Lygos autsaideriai išvykoje rėžė antausį Kauno „Žalgiriui“ | Kas vyksta Kaune

Lygos autsaideriai išvykoje rėžė antausį Kauno „Žalgiriui“

DELFI / Kotryna Dagenytė nuotr.

Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą namuose „Betsafe–LKL“ pirmenybėse, kuomet 19-ajame ture 83:86 (23:17, 14:26, 20:20, 26:23) nusileido „Šiaulių“ krepšininkams.

Jau pirmoje atakoje ledus pralaužė Edgaras Ulanovas, tačiau tada sekė trys tuščios minutės ir svečių susikrautas pranašumas – 2:9. Tuomet tritaškius suleido E. Ulanovas ir Artūras Milaknis, vos tik žengęs aikštelėn rezultatą 11:11 lygino pražangos nepaisęs K. C. Riversas.

Iš toli prisitaikęs Rokas Jokubaitis čia pat dar ir pridėjo dvitaškį bei Lietuvos čempionai jau pirmavo 16:11. Šeimininkų ataką išgelbėjo kamuolį puolime ėmęs Paulius Jankūnas, o skaičius 23:17 po pirmųjų dešimties minučių fiksavo šiauliečius greitais išpuoliais baudęs K. C. Riversas.

Antrasis kėlinys startavo kauniečių klaidomis, kurias išnaudoję „Šiauliai“ atstatė pusiausvyrą – 23:23. Aikštėje įsivyravęs chaosas į naudą išėjo krepšį dėjimu sudrebinusiam Jockui Landale‘ui, antrą progą sukūrė E. Ulanovas, bet priekyje 30:36 jau buvo svečiai. Komandai ne pačiu lengviausiu metu iniciatyvos ėmėsi vienas taškus rinkęs E. Ulanovas, tačiau į rūbinę pirmaudami 37:43 keliavo tarsi ant sparnų rungtyniavę varžovai.

Pirmuosius savo taškus rinko aktyviai sužaidę Zachas LeDay ir Lukas Lekavičius, tačiau svečiai krovėsi dviženklę persvarą 43:54. Ketvirčiui įpusėjus iš vidutinio nuotolio pataikė P. Jankūnas, bet „Šiaulių“ komanda toliau tvirtai kontroliavo situaciją – 47:57. Kėliniui einant į pabaigą tritaškius realizavo A. Milaknis ir P. Jankūnas, greitoje atakoje atsilikimą iki 55:60 mažino Z. LeDay. Per likusią trečiojo kėlinio minutę baudas sumetė Z. LeDay – 57:63.

Lemiamo kėlinio pradžioje deficitą iki 68:70 švelnino iš toli iššovę A. Milaknis ir Z. LeDay. Antroje kėlinuko pusėje taškų sąskaitą nuo baudų metimų linijos atsidarė Thomasas Walkupas, bet trys Evaldo Šaulio tritaškiai spraudė žalgiriečius į kampą – 70:81.

Baudas sumetė Z. LeDay, tritaškiu ginklų sudėti neketino A. Milaknis – 75:81. Dar daugiau intrigos įnešė greitą tritaškį likus 40 sekundžių paleidęs bei atsilikimą iki 78:81 rėžęs L. Lekavičius. Dėjimu krepšį patikrino Z. LeDay, įspūdingą tritaškį paleido vilties palikęs A. Milaknis – 83:84. Per likusias 6 sekundes svečiai įmetė baudų metimus, L. Lekavičiaus tolimas šūvis tikslo nepasiekė ir Lietuvos čempionai patyrė pirmąjį pralaimėjimą savų žiūrovų akivaizdoje rezultatu 83:86.

„Žalgiris“: A. Milaknis 18 (6/10 trit.), Z. LeDay 17, E. Ulanovas 15 (8 atk. kam.), K. C. Riversas 8, P. Jankūnas 8, L. Lekavičius 7 (5 rez. perd.), R. Jokubaitis 6, T. Walkupas 2 (6 rez. perd.), J. Landale‘as 2, M. Gebenas 0, N. Hayesas 0.

„Šiauliai“: E. Šaulys 20 (3/7 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), A. Urbonas 17 (5/6 dvit., 6 rez. perd.), R. Gustys 14 (5/7 dvit., 10 atk. kam.), A. Ūdras 14, J. Furmanavičius 10 (2 per. kam.).