K. Bryanto tragedijos sukrėstas R. Javtokas: tai paveikė visus – Kas vyksta Kaune

K. Bryanto tragedijos sukrėstas R. Javtokas: tai paveikė visus

R. Tenio nuotr.

Sekmadienį pasaulį apskriejusi netikėta žinia apie vieno geriausių visų laikų krepšininkų Kobe Bryanto žūtį skaudžiai nutvilkė ir Kauno „Žalgirio“ organizaciją. Sunkiai žodžius rinkęs klubo sporto direktorius Robertas Javtokas pirmadienį žurnalistams papasakojo, kaip reagavo į tragišką naujieną ir kokios savybės pavertė K. Bryantą krepšinio legenda.

Ne kartą vilkėdamas Lietuvos rinktinės aprangą aikštelėje su JAV krepšininku susidūręs R. Javtokas sakė esąs sukrėstas K. Bryanto žūties.

„Vakar grįžome iš varžybų – iš pradžių pamačiau apie tą naujieną žinutę, paskui įsijungiau televiziją – supratau, kad tai ne šiaip kokia išdaiga, o didelė netektis. Tiek žmona, tiek aš ir vaikai sukrėsti. Atrodo, vaikai jo net nematę žaidžiančio, bet visus tai palietė“, – kalbėjo „Žalgirio“ sporto direktorius.

Efektingai varžybas užbaigęs „Žalgiris“ palaužė Vilniaus „Rytą“ 38 nuotr.

Anot R. Javtoko, K. Bryantas paliko didelę įspaudą kiekvieno krepšininko žaidime. „Tai kovotojas, lyderis. Jei man reikėtų rinktis, kaip turėtų atrodyti profesionalus krepšininkas, žaidėjas ar tėvas, jis būtų pavyzdys, kuris stovėtų pirmoje eilėje“, – geriausiais žodžiais velionį atsiminė pašnekovas.

K. Bryantas, „Žalgirio“ sporto direktoriaus teigimu, buvo talentingas, darbštus, charizmatiškas, lyderis, nugalėtojas – visos tos savybės atspindėjo jį. Jeigu atsivertus internetą matosi, kaip visas pasaulis gedi JAV krepšininko, pasak R. Javtoko, tie bruožai tikrai įstrigo.

„Mūsų pozicijos kitokios, nelabai ką išeina man iš jo išmokti, nes tai beprotiškas talentas, – paklaustas, ko pasimokė iš Juodosios Mambos, atviravo J. Javtokas. – Bet K. Bryanto užsispyrimas, noras, siekimas turėjo įtakos tiek mano, tiek kitų žaidimui. Šitiek laimėtų čempiono žiedų, olimpinių žaidynių duoda stimulą kiekvienam krepšininkui.“

Klubo sporto direktorius kol kas negalėjo įvardyti, ar artimiausiose „Žalgirio“ varžybose K. Bryantui bus surengta kokia speciali ceremonija. „Viskas įvyko tik vakar. Manau, kažkoks pagerbimas tikrai bus“, – pridūrė R. Javtokas.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad K. Bryantas žuvo Kalifornijoje sausio 26 d., apie 10 val. vietos laiku, įvykus sraigtasparnio avarijai. Atletas su trylikamete dukra Gianna skrido į treniruotę Juodosios Mambos krepšinio akademijoje.

Pirminiais duomenimis, orlaivis sudužo virš Los Andželo apygardai priklausančio Calabasas miesto besidriekiančiose kalvose. Nė vienas iš sraigtasparniu keliavusių devynių asmenų neišgyveno. Pranešama, kad nelaimės metu oro sąlygos buvo prastos, tvyrojo rūkas – tyrėjai vis dar aiškinasi tikslias avarijos priežastis.

Atakuojančio gynėjo pozicijoje priešininkų krepšius terorizavęs K. Bryantas visą 20 metų trukusią profesionalo karjerą atstovavo Los Andželo „Lakers“ ekipai. Su ja penkiskart tapo NBA čempionu (2000–2002 m., 2009 m., 2010 m.), kartą (2008 m.) buvo pripažintas naudingiausiu reguliariojo sezono ir dukart (2009 m., 2010 m.) – naudingiausiu finalo serijos žaidėju.

Be daugybės asmeninių pasiekimų, 2008 m. Pekine ir 2012 m. Londone K. Bryantas su nacionaline JAV krepšinio rinktine iškovojo olimpinius aukso medalius, o 2007 m. pasidabino FIBA Amerikos čempionato auksu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA