Pirmą kartą Kauno klinikose atlikta operacija išsaugojo dvynių gyvybes

Šeimos asmeninio archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šiandien klaipėdietės Deimantės šeima ant savo rankų laiko gruodį gimusius dvynukus. Moteriai pirmą kartą Lietuvoje sėkmingai atlikta dvynių transfuzijos sindromui gydyti kraujagyslių lazerio koaguliacija. „Viskas prasidėjo nuo to, kad mano nėštumas buvo priskirtas prie didelės rizikos. Taip atsidūriau Kauno klinikose“, – pasakojimą pradeda dvynukų mama Deimantė.

Kaip rašoma Kauno klinikų pranešime spaudai, antro vizito Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje metu gydytojas akušeris ginekologas Jonas Ulevičius Deimantei diagnozavo dvynių transfuzijos sindromą. „Mane iš karto paguldė į Kauno klinikas, tačiau nuramino, kad viskas išgydoma ir kontroliuojama. Žinoma jaudinausi, kad norėdama išsaugoti dvynukus turėsiu vykti į užsienį, nes Lietuvoje tokios procedūros iki šiol nebuvo taikomos“, – pasakoja mama tapusi Deimantė.

„Savo rankose jau laikėme bilietus į Stokholmą, bendravome su Švedijos klinika, kurioje turėjo būti atlikta procedūra, išsauganti mūsų mažylius. Tačiau netrukus sužinojome, kad ją galime atlikti Kauno klinikose, – prisimena dvynukų mama. – Mums pranešė, kad ligoninės specialistai turi visą reikalingą aparatūrą, o procedūros sėkmingumą ir saugumą užtikrins į Lietuvą atvykstantis Leideno universiteto medicinos centro docentas Frans J. Klumper“.

Akušerijos ir ginekologijos klinikos Vaisiaus medicinos centro vadovė gydytoja akušerė ginekologė doc. dr. Eglė Machtejevienė teigia, kad dvynių transfuzijos sindromas pasireiškia identiškiems dvyniams, turintiems bendrą kraujagyslių tinklą placentoje. Esant tokiai būklei ir nepradėjus reikiamo gydymo, abu vaikai gali žūti.

„Vienas vaisius kenčia dėl kraujo pertekliaus ir išsivysto širdies nepakankamumas, kai tuo tarpu kitas vaisius kenčia dėl „kraujotakos bado“ ir jam vystosi inkstų nepakankamumas. Kauno klinikose dvynių transfuzijos sindromas pradėtas pažangiai gydyti 2008 m., moteris siunčiant į Europos vaisiaus medicinos centrus. Juose dažnai atliekamos placentos kraujagyslių jungčių lazerio koaguliacijos ir yra sukaupta reikalinga patirtis naujagimių išsaugojimui.

Tačiau pasitaiko atvejų, kai pacientės negali arba joms sudėtinga vykti į kitą šalį. Taip nutiko ir šiuo atveju, – kalbėjo gydytoja doc. dr. E. Machtejevienė. – Ši pacientė turi klausos negalią, todėl turėjome pasirūpinti, kad visos procedūros, norint išsaugoti dvynukus, būtų atliktos Kauno klinikose. Turėjome visą tam reikalingą aparatūrą, mus konsultavo iš kitos ligoninės atvykęs doc. F. J. Klumper, procedūroje dalyvavo mūsų ligoninės daugiadalykė komanda – visa tai nulėmė sėkmingą nėštumo baigtį“.

„Berniukai gimė gruodžio 29 dieną: vienas naujagimis svėrė 1646 gramus, kitas – 1340 gramų. Abu buvo iš karto nuvežti į Naujagimių intensyviosios terapijos skyrių, kuriame praleido dvi paras. Jiems taikyta kvėpuojamoji terapija, skiriami antibiotikai, o būklei pagerėjus po kelių dienų jie perkelti į Naujagimių ligų skyrių. Šiuo metu vaikai jau patys kvėpuoja, tačiau dar maitinami per zondą. Taip pat papildomai skiriami vitaminai. Tėvų meilė ir rūpestis padeda jiems sveikti greičiau“, – pasakojo Kauno klinikų Neonatologijos klinikos vadovė prof. Rasa Tamelienė.

Dvynukų tėvai džiaugiasi, kad po ilgų ir įtemptų laukimo mėnesių pagaliau gali jaustis ramūs ir džiaugtis į pasaulį atėjusiais mažyliais. „Norime padėkoti gydytojai akušerei ginekologei doc. dr. Eglei Machtejevienei, gydytojui akušeriui ginekologui doc. dr. Vladui Gintautui, visai gydytojų ir slaugytojų komandai už rūpestingai atliktą darbą ir nuoširdų palaikymą. Ačiū sakome Leideno universiteto medicinos centro docentui Frans J. Klumper, kuris konsultavo gydytojus ir padėjo jiems išgelbėti mūsų vaikučius“, – džiaugiasi Kauno klinikose gimusių dvynukų tėvai.

9 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Perspėjimas vairuotojams: naktį eismo sąlygas sunkins vėjas, numatoma šlapdriba

Paskelbtos 2019-ųjų Metų knygos

Seime – siūlymas griežtinti senų padangų tvarkymą

Teigiami pokyčiai Kaune – mažėja smurtą patyrusių vaikų atvejų

Jaučiamas koronaviruso poveikis verslui: pradeda trūkti prekių, stringa gamyba

Bendrovės „Pažanga“ rūmus perka viešbučių tinklų valdytoja „Liuks NT“

Rinktinės lyderius apėmė gėdos jausmas: tokį beviltišką pralaimėjimą sunku prisiminti

Kaunietė kyla į kovą: nori susigrąžinti į Vokietiją ketinamą išvežti vilko ir šuns mišrūną Luną

Sukčiai sugalvojo „verslo planą“ - pakeisdami brūkšninį kodą įsigydavo prekes pigiau

Toliau smunka V. Matijošaičio reitingai, pasitikėjimas policija pasiekė rekordines aukštumas