Paaiškėjo metų geriausi: Kaune išdalytos M.A.M.A. 2019 statulėlės – Kas vyksta Kaune

Paaiškėjo metų geriausi: Kaune išdalytos M.A.M.A. 2019 statulėlės

R. Tenio nuotr.

Penktadienio vakarą Kaune praūžė M.A.M.A. 2019 apdovanojimai – „Žalgirio“ arenoje jau devintą kartą vykstančiame renginyje už praėjusių metų nuopelnus įvertinti geriausi Lietuvos atlikėjai. Apdovanojimuose triumfavo po tris statulėles susišlavę Jazzu su Vidu Bareikiu, vedėjai šaržavo praėjusių metų skyrybas mėgindami kampiniu šlifuokliu perpjauti vieną trofėjų, o Egidijus Dragūnas paskelbė

Didžiojoje M.A.M.A. scenoje prasidėjus pagrindinei ceremonijai, renginio vedėjai Mindaugas Stasiulis su Justinu Jankevičiumi nieko nelaukę pristatė Metų proveržio nominaciją, kurios laureatą paskelbė „Žalgirio“ ir Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Darius Maskoliūnas. Smarkiausiai Lietuvos muzikos pasaulyje pernai veržėsi Evgenya Redko.

„Noriu pasidžiaugti už Lietuvos muziką, kur ji auga, kiek yra atlikėjų. Labai noriu padėkoti savo vyrui, nes be jo viso šito dalyko nebūtų. Ačiū už įvertinimą“, – kiek pavėlavusi ant scenos šnekėjo E. Redko

Tuoj po to iš Filipinų vakaro svečius ir visus klausytojus sveikino Jazzu, šiemet pretenduojanti į daugiausia M.A.M.A. statulėlių – nuskinti gali net šešias. Atlikėja Dėkojo organizatoriams, o svarbiausia – klausytojams už meilę ir palaikymą.

Po trumpos pauzės į apdovanojimų sceną su muzikiniais numeriais žengė Lietuvos atstovas paskutinėje „Eurovizijoje“ Jurijus Veklenko, po kurio dainos „Run With The Lions“ paskelbta Metų koncertinė grupė. Šį trofėjų skynė Vidas Bareikis, kuris apdovanojimą atsiėmė iš Andželikos Cholinos rankų.

Užkandžių lėkštę pakeliui ant scenos griebęs kūrėjas pavaišino vedėjus ir pripažino velnioniškai besijaudinęs žengdamas prieš tūkstantinę publiką. V. Bareikis sakė, kad ryšys su klausytoju ir koncertinė veikla yra pati svarbiausia atlikėjui bei pasinaudojęs proga pasiuntė žinutę vaikams: lankyti kovinį sportą, muzikos mokyklą ir mylėti tėvus.

Netrukus po Giedrės Kilčiauskienės pasirodymo Metų urban atlikėju paskelbtas Free Finga, o kaunietis dizaineris Juozas Statkevičius įteikė Metų roko grupės apdovanojimą bene kokybiškiausios Lietuvos alternatyvos vėliavnešiams „ba.“. Pasiuntęs linkėjimui tėvui, grupės lyderis Benas Aleksandravičius užleido sceną bendram „Biplan“ ir Karinos Krysko pasirodymui.

Metų alternatyvos grupės nominacijoje triumfavo grupė „Kabloonak“, pasveikinta šalies alternatyvos korifėjaus, grupės „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“ vedlio Artūro Šlipavičiaus-Šlipo su žmona Ara. Šį apdovanojimą palydėjo jautri Mantas Jankavičiaus kompozicija.

M.A.M.A. apdovanojimuose apsilankęs akordeono virtuozas Martynas Levickis atvėręs Metų elektroninės muzikos grupės voką perskaitė „Beissoul & Einius“ dueto vardą. Netrukus fankovo pozityvo Kaune susirinkusiai publikai davė „Saulės kliošas“ su žaviąja Juste Starinskaite priešaky.

Griausmingai prie M. Stasiulėno ir J. Jankevičiaus prisistatęs Marius Repšys Metų hiphopo grupe skelbė „8 Kambarį“. „Dėkoju M.A.M.A. organizacija ir komisijai, kuri už mus balsavo. Labai tai vertiname. Dėkojame šeimoms ir žmonėms, kurie buvo šalia, savo merginoms. (…) Dėkojame mūsų klausytojams, kurie jaučia tai, ką darome. Specialų ačiū skiriame Ričardui Fedasiukui – tai trečiasis grupės narys, kurio darbas dažniausiai lieka už kadro“, – kalbėjo Deividas Alejūnas.

Jungtinį pasirodymą su „Daddy Was A Milkman“ paruošė Latvijos populiariojo roko legendos „BrainStorm“. Greta renginio vedėjų likęs grupės lyderis Renārs Kaupers Metų pop atlikėjos statulėlę atidavė Justei Arlauskaite-Jazzu.

Specialią „LATGA 2019 metų autoriaus“ nominaciją pristatė Lietuviškos elektronikos pionierius, kompozitorius Teisutis Makačinas – jos nugalėtoju tapo Stanislavas Stavickis-Stano, o žinomiausių kūrinių popuri atliko grupė „Pikaso“.

Daugiausia tūso arenoje sukėlusioje Metų tradicinės popmuzikos kategorijoje, kurią charizmatiškai paskelbė Lietuvos regioninių radijo stočių asociacijos vadovas Liudas Ramanauskas, apdovanojimą skynė akį rėžiančiu oranžiniu kostiumu pasidabinęs Saulius Prūsaitis. Scenoje nenustygęs atlikėjas skubėjo grįžti prie staliuko, kaip pats sukeldamas publikos juoką sakė, „nes nori išgerti“.

Metų vaizdo klipo voką praplėšusi aktorė ir televizijos laidų vedėja Agnė Grudytė darkart sveikino ceremonijoje šįkart dalyvauti negalėjusią Jazzu. „Ačiū komandai, dirbusiai prie šio vaizdo klipo. Didžiulė dovana dirbti su tokiais profesionalais. Tai pati pradžia, pirmas mano solo klipas, ir jis taip garsiai nuskambėjo Lietuvoje. Tikiuosi, galėsiu toliau pasauliui pasakoti, kad čia gyvena patys nuostabiausi žmonės. (…) Jūs esate mano variklis“, – iš ekrano į publiką kreipėsi antra statulėle šių metų M.A.M.A. kraitį papildžiusi atlikėja.

Svarbiausią Metų kūrinio trofėjų „Radiocentro“ balsai Livija Gradauskienė ir Vytenis Sinkevičius įteikė V. Bareikiui, su „8 Kambariu“ pernai paleidusiam kiekvieno galvoje skambėjusį hitą „Ežero dugne“. Ant raudonojo kilimo prieš pat ceremoniją V. Bareikis „Kas vyksta Kaune“ pripažino bene labiausiai trokštantis gauti būtent šią statulėlę – atsiėmę apdovanojimą, geriausios dainos kūrėjai tuoj pat ją atliko M.A.M.A. scenoje.

S. Prūsaičio „39“ interpretaciją akustine gitara pritariant J. Jankevičiui sudainavę broliai Lavrinovičiai Metų albumu skelbė Jazzu „Jazzu“. „Pats svarbiausias man apdovanojimas, kadangi sudėjau daug savęs – daug skausmo, meilės, streso. (…) Visąlaik galvojau, kad kūryba yra mano stiprioji pusė, ir šis įvertinimas tai įrodo. Labai jums ačiū, man tai labai svarbu“, – iš Filipinų į vakaro svečius kreipėsi Justė.

Metų atlikėju tapo trečią M.A.M.A. statulėlę atsiėmęs V. Bareikis. Apdovanojimą jam įteikė Egidijus Dragūnas-SEL, prodiuserio Martyno Tylos akivaizdoje viešai paskelbęs, kad tuokiasi su mylimąja Kotryna.

Galiausiai, Metų grupės laurai iš ieties metiko Edžio Matusevičiaus teko „Antikvariniams Kašpirovskio dantims“. Padėkos žodžius pašėlusio kolektyvo vardu tarė būgnininkas Karolis Steponavičius: „Tai yra vau, čia ne metų klipas ar daina, o metų grupė. Noriu padėkoti tiems, kas žiūrite, klausote. Ypač – ketveriukei, kurios čia nėra. (…) Ačiū labai.“

Renginį nusilenkiant nepriklausomybės jausmą lietuvių širdyse žadinusiems garsams vainikavo specialus šou – roko maršas, kurį su „Bix“ atliko Saulius Urbonavičius-Samas, „G&G sindikatas“, Maxas ir kiti. Speciali nominacija Už muziką, atnešusią laisvę, įteikta Gintautui Babravičiui, o M.A.M.A. 2019 uždarė publiką ant kojų karščiausiais hitais kėlęs S. Prūsaitis.

M.A.M.A. 2019 statulėlių laimėtojai:

Metų proveržis

JURIJUS
FLASH VOYAGE
FREE FINGA
EVGENYA REDKO
KABLOONAK

Metų koncertinė grupė / atlikėjas (-a)

LILAS IR INNOMINE
JAZZU
SEL
VIDAS BAREIKIS
ANTIKVARINIAI KAŠPIROVSKIO DANTYS

Metų urban grupė / atlikėjas (-a)

FREE FINGA
MIGLOKO
EVGENYA REDKO
ANGELOU
NIKO BARISAS

Metų roko grupė / atlikėjas (-a)

GARBANOTAS
COLOURS OF BUBBLES
BA.
FLASH VOYAGE
jauti

Metų alternatyvos grupė / atlikėjas (-a)

KABLOONAK
WITHOUT LETTERS
PAULIUS KILBAUSKAS
AUTISM
ARKLIO GALIA

Metų elektroninės muzikos grupė / atlikėjas (-a)

DYNORO
JOVANI
TEN WALLS
BEISSOUL & EINIUS
LEON SOMOV

Metų hiphopo grupė / atlikėjas (-a)

FLYING SAUCER GANG
LILAS IR INNOMINE
8 KAMBARYS
VILNIAUS ENERGIJA
MAD MONEY

Metų pop grupė / atlikėjas (-a)

JAZZU
JUNIOR A
VIDAS BAREIKIS
MONIQUE
JUSTINAS JARUTIS

Metų tradicinės popmuzikos grupė / atlikėjas (-a)

SAULIUS PRŪSAITIS
KASTYTIS KERBEDIS
IRENA STAROŠAITĖ
INGA VALINSKIENĖ
PIKASO

Metų vaizdo klipas

JAZZU „Wild“
VILNIAUS ENERGIJA „Bepilotė mašina“
ANTIKVARINIAI KAŠPIROVSKIO DANTYS „Mažulė“
VAIDAS BAUMILA ir JUSTĖ „Milijonai“
KABLOONAK „Bruises On Her Legs“

Metų kūrinys / daina

JURIJUS „Run With The Lions“
JAZZU „Dumblas“
VIDAS BAREIKIS IR 8 KAMBARYS „Ežero dugne“
ANTIKVARINIAI KAŠPIROVSKIO DANTYS „Mažulė“
JOVANI feat. JAZZU „I Should Have Known“

Metų albumas

BA. „H8“
LILAS IR INNOMINE „Viskas“
JAZZU „Jazzu“
VIDAS BAREIKIS „Ežero dugne / Ant bangos“
FREE FINGA „Pick Up Line“

Metų atlikėjas (-a)

JAZZU
VIDAS BAREIKIS
SAULIUS PRŪSAITIS
ANDRIUS MAMONTOVAS
DYNORO

Metų grupė

BA.
LILAS IR INNOMINE
8 KAMBARYS
ANTIKVARINIAI KAŠPIROVSKIO DANTYS
PIKASO

M.A.M.A apdovanojimai Kaune rengiami nuo 2014-ųjų metų. Tai didžiausias muzikinis renginys šalyje, kurio metu pagerbiami ir apdovanojami muzikos pasaulio žmonės ir ryškiausi pastarųjų metų muzikiniai įvykiai. Asociacijos „Metų muzikos apdovanojimai“ organizuojamo renginio pirmtakas – 2000-2009 m. vykę Auksinių ir platininių albumų ir singlų apdovanojimai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA