„Žalgiris“ patyrė jau aštuntą nesekmę iš eilės | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris“ patyrė jau aštuntą nesekmę iš eilės

delfi.lt 2019/12/17 21:45
R. Tenio nuotr.

Eurolygos 14-o turo rungtynėse Kaune susitinko visiškai skirtingą situaciją išgyvenančios komandos. „Žalgiris“ siekė nutraukti 7 pralaimėjimų iš eilės šleifą, tačiau nusileido turnyro lyderiams Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkams. Tai jau aštuntoji iš eilės Lietuvos čempionų nesėkmė.

Pagirtinai grūmęsi Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 14-o turo rungtynėse namie antradienį 68:74 (17:26, 26:16, 10:13, 15:19) pralaimėjo rungynes ir nusileido turnyro lyderiams Stambulo „Anadolu Efes“ (12-2) krepšininkams.

Lygi kova rungtynių pradžioje truko neilgai – Rodrigue’o Beaubois ir Tiboro Pleisso vedama „Anadolu Efes“ po spurto 0:9 perėmė iniciatyvą ir privertė aikštės šeimininkus vytis varžovus (17:26).

Sėkmingai į kovą aikštėje nuo antrojo kėlinio įsiliejęs Jockas Landale’as leido Lietuvos čempionams priartėti prie svečių, o du iš eilės Artūro Milaknio tritaškiai išvedė žalgiriečius į priekį (35:34).

Šio sezono Eurolygos lyderiai po dviejų tolimų metimų vėl mėgino atitrūkti, tačiau „Žalgiris“ to padaryti jiems neleido ir įpusėjus mačui susigrąžino minimalią persvarą – 43:42.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos čempionai 6 minutes bergždžiai mėgino pelnyti taškus – krepšys buvo it užrištas iki galingo Martino Gebeno dėjimo iš viršaus. Laimei, „Anadolu Efes“ krepšininkai taip pat nebuvo rezultatyvūs ir, baigiantis ketvirčiui, po Edgaro Ulanovo tritaškio aikštės šeimininkų deficitas buvo vos 2 taškai – 53:55.

Išnaudodami Š. Jasikevičiaus auklėtinių klaidas svečiai diktavo savo sąlygas aikštėje ir paskutiniame kėlinyje. Jiems į nugaras kvėpavę žalgiriečiai kurstė intrigą, tačiau įveikti Eurolygos lyderių jiems nepavyko. „Anadolu Efes“ šventė aštuntą pergalę iš eilės.

Dvigubą savaitę Kauno „Žalgiris“ baigs penktadienį dvikova išvykoje su Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ komanda, o „Anadolu Efes“ tą pačią dieną namie priims čempionų titulą ginantį Maskvos CSKA klubą.