Šiemet Lietuvos keliuose bus įrengta keli šimtai vidutinio greičio matuoklių

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

100 vidutinio greičio matuoklių Lietuvos keliuose turėtų įrengti konkursą laimėjusi Latvijos ir Lietuvos kapitalo bendrovė „Belam LT“. Maždaug 2,6 mln. eurų (su PVM) vertės sutartį Lietuvos automobilių kelių direkcija su įmone turėtų pasirašyti metų pradžioje.

Tai, kad „Belam LT“ pripažinta geriausią pasiūlymą pateikusia konkurso dalyve, skelbiama gruodžio 19 dienos Apeliacinio teismo nutartyje. Teismas nutraukė „Belam LT“ inicijuotą bylą jos pačios prašymu.

„Belam“ teismui nurodė, kad gruodžio 12 dieną gavo direkcijos pranešimą, kad jos pasiūlymas konkurse pripažintas ekonomiškai naudingiausiu, todėl tolesnis bylinėjimasis dėl konkurso sąlygų teisėtumo neturi prasmės.

Kelių direkcijos atstovė Aušra Ramoškaitė BNS patvirtino, kad konkurso eilė yra sudaryta, tačiau sakė negalinti patvirtinti, kad pirmoji joje yra „Belam“, nes konkursas dar nesibaigęs ir nepasirašyta sutartis.

Anksčiau planuota sutartį pasirašyti gruodžio pabaigoje, tačiau gruodžio 30 dieną Kelių direkcija gavo pretenziją iš vieno konkurso dalyvių, todėl jo procedūros sustabdytos, teigė A. Ramoškaitė.

Vilniaus apygardos teismas spalį atmetė „Belam LT“ prašymą pripažinti neteisėtais direkcijos veiksmus organizuojant konkursą bei leido jį toliau tęsti. Konkurso procedūros buvo laikinai sustabdytos rugpjūtį.

Ginčas kilo dėl to, ar naujieji greičio matuokliai turės būti integruoti į esamas sistemas.

Anot „Belam LT“, konkurse buvo proteguojama inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“, kuri yra Vokietijos bendrovės „Jenoptik“ atstovė Lietuvoje. Būtent jos programinę įrangą naudoja Kelių direkcija, todėl, anot „Belam LT“, tiekėjai, nebendradarbiaujantys su Vokietijos įmone, neturi galimybių laimėti.

Savo ruožtu Kelių direkcija teigė, kad tiekėjai yra laisvi pasirinkti, ar greičio matuoklius integruoti į esamas sistemas.

Konkurso laimėtojas turės visoje Lietuvoje įrengti 100 vidutinio greičio matuoklių. Jų prireikė po to, kai vasarį buvo išjungti 139 momentiniai greičio matuokliai.

Sprendimas išjungti pasenusius ir neefektyvius greičio matuoklius buvo priimtas įvertinus kainą – 50 naujai įrengtų vidutinio greičio matuoklių direkcijai kainavo 1,3 mln. eurų, o už išjungtus momentinius matuoklius prieš dešimt metų įmonei „Fima“ buvo sumokėta 13,9 mln. eurų.

Iki 2020 metų pabaigos Lietuvos keliuose turi būti įrengta 260 vidutinio greičio matuoklių, veikiančių 130-tyje ruožų.

Šiuo metu jau veikia 50 tokių matuoklių, įrengtų 25-iuose ruožuose, o dar 112 matuoklių įrengimo 56-iuose valstybinių kelių ruožuose konkursas paskelbtas praėjusį pirmadienį, jam paraiškų laukiama iki vasario 12 dienos.

Kelių direkcija praėjusį penktadienį pasirašė sutartį dėl 70 momentinių greičio matuoklių įrengimo. Juos už 3,1 mln. eurų iki kitų metų pabaigos įrengs bendrovės „Fima“ bei „Technologinių paslaugų sprendimai“ kartu su „Biseriu“.

Greičio matuoklių įrengimo vietos nustatomos atsižvelgus į kriterijus, nustatytus Kelių direkcijos parengtose greičio matuoklių įrengimo eiliškumo nustatymo metodikose. Vieni svarbiausių kriterijų yra vidutinis metinis paros eismo intensyvumas ir eismo įvykių skaičius.

Prioritetinę eilę sudaro pagal nustatytus kriterijus atrinkti valstybinės reikšmės kelių ruožai, kuriuose eismo saugos požiūriu tikslingiausia būtų diegti greičio kontrolės sistemas.

64 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Scenos storžieviai iš JAV „Limp Bizkit“ sudrebino „Žalgirio“ areną iki pamatų

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo atidėti Kauno „Žalgirio“ ir Milano „Armani Olimpia“ dvikovą

Milano ekipos vidurio puolėjas A. Gudaitis į Kauną neatvyks: pakirto liga

Kauno „Žalgirio“ varikliukui – malonus įvertinimas: atsidūrė tarp geriausiųjų

Kauno Laisvės alėjoje dingo prabangios rankinės: aiškinamasi, kas spruko nepanoręs atsiskaityti (foto)

Rukloje svarbus kariuomenių vadų susitikimas: paspaudė rankas dėl karinių veiklų

Kauniečiai prašo padėti: Kleboniškio miške dingo šuo - įžymybė

„Žalgiris“ pateikia specialią informaciją dėl Eurolygos rungtynių Kaune su Milano ekipa

Kauno Infekcinių ligų klinikos vadovė: labai svarbu vykdyti SMS žinutėmis gaunamus nurodymus

Papasakojo apie atleisto D. Žukausko apklausą: bendradarbiauti aiškiai nenorėjo