Karjeros rungtynes sužaidusio E. Ulanovo vedamas „Žalgiris“ nušlavė Prienų krepšininkus | Kas vyksta Kaune

„BC Žalgiris“ „Facebook“ nuotr.

Gausaus sirgalių būrio išvykoje palaikomi Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo dar vieną pergalę „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Sekmadienį žalgiriečiai sutriuškino Prienų „Cbet“ komandą 105:64 (29:12, 22:16, 24:21, 30:15), o ryškiausiai žibėjo Edgaras Ulanovas.

Prienuose rungtynės startavo E. Ulanovo tritaškiu su varžovo pražanga, iš vidutinio nuotolio neklydo atstumą iki 6:1 didinęs Paulius Jankūnas. Baudas sumetė Martinas Gebenas, po krepšiu nesulaikomai sužaidė komandos kapitonas P. Jankūnas – 11:3. Dar vieną tolimą šūvį įsmeigė E. Ulanovas, abejose aikštės pusėse karaliavo dviženklę persvarą 16:5 sukūręs M. Gebenas. Perimtus kamuolius rezultatyviais išpuoliais tvirtino E. Ulanovas, pranašumą iki 25:7 tritaškiu augino Artūras Milaknis. Kėlinio pabaigoje arčiau krepšinio prasiveržė Thomasas Walkupas, skaičius 29:12 fiksavo jau 15-ąjį savo tašką rinkęs E. Ulanovas.

Antrajame kėlinyje šeimininkai bandė grįžti į kovą, nes į jų 8 taškus vos per gerą minutę įsiterpė tik A. Milaknio tolimas metimas – 32.18. Po minutės pertraukėlės darbo baudos aikštelėje ėmėsi Jockas Landale‘as ir Nigelas Hayesas, po kurio dvitaškio atsakomąjį žodį tarė pasitarimui krepšininkus kvietęs Mantas Šernius – 38:18. Tada puolime sužibėjo Zachas LeDay, kuris vienas pats didino pranašumą iki 45:21. Prieš didžiąją pertrauką pasižymėjo K. C. Riversas, tritaškį švystelėjo E. Ulanovas ir žalgiriečiai į rūbinę keliavo pirmaudami 51:28.

E. Ulanovas toliau baudė jauną Prienų komandą ir jau trečiojo ketvirčio pradžioje gerino savo asmeninius karjeros rekordus, po krepšiu pamokų išrašė M. Gebenas ir P. Jankūnas – 62:36. Perėmęs kamuolį gražiai vagystę užbaigė A. Milaknis, efektingai iš viršaus kamuolį grūdo Z. LeDay, atstumą iki 70:40 didino iš toli prisitaikę Karolis Lukošiūnas. Per likusį kėlinio laiką pirmuosius savo taškus rinko Lukas Lekavičius, baudas realizavo J. Landale‘as – 75:49.

Ketvirtąjį kėlinį pradėjo L.Lekavičiaus ir N. Hayeso dvitaškiai, o po to atsidarė kauniečių toliašaudė artilerija. N. Hayesas pataikė net 3 tolimus metimus, tarp kurių įsiterpė ir P. Jankūno bei L. Lekavičiaus tolimi šūviai – 94:56. Aikštelėje pasirodęs Erikas Venskus iškart tapo dvyliktuoju taškus rinkusiu žalgiriečiu, o komandos šimtąjį tašką ir vėl pelnė M. Gebenas (100:62). Rungtynes uždarė E. Venskaus ir K. Lukošiūno taiklūs metimai – 105:64.

E. Ulanovas žaidė tik 16 min., tačiau jų pakako, kad krepšininkas sužaistų rezultatyviausią mačą karjeroje. Puolėjo sąskaitoje – 24 taškai ir 25 naudingumo balai.

Krepšininkas pasibaigus rungtynėms sakė, kad pavyko įvykdyti Šarūno Jasikevičiaus nurodymus, nuo pat susitikimo pradžios žalgiriečiai rodė gerą energiją ir tai lėmė pergalę.

Pasak E. Ulanovo, kažkokių specialių užduočių kito penktadienio mačui su „Bayern“ pasiruošti šiandien žaidėjai nevykdė. „Žalgiriui“ išgyvenant pergalių badą Eurolygoje, laimėjimas nacionaliniame fronte krepšininkams tiesiog svarbus psichologiškai.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 24 (7/9 dvit., 3/4 trit., 25 naud. bal.), N. Hayesas 13 (3/5 trit.), M. Gebenas 12 (6 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam., 2 blk., 26 naud. bal.), P. Jankūnas 10 (6 atk. kam.), Z.LeDay 9 (5 atk. kam.), A. Milaknis 8 (2 per. kam.), L. Lekavičius 8 (10 rez. perd., 2 per. kam.), J. Landale‘as 6, K. Lukošiūnas 6 (2 per. kam.), E. Venskus 4, T. Walkupas 3 (2 per. kam.), K. C. Riversas 2.

„Cbet“: L. Birutis 17 (7/9 dvit., 6 atk. kam.), K. Guščikas 8, K. Kriisa 7.

Pirmajame rate „Žalgiris“ namuose Prienų komandą sutriuškino 87:55.

Per šių rungtynių pertrauką buvo pagerbtas Virginijus Šeškus – jo vardo marškinėliai iškelti į arenos palubes. V. Šeškus iki 2019-ųjų vidurio treniravo Prienų krepšininkus ir tapo šio miesto komandos simboliu. DELFI primena, kad treneris atvedė komandą į NKL viršūnę ir iškovojo kelialapį į Lietuvos krepšinio lygą, du sykius triumfavo Lietuvos krepšinio federacijos taurės turnyre.