Geros žinios kauniečiams – sulauks mažesnių sąskaitų

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaip skelbia centralizuotai miestui šilumą tiekianti bendrovė „Kauno energija“, dėl mažesnio šilumos suvartojimo ir kritusios šilumos kauniečiams šildymas turėtų atsieiti beveik penktadaliu mažiau. Įmonės skaičiavimu, vidutinės sąskaitos už 2019 m. gruodį šildymui suvartotą šilumą bus apie 18,6 proc. žemesnės, nei 2018 m. gruodį.

Pagal iš vartotojų surinktus faktinius duomenis, Kaune vidutinės sąskaitos už 2019 m. gruodį šildymui suvartotą šilumą bus apie 18,6 proc. mažesnės, nei už 2018 m. gruodį šildymui suvartotą šilumą. Jos sudarys vidutiniškai apie 47,4 euro su PVM už 60 kv. m ploto būsto šildymą neskaitant šilumos, suvartotos karštam vandeniui paruošti ir vonios kambario šildytuvui. 2018 m. gruodį šios sąskaitos vidutiniškai sudarė 58,2 euro su PVM.

Mažesnes vidutines sąskaitas, anot „Kauno energijos“, lėmė 3,3 laipsnio aukštesnė vidutinė mėnesio lauko oro temperatūra, kuri, savo ruožtu, lėmė apie 9,1 proc. mažesnį vidutinį šilumos suvartojimą būstams šildyti. Taip pat – 10,3 proc. mažesnė šilumos kaina, kuri 2019 m. gruodį sudarė 4,79 ct/kWh su PVM, o 2018 m. gruodį – 5,34 ct/kWh su PVM.

Vidutinės sąskaitos už šildymą 2018-ųjų ir 2019-ųjų gruodį / „Kauno energijos“ nuotr.

Naujų ir renovuotų namų vidutiniai mokėjimai už 60 kv. m ploto buto šildymą 2019 m. gruodį sudaro atitinkamai 27,0 ir 29,4 euro su PVM. Faktinis kiekvieno konkretaus buto šilumos suvartojimas dėl namo būklės, renovacijos kokybės ar norimo komforto lygio yra skirtingas, todėl ir faktiniai sąskaitų dydžiai, pasak bendrovės, skiriasi.

„Nežiūrint visuotinai formuojamos nuomonės apie centralizuotai tiekiamos šilumos „brangumą“, centralizuotai šiluma apsirūpinantys vartotojai vis tiek moka mažiau, nei tie, kurie savo patalpų šildymui naudoja kitas energijos rūšis. Teisingai įvertinus visas sąnaudas, patalpų šildymas iš centralizuoto šilumos tiekimo tinklo yra pigesnis“, – nurodoma „Kauno energijos“ pranešime.

Be to, pažymi įmonė, centralizuotai tiekiama šiluma Kaune didžiąja dalimi jau gaminama iš atsinaujinančių energijos išteklių ir atitinka A++ energijos klasės reikalavimus.

49 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Merginai žandikaulį sulaužusio jurbarkiečio atgaila neįtikina: gerą elgesį ėmė demonstruoti tik nuteistas (foto)

Epidemiologų raginimai Lietuvos darbdaviams: laikas grįžti prie nuotolinio darbo

Kaune vagišiai nušvilpė 18 dviračių: nuostoliai siekia tūkstančius eurų

Koronaviruso vakcina Lietuvai gali kainuoti daugiau nei 100 mln. eurų

Koronavirusas užfiksuotas Rumšiškių mokykloje

Tarp naujų koronaviruso atvejų – Kauno greitosios medicinos pagalbos darbuotojas

Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje – krūva pažeidimų: įžvelgiama ir nusikalstama veika

Naujausi duomenys: per parą Lietuvoje – 45 koronaviruso atvejai

Epidemiologė: Lietuvoje yra apie 30 rusenančių koronaviruso židinių

Naujai išasfaltuotame Taikos prospekte – automobilio skrydis ant stogo