Jaunosios Kauno čiuožėjos Lenkijoje skynė laurus | Kas vyksta Kaune

Jaunosios Kauno čiuožėjos Lenkijoje skynė laurus

LČF nuotr.

Torūnėje (Lenkija) vykusiose Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) kalendorinėse varžybose „Mentor Torun Cup 2020“ Lietuvos atstovės iškovojo aukso ir bronzos medalius. Ant nugalėtojų pakylos lipo Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų ainiai“ auklėtinės.

Kaip praneša Lietuvos čiuožimo federacija (LČF), jaunimo merginų grupėje (iki 19 m.) trenerio Dmitrijaus Kozlovo treniruojama keturiolikmetė Jogailė Aglinskytė po pirmos varžybų dienos buvo penktoje vietoje iš 19-os sportininkių.

Įspūdingai atlikusi laisvąją programą, kurioje pirmą kartą pademonstravo kaskadą iš dviejų trigubų šuolių, lietuvė užėmė antrąją vietą, o bendroje įskaitoje pakilo iš penktos pozicijos į trečią bei pelnė bronzos medalį. Tai buvo puiki paraiška prieš vasarį vykstantį 2020 m. pasaulio jaunimo dailiojo čiuožimo čempionatą Taline (Estija).

LČF pažymi, jog norint iškovoti kelialapį į pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatą suaugusių moterų grupėje, laisvojoje programoje reikia surinkti 51 tašką už techniką, tačiau būdama tokio jauno amžiaus, Jogailė šį normatyvą viršijo, surinkdama 54,68 taško. Vykti į pasaulio suaugusių čempionatą čiuožėja negali, kadangi yra per jauna.

Čiuožimo entuziastų vis nenustoja stebinti jaunoji lietuvaitė, vienuolikmetė Agnė Ivanovaitė (trenerė Loreta Vitkauskienė), kuri visose šio sezono jaunių varžybose pelnė prizines vietas. Šios – taip pat neišimtis. Jaunių merginų grupėje ši sportininkė abiejose programose buvo pirma bei surinkusi 104,03 taškus iškovojo pirmąją vietą.

Kita Lietuvos atstovė Darja Reginevič užėmė 7-ą vietą, surinkdama 82,63. Visos minėtos sportininkės yra Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų ainiai“ auklėtinės.

Tuo metu suaugusių moterų grupėje Lietuvai atstovavo šalies čempionė Aleksandra Golovkina, treniruojama Davido Richardsono. Šios varžybos buvo vienas iš pasiruošimo etapų Europos dailiojo čiuožimo čempionatui Grace (Austrija), kuris vyks šio mėnesio 20-27 d. Aleksandra bendroje įskaitoje surinko 124,50 taško bei užėmė 7-ą vietą, o nugalėtoja šioje kategorijoje tapo lenkė Ekaterina Kurakova.