Kelionės per šventes: nuo tėvų lankančių vaikus iki karnavalinių kostiumų stotyje – Kas vyksta Kaune

Kelionės per šventes: nuo tėvų lankančių vaikus iki karnavalinių kostiumų stotyje

Kas vyksta Kaune nuotr.

Artėjant didžiausioms metų šventėms vieni skuba pirkti paskutines dovanas, kiti maistą šventinei vakarienei, o treti planuoja keliones sugrįžimui į namus pas artimuosius.

Kaip rašoma „Kautros“ spaudos pranešime, anot keleivių vežėjų kalėdinis laikotarpis autobusų stotyse prasideda beveik savaitė iki švenčių ir tęsiasi iki pat naujųjų metų.

„Per šias šventes didesnio keleivių srauto tikimės jau gruodžio 19-tą, 20-tą dienomis. Žmonės pradeda keliauti kelios dienos prieš šventes. Kas turės laisvą pirmadienį nuo darbo, kam mokslai jau bus pasibaigę. Tad nėra tokios vienos dienos kuomet būtų keleivių antplūdis, o jis pasiskirsto per keturias, penkias dienas. Bet jos visos būna intensyvios – stoties kasose dirba daugiau darbuotojų, prie savitarnos terminalų nusitiesia eilės, vežėjai vietoje mažesnių autobusų skiria didesnius“, – kalbėjo Kauno autobusų stoties vadovė Laima Pakusienė.

Pasak keleivių vežėjų atstovų šventinės tendencijos išlieka tokios pačios jau ilgus metus.

„Per metų metus keleivių srautai išlieka daugmaž tie patys – numanai kuriomis dienomis ir kryptimis jie išauga, kuriomis atslūgsta. Prieš šventes padaugėja keleivių išvykstančių iš didžiųjų miestų, provincijos link. Didžioji keleivių dalis studentai, vykstantys lankyti artimųjų į mažesnius miestelius. Plungė, Skuodas, Telšiai, Aukštaitijos mažesni miesteliai yra bene populiariausi šventiniu laikotarpiu“, – pasakojo „Kautros“ marketingo vadovas Mindaugas Sakalauskas.

Nauja tendencija – tėvai atvyksta lankyti vaikų

Jei esame įpratę, kad šventėms dažniausiai vaikai grįžta namo, tai pasak Kauno autobusų stoties vadovės ši tendencija bent tarp autobusų keleivių pastaraisiais metais keičiasi.

„Pastebėjome naują tendenciją – po švenčių matome, kad iš Kauno išvyksta tėvai. Matai, kaip į stotį ateina šeima su vyresniais vaikais ir autobusu išvyksta tik tėvai. Keičiasi įpročiai – ne tik vaikai važiuoja į mažesnius miestelius lankyti tėvų, bet ir tėvai vyksta pas vaikus ir anūkus“, – pasakojo Kauno autobusų stoties vadovė.

Keleiviai nesustoja autobusais vykti ir tarpšventiniu laikotarpiui. Pasak stoties vadovės jų stotyje nemažai sutiksi net ir likus kelioms valandoms iki naujųjų metų.

„Esame ne kartą matę kaip keleiviai naujų metų išvakarėse, apie aštuntą, devintą valandą vakaro, stovi pasipuošę karnavaliniais rūbais ir laukia autobuso. Praeitais metais pamenu išlydėjome kaubojų grupelę Jonavos kryptimi“, – šypsojosi Kauno autobusų stoties vadovė.

Į kalėdines muges artimajame užsienyje

Kiekvienais metais pastebima, kad vis daugiau lietuvių šventes mėgsta praleisti užsienyje. Tam jie dažnai renkasi kaimynines šalis.

„Pastebėję esame, kad tarptautinių pervežimų kalėdinis bumas prasideda gruodžio vidury. Keleiviai mėgsta vykti trumpam ir greitam atokvėpiui į artimą užsienį. Tarp populiariausių miestų išlieka Ryga, Varšuva, Gdanskas. Žmonės renkasi aplankyti kalėdines muges, nori pajausti tą šventinę nuotaiką, dar prieš šventes, tarsi jas pasiilginti“, – minėjo tarptautinių pervežimų autobusais organizatoriaus „Eurolines“ vadovas Edmundas Pavlovas.

Pasak E. Pavlovo su naujais metais kelionės nesibaigia ir jų pagyvėjimas tęsiasi bene visą sausio mėnesį.

„Prasidėjęs kelionių bumas gruodžio vidury nesibaigia ir po naujų metų. Naujų metų pradžioje pastebimas rytų krypties pagyvėjimas – kaip žinia ukrainiečiai švenčia Kalėdas vėliau, tad sausio pradžioje matomas didesnis srautas Kijevo, Lvovo kryptimis“, – pasakojo E. Pavlovas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA