Pataisos įstaigų pareigūnai šiemet konfiskavo beveik 200 mobiliųjų telefonų

R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pataisos įstaigų pareigūnai nuo metų pradžios iš nuteistųjų jau konfiskavo beveik 200 mobiliųjų telefonų ir per šimtą SIM kortelių, pirmadienį pranešė Kalėjimų departamentas.

Šį savaitgalį pareigūnai vėl užfiksavo keturis draudžiamų daiktų permetimus į Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos teritoriją: paketuose, skirtuose nuteistiesiems, surasta 40 mobiliojo ryšio telefonų ir 29 SIM kortelės.

Sausio 12–oji buvo rekordinė: pareigūnai per parą pataisos įstaigose konfiskavo 53 mobiliojo ryšio telefonus.

Pasak Kalėjimų departamento, mobiliojo ryšio telefonai bei SIM kortelės yra vienos populiariausių ir patraukliausių prekių, kurių neteisėtą patekimą į pataisos namus dažniausiai fiksuoja ir užkardo kriminalinės žvalgybos ir pataisos įstaigų darbuotojai.

Analizuojant informaciją pagal atliekamus ikiteisminius tyrimus pastebima, kad telefonai bei SIM kortelės patenka pačiais įvairiausiais būdais. Paketai permetami rankomis per pataisos įstaigų apsaugines tvoras. Šie paketai būna supakuoti pagal vyraujančio sezono spalvą, užmaskuoti žole, kamuoliuose ir panašiai.

Kartais jų permetimui naudojamos savadarbės ar žvejybinės laidynės, kurių pagalba telefonų ryšuliai ar paketai perskraidinami į pataisos įstaigų vidinę teritoriją. Kitais atvejais tam pasitelkiami dronai ar savadarbiai šaunamieji įtaisai, kuriais suspausto oro ar degių dujų pagalba telefonai lyg šaudmenys įskrieja į pataisos įstaigų teriritoriją ar net gyvenamąsias nuteistųjų patalpas.

Draudžiamus daiktus bandoma užmaskuoti siuntiniuose – buitinėje technikoje, drabužiuose, ar perduoti ilgalaikių pasimatymų su nuteistaisiais metu, jie randami ir nuteistuosius lankančių giminių ar artimųjų kūno ertmėse.

Daiktus bandoma perduoti nuteistųjų pervežimo metu, pasitelkiant nuteistuosius, kuriems suteikta teisė vykti be sargybos ar palydos už įstaigos ribų, turinčius teisę į išvykas ir darbą ar asmenis, dirbančius laisvės atėmimo įstaigose bei nuteistiesiems atstovaujančius asmenis.

Pastaruoju metu populiariausi tarp nuteistųjų – mažų matmenų telefonai, aptinkami ir įvairių modelių išmanieji įrenginiai.

Pasak Kalėjimų departamento, kriminalinės žvalgybos pareigūnai ypač kruopščiai tikrina ir tiria informaciją dėl atvejų, kai įvairios ryšio priemonės į pataisos įstaigas galėjo patekti su pataisos įstaigų buvusių ar esamų pareigūnų pagalba, didelį dėmesį tam skiria ir Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus pareigūnai.

Lietuvos įkalinimo įstaigose pareigūnai 2018 metais surado ar bandant permesti į pataisos įstaigų teritoriją ir patalpas sulaikė, taip pat iš nuteistųjų konfiskavo daugiau kaip 6,6 tūkst. mobiliojo ryšio telefonų, beveik 5,4 tūkst. SIM kortelių, 160 modemų.

Pernai įkalinimo įstaigose paimta beveik 6,4 tūkst. mobiliojo ryšio telefonų; 4,7 tūkst. SIM kortelių, 208 modemai.

Pareigūnų žiniomis, iš Kinijos eksportuoti ar iš kitur įgyjami telefonai nuteistųjų rankose pabrangsta mažiausiai dešimteriopai.

Nelegalios ryšio priemonės įkalinimo įstaigose naudojamos ne tik bendravimui su artimaisiais ar draugais, tačiau ir turint tikslą paveikti jų atžvilgiu atliekamus ikiteisminius tyrimus ar net vykdyti nusikaltimus – dažniausiai registruojamus telefoninius sukčiavimus.

Už neteisėtą daiktų ir reikmenų įnešimą, perdavimą ar bandymą juos perduoti laisvės atėmimo vietose gresia bauda nuo vieno iki trijų tūkstančių eurų.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Sučiupti du ilgapirščiai, galimai vykdę vagystes Kauno rajone (foto, video)

Savaitgalio orų prognozė: bus šilta, bet niūru

Kauno oro uosto kavinėse atliktos FNTT kratos

Naktį numatomos sunkios eismo sąlygos

Prieš akistatą su „Alba“ Š. Jasikevičius išskyrė žaidybinio plano akcentus

Muštynės kebabinėje: policija ieško šių vyriškių

Lietuva ruošiasi 5G ryšio plėtrai: įvardijo, kada ryšį turėsime Kaune ir kituose miestuose

Iš griūvančio pastato vasarą evakuotiems kauniečiams – gera žinia

Išaiškino naujų radarų naudojimo ypatumus: pareigūnams KET negalioja

Kaune startavo internetinė sporto erdvių nuomos platforma