Kaunietis nufilmavo drąsuolį ant paspirtuko: toks elgesys kelia grėsmę gyvybei - Kas vyksta Kaune

Kaunietis nufilmavo drąsuolį ant paspirtuko: toks elgesys kelia grėsmę gyvybei

Stopkadras

Nors į sandėliuką elektrinius paspirtukus sukrovusios nuomos bei pavežėjimo bendrovės laukia šiltojo sezono, šios palyginti neseniai išpopuliarėjusios transporto priemonės entuziastai skuodžia gatvėmis ir sausį. Vieną tokį vairuotoją „Kas vyksta Kauneskaitytojas užfiksavo Kovo 11-osios gatvėje, o jo manevrai verčia iš koto.

Penktadienio popietę vaizdo registratoriumi nufilmuota paspirtukininko kelione kaunietis su portalu pasidalijo sekmadienio vakarą. Įrašo autoriui su kito automobilio vairuotoju Kovo 11-osios gatvėje pradėjus judėti nuo pėsčiųjų perėjos, vidury dviejų eismo juostų staiga išnyra paspirtuku lekiantis žmogus.

Nors įraše matyti, kad vairuotojas dėvi šalmą, tarp automobilių jis nardo tikrai pavojingai: persimetęs į pirmą juostą, „spaudžia“ 19-o maršruto mikroautobusą, o tik šiam persirikiavus, pasileidžia pirmyn link V. Krėvės prospekto žiedinės sankryžos.

Gavęs erdvės, paspirtukininkas kuo lengviausiai susilygina su srauto greičiu ir net lenkia automobilius. Galiausiai, priartėjęs prie žiedo, nurūksta tiesiai, nors kelio ženklas iš pirmos juostos leidžia sukti tik dešinėn.

„Nors pats esu paspirtukų mėgėjas ir nemažai važinėju juo, bet toks elgesys nepriimtinas ir keliantis grėsmę gyvybei. Ne vien lenda vos tarpelį pamatęs, bet dar ir į kelio ženklus nekreipia dėmesio“, – komentavo vaizdo įrašą atsiuntęs skaitytojas.

Kaip vasaros antroje pusėje Kaune startuojant „Bolt“ paspirtukams skelbė savivaldybė primena svarbiausias taisykles, paspirtukų vairuotojams leidžiama važiuoti tik dviračių arba pėsčiųjų ir dviračių takais. Tik tais atvejais, kai tai neįmanoma, leidžiama važiuoti šaligatviu arba viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto.

Elektriniais paspirtukais taip pat draudžiama važiuoti pėsčiųjų perėjomis bei vežti keleivius ir vairuoti trukdančius krovinius. Tuo tarpu važiuojant kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, privaloma duoti kelią pėstiesiems, netrukdyti ir nekelti jiems pavojaus.

Pro pat pėsčiąjį paspirtukininkams leidžiama važiuoti greičiu, kuris yra artimas pėsčiojo judėjimo greičiui (3–7 km/val.), paliekant tokį tarpą iš šono, kad eismas būtų saugus.

Panašu, kad Kovo 11-osios gatvėje užfiksuotas smarkuolis, tausodamas pėsčiųjų sveikatą, pasirinko kitą kraštutinumą – nusprendė veikiau varžytis su automobiliais nei atsargiai laviruoti tarp takais pėdinančių kauniečių.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA