėnų „Panathinaikos“, tad PAO karaliavimas Graikijoje gali tapti dar lengvesnis.

Puikiai Pirėjo klubo sirgaliai prisimena 2017-ųjų sezoną, kuomet jų svajonę į šipulius sudaužė netikėtai iššovę „Žalgirio“ vyrai. Š. Jasikevičiaus auklėtiniai tada užtikrintai ketvirtfinalio serijoje 3:1 nugalėjo iki tol sėkmingai žygiavusius graikus ir pateko į Eurolygos finalo ketvertą.

„Olympiacos“ antradienio mače vertėsi be Georgio Printezio, tačiau, Š. Jasikevičiaus manymu, Pirėjo klubas jį turi kuo pakeisti. Šį sezoną „Olympiacos“ pradėjo ir du pažįstami veidai, bet Kaune jie nepasirodys, nes dar anksčiau neteko savo darbo: Mindaugas Kuzminskas lapkričio mėnesį paliko komandą ir persikėlė į Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipą, o vyriausiojo trenerio pareigas ėjęs Kęstutis Kemzūra atleistas vos mažiau prieš nei mėnesį.