Įspūdingai į rungtynes sugrįžęs „Žalgiris“ išplėšė pergalę prieš Tel Avivo „Maccabi“ | Kas vyksta Kaune

Naujuosius 2020-uosius metus Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo Eurolygos septynioliktojo turo rungtynėse nugalėdami galingąją Tel Avivo „Maccabi“ komandą 73:68 (17:21, 12:13, 24:19, 20:15).

Kol rungtynių pradžioje svečiai šaudė tritaškius, žalgiriečiams taškus iš po krepšio vertė trapų atstumą 8:11 išlaikęs Martinas Gebenas.

Pirmąjį kauniečių tolimą metimą realizavo iš krašto neklydęs Artūras Milaknis, tačiau įsibėgėję varžovai solidžiu žaidimu atsiplėšė iki 11:19. Nuo baudų metimų linijos progų nešvaistė A.Milaknis ir Zachas LeDay, kuris dar ir pasižymėjo dviem blokais ginant savąjį krepšį, bei taip leido deficitui apmažėti perpus – 17:21.

Antrasis kėlinys startavo A.Milaknio dvitaškiu su pražanga, tolimą dūrį smeigė Edgaras Ulanovas, o pirmą kartą rezultatą 25:23 persvėrė savo žaibišką greitį pademonstravęs Lukas Lekavičius.

Tiesa, po minutės pertraukėlės šeimininkai sustojo, „Maccabi“ atkuto ir vėl perėmė iniciatyvą į savo rankas (25:34). Lietuvos čempionų šešių minučių taškų badą nutraukė Thomaso Walkupo perdavimą galingu dėjimu pavertęs Z.LeDay, baudas sumetė atsilikimą iki 29:34 sumažinęs tas pats T.Walkupas.

Po didžiosios pertraukos geriau ir vėl startavo Izraelio čempionai, kurie pirmą kartą susikrovė dviženklę persvarą – 29:42. Tuomet svarbų tritaškį švystelėjo L.Lekavičius, ledus pralaužė Nigelas Hayesas, gražų slalomą nuo tritaškio linijos atliko A.Milaknis – 36:46.

Puolimą toliau budinti bandė L.Lekavičius, netaiklų komandos draugo metimą kartojo E.Ulanovas, tačiau „Maccabi“ sėkmingai kontroliavo situaciją pirmaudami 44:53. Ketvirčiui einant į pabaigą du varžovus vieną po kito apšvarino K.C. Riversas, tritaškiu bangas tribūnose sukėlė deficitą iki 51:53 rėžęs L.Lekavičius. Per likusį kėlinio laiką visišką lygybę mače įtvirtino baudas sumetęs Z.LeDay – 53:53.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai tęsė pradėtus darbus gynyboje, o svarstykles jų pusėn jau 60:53 nusvėrė žaibiški L.Lekavičiaus epizodai. Netrukus neatlaikė ir „Maccabi“ vyriausiojo trenerio nervai, už kurio techninę pražangą baudos metimą realizavo spurtą iki 17:0 tęsęs L.Lekavičius – 61:53.

Tiesa, varžovai staigiai nutraukė penkių minučių sausrą ir vos per kelis epizodus pavojingai priartėjo iki 61:59. Ne pačiu lengviausiu komandai metu iš toli iššovė lyderio vaidmens nepabijoję K.C. Riversas ir L.Lekavičius, tačiau skirtumas nesikeitė ir laikėsi itin trapus (67:65).

Atmosferai įkaitus vieną baudą iš dviejų pataikė T.Walkupas, o likus 40 sekundžių rankos nuo baudų metimų linijos nesudrebėjo pergalės link artinusiam L.Lekavičiui – 70:65. Svečiai iš Tel Avivo stebuklo nesukūrė ir pergalę kauniečiams rezultatu 73:68 baudų metimais įtvirtino E.Ulanovas.