Apsilankymas „Girstučio“ baseine baigėsi mirtimi

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno klinikose užgeso praėjusį antradienį „Girstučio“ baseine skendusio jauno vyro gyvybė. Tai portalui DELFI patvirtino dėl nelaimės aplinkybių pradėtą ikiteisminį tyrimą kontroliuojančios Kauno apygardos prokuratūros atstovas. Tyrimas vyksta dviem kryptimis – aiškinamasi, ar „Girstučio“ baseine budėję gelbėtojai tinkamai ir laiku atliko savo pareigas, taip pat tiriamos velionio mirties priežastys.

Po nelaimės baseine – ikiteisminis tyrimas

Policijos departamento duomenimis, pranešimas, jog „Girstučio“ baseine skęsta žmogus, buvo gautas praėjusį antradienį, gruodžio 17 d. apie 21 val.45 val. Atvykus į įvykio vietą 23-jų metų jaunuolis buvo ištraukas iš vandens ir pristatytas į gydymo įstaigą.

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas po įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 229 straipsnį dėl tarnybos pareigų neatlikimo. Baudžiamasis kodeksas numato, jog už tarnybos pareigų neatlikimą baudžiama pinigine bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Nelaimės aplinkybių nekomentuoja

Netrukus po nelaimės viešojoje erdvėje buvo pasirodžiusi informacija, esą „Girstučio“ baseine budėję gelbėtojai tuo metu, kai įvyko nelaimė galėjo žaisti telefonais.

Susisiekus su baseiną administruojančios bendrovės „Sporto infrastruktūra“ direktoriumi Pauliumi Jonavičiumi, jis šią prielaidą kategoriškai paneigė. Verslininkas minėjo, kad peržiūrėti vaizdo įrašai ir, jo teigimu, nieko panašaus nustatyta nebuvo.

Nuo platesnių komentarų apie tragišką nelaimę baseine bendrovės vadovas susilaikė. Jis minėjo, kad informacijos neviešinti prašė „Girstučio“ baseine skendusio, kaip šiuo metu paaiškėjo, neišgyvenusio jaunuolio artimieji. P. Jonavičiaus teigimu, informacija nebus viešinama ir dėl to, jog šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas.

Nelaimė įvyko plaukiant po vandeniu

Medikams nepavykus išgelbėti jaunuolio gyvybės, teisėsaugininkai aiškinasi tikslias jo mirties priežastis. Gavus ekspertų išvadas jos turės ženklios įtakos tolimesnei ikiteisminio tyrimo eigai.

Pirminiais duomenimis, kuriuos patvirtino ikiteisminį tyrimą kuruojančios prokuratūros atstovai, skaudi nelaimė įvyko jaunam vyrui neriant po vandeniu. Esą jaunuolis panėręs plaukė kelias dešimtis metrų, kai staiga neteko sąmonės.

Spėjama, kad tam įtakos galėjo turėti deguonies trūkumas, atsiradęs nėrimo metu kuriam laikui sulaikius kvėpavimą. Jaunas vyras buvo ištrauktas iš vandens, jį bandyta gaivinti, apie įvykusią nelaimę pranešta medikams. Jį vietoje gaivino ir greitosios pagalbos medikai, sunkios būklės jaunuolis buvo nuvežtas į gydymo įstaigą.

Kauno klinikų, kur bandyta išgelbėti sunkios būklės jaunuolio gyvybę atstovė minėjo jokios informacijos neteiksianti. „Gerbdami paciento teisę į privatumą ir šeimos norą informacijos šiuo klausimu neteikiame ir neteiksime“ – sakė ji.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

106 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Dėl koronaviruso Italijos krepšinio federacija laikinai stabdo visus čempionatus

Aktualu: į Kiniją ar Šiaurės Italiją keliaujantys turistai gali atgauti pinigus

Kauno vaistinėse medicininių kaukių deficitas: norintiems įsigyti teks permokėti dešimtis kartų

Iš Italijos į Kauną atvažiavęs vilkiko vairuotojas pasijuto blogai: iškviesti medikai

13-ai projektų įgyvendinti Kaunas skolinsis 26 mln. eurų

Maltiečiai vėl padės Kauno neįgaliesiems – sulaukė įmonės „Bankera“ paramos

Koronavirusas: nauji atvejai Europos sąjungoje, rekomendacijos dėl kelionių

Jonaviškiui – įtarimai dėl koronaviruso užsikrėtimo: tyrimus svarstoma atlikti Kaune

Žiemos nesulaukę kauniečiai Dainavos parke Užagavėnėms sugalvojo naują šūkį

Pernai muitininkai sulaikė beveik pusę tonos kvaišalų – pasižymėjo ir Kauno rajonas