Nervingame Belgrado mūšyje „Žalgiris“ išplėšė pergalę | Kas vyksta Kaune

Nervingame Belgrado mūšyje „Žalgiris“ išplėšė pergalę

delfi.lt 2020/01/15 21:59
BC „Žalgiris“ „Facebook“ nuotr.

Eurolygos 19-ame ture Kauno „Žalgiris“ svečiavosi Belgrade, trečiadienį Lietuvos klubas atsirevanšavo „Crvena Zvezda“ ekipai už nesėkmę pirmame rate.

Svečiai nežymiai (29-31) pralaimėjo kovą dėl kamuolių, dažniau klydo (7-12), tačiau taikliau atakavo iš visų pozicijų.

Mūšis Belgrade tapo neeiliniu Pauliui Jankūnui: komandos kapitonas šiame mače tapo geriausiu visų laikų kovotoju dėl kamuolių. Paulius atkovojo 3 kamuolius, to pakako, kad Eurolygos visų laikų rikiuotėje (1783 atkovoti kamuoliai) aplenktų 39-erių Madrido „Real“ puolėją Felipe Reyesą (1782).

Pirmame kėlinyje „Žalgiris“ po dviejų tikslių šeimininkų atakų šovė į priekį 11:0 ir pirmavo 11:4. Karštai savų sirgalių palaikomi „Crvena Zvezda“ krepšininkai neleido nutolti „Žalgiriui“ ir prieš pat kėlinio pabaigą pavijo svečius.

Nervingoje kovoje antrame kėlinyje nei viena ekipa nepirmavo didesne nei 4 taškų persvara. Po dviejų kėlinių švieslentė fiksavo lygų rezultatą – 38:38.

Kovoje taškas į tašką „Žalgiris“ kiek didesnę persvarą susikrovė lemiamo kėlinio pradžioje, kai tritaškį ir dvitaškį pataikė Nigelis Hayesas (53:62).

Likus beveik 3 min. Jamesas Gistas dėjimu kartojo komandos draugo metimą ir sumažino šeimininkų deficitą iki 5 taškų (63:68). Po Š. Jasikevičiaus minutės pertraukėlės Jockas Landale’as atsakė dvitaškiu su pražanga (63:71).

Svečiai išsaugojo trapią persvarą ir laimėjo 76:70.

Turnyro lentelėje „Zenit“, ALBA ir „Žalgiris“ turi po 6 pergales ir 13 nesėkmių, trys ekipos dalinasi 16-18 vietomis.

„Crvena Zvezda“: Lorenzo Brownas 14, Billy Baronas, Vladimiras Štimacas (7 atkov. kam.) ir Jamesas Gistas po 9, Ognjenas Kuzmičius 8 (8 atkov. kam.).

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17 (4/6 dvit., 1/2 trit., 6/6 baudos, 22 naud. b.), Zach LeDay 10, Artūras Milaknis 9 (3/5 trit.), Thomas Walkupas ir KC Riversas po 8, Edgaras Ulanovas 7, Nigelis Hayesas 5, Martinas Gebenas 3, Paulius Jankūnas (15 min., 3 atkov. kam.) taškų nepelnė, Karolis Lukošiūnas ir Rokas Jokubaitis nežaidė. Pirmame rate kovą Kaune laimėjo svečiai iš Serbijos 61:59.