Kaunietis nufilmavo drąsuolį ant paspirtuko: toks elgesys kelia grėsmę gyvybei – Kas vyksta Kaune

Kaunietis nufilmavo drąsuolį ant paspirtuko: toks elgesys kelia grėsmę gyvybei

Stopkadras

Nors į sandėliuką elektrinius paspirtukus sukrovusios nuomos bei pavežėjimo bendrovės laukia šiltojo sezono, šios palyginti neseniai išpopuliarėjusios transporto priemonės entuziastai skuodžia gatvėmis ir sausį. Vieną tokį vairuotoją „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas užfiksavo Kovo 11-osios gatvėje, o jo manevrai verčia iš koto.

Penktadienio popietę vaizdo registratoriumi nufilmuota paspirtukininko kelione kaunietis su portalu pasidalijo sekmadienio vakarą. Įrašo autoriui su kito automobilio vairuotoju Kovo 11-osios gatvėje pradėjus judėti nuo pėsčiųjų perėjos, vidury dviejų eismo juostų staiga išnyra paspirtuku lekiantis žmogus.

Nors įraše matyti, kad vairuotojas dėvi šalmą, tarp automobilių jis nardo tikrai pavojingai: persimetęs į pirmą juostą, „spaudžia“ 19-o maršruto mikroautobusą, o tik šiam persirikiavus, pasileidžia pirmyn link V. Krėvės prospekto žiedinės sankryžos.

Gavęs erdvės, paspirtukininkas kuo lengviausiai susilygina su srauto greičiu ir net lenkia automobilius. Galiausiai, priartėjęs prie žiedo, nurūksta tiesiai, nors kelio ženklas iš pirmos juostos leidžia sukti tik dešinėn.

„Nors pats esu paspirtukų mėgėjas ir nemažai važinėju juo, bet toks elgesys nepriimtinas ir keliantis grėsmę gyvybei. Ne vien lenda vos tarpelį pamatęs, bet dar ir į kelio ženklus nekreipia dėmesio“, – komentavo vaizdo įrašą atsiuntęs skaitytojas.

Kaip vasaros antroje pusėje Kaune startuojant „Bolt“ paspirtukams skelbė savivaldybė primena svarbiausias taisykles, paspirtukų vairuotojams leidžiama važiuoti tik dviračių arba pėsčiųjų ir dviračių takais. Tik tais atvejais, kai tai neįmanoma, leidžiama važiuoti šaligatviu arba viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto.

Netikėta žinia: „Bolt“ startuoja su paspirtukais Kaune 24 nuotr.

Elektriniais paspirtukais taip pat draudžiama važiuoti pėsčiųjų perėjomis bei vežti keleivius ir vairuoti trukdančius krovinius. Tuo tarpu važiuojant kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, privaloma duoti kelią pėstiesiems, netrukdyti ir nekelti jiems pavojaus.

Pro pat pėsčiąjį paspirtukininkams leidžiama važiuoti greičiu, kuris yra artimas pėsčiojo judėjimo greičiui (3–7 km/val.), paliekant tokį tarpą iš šono, kad eismas būtų saugus.

Panašu, kad Kovo 11-osios gatvėje užfiksuotas smarkuolis, tausodamas pėsčiųjų sveikatą, pasirinko kitą kraštutinumą – nusprendė veikiau varžytis su automobiliais nei atsargiai laviruoti tarp takais pėdinančių kauniečių.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.