Atnaujintoje Vienybės aikštėje ištryško fontanas (papildyta) – Kas vyksta Kaune

Atnaujintoje Vienybės aikštėje ištryško fontanas (papildyta)

R. Tenio nuotr.

Antradienio popietę atnaujinamoje Vienybės aikštėje ištryško vienas svarbiausių jos akcentų – moderniausias šalyje fontanas. Kaip buvo skelbiama seniau, Vienybės aikštės grindinyje sumontuota 40 purkštukų, kurie vandens sroves kels į 2-3 metrų aukštį. Šis fontanas užima 250 kv. metrų plotą.

Šlifuoja paskutinius programos štrichus

Kaip „Kas vyksta Kaune“ pasakojo fontaną įrengusios bendrovės „Poolservice.lt“ vadovas Mantvydas Šakalys, antradienį Vienybės aikštėje prasukinėta valandos trukmės nepasikartojanti programa. Fontane sumontuoti 40 modulių, kurį sudaro šviestuvas ir greitaeigis vožtuvas. Jis geba vandens srovę perkirsti 10 kartų per sekundę – tai, anot pašnekovo, yra didžiausias šiuo metu pasaulyje įmanomas greitis. Atitinkamai, kiekvienas tos sistemos taškas gali veikti individualiai arba sinchroniškai su kitais.

„Bandėme veikimo galimybes, kaip gražiau. Suprogramavus nuotoliniu būdu matyti tik skaitinį algoritmą viena, o užkrovus programą žiūrėti realioje erdvėje, realiu laiku – kas kita, taip sakant, atliekamas programos šlifavimas. (…) Ji jau sukurta, bet pavasarį įjungus fontaną dar padirbėsime, nėra taip, kad atiduodame ir viskas, patys turime tikslą, kad įrenginys veiktų kuo įvariau, įdomiau“, – kalbėjo M. Šakalys.

Jis pažymėjo, kad šioje konfigūracijoje fontanas nėra muzikinis, nors valdiklis geba priimti tokią informaciją ir šią funkciją galima pridėti. Tiesiog nėra garsiakalbių, garso šaltinio, matricos, grotuvo – tai nebuvo pirkta. Visgi SBA ar Kauno savivaldybei pritarus, jei bus iškilmingas atidarymas, „Poolservice.lt“ komanda ketina pastatę portatyvinius garsiakalbius pademonstruoti, kaip fontanas veikia su muzika.

Viską keičia tobulesnės „smegenys“

Fontano darbo režimą, nurodė M. Šakalys, nustato užsakovas. Sezonas trunka nuo gegužės iki lapkričio, su galimybe įjungimą paankstinti ar pavėlinti priklausomai nuo klimatinių sąlygų, o įprastai fontanai veikia nuo 8 val. iki vidurnakčio. Tamsiuoju paros metu suveikia apšvietimą aktyvuojanti automatika.

„Daugiausia galimybių Lietuvoje turintis yra Vilniaus Lukiškių aikštės fontanas. Vienybės aikštės fontanas jam analogiškas, tik mes jau turime daugiau patirties ir esame geriau išdirbę valdiklį, jis turi geresnius kokybinius rodiklius“, – aiškino bendrovė vadovas.

Pasak jo, įmanoma aukštesnė valdiklio talpa, informacijos apdorojimas, šviesų sekos greitis – tai leidžia sukurti daugiau vizualių sprendinių. Vieną šviesos spalvos pasikeitimą anksčiau, pavyzdį pateikė M. Šakalys, buvo galima atlikti per 0,5 sek., o dabar – 0,1 sek.

Įrengs dar vieną fontaną

Nors žiemą bandomo fontano vaizdas gana neįprastas, tikimasi, kad kiek sušilus orui miestiečiai ir Kauno svečiai galės grožėtis ritmišku, banguojančiu ir nesikartojančiu vandens srovių šokiu.

Vasaros dienomis ar vakarais šiame fontane galės žaisti vaikai, atsivėsinti miestiečiai. Fontanas reaguos į apšvietimą – pradėjus temti įsijungs LED šviestuvai, kurie vandens sroves apšvies visomis vaivorykštės spalvomis, tad reginys bus įspūdingas ir aikštei suteiks žaismingumo bei gyvumo.

Vienybės aikštėje arčiau BLC verslo centro bus įrengtas ir kitas fontanas, upelio formos. Aplink jį įrengtos žaliosios zonos su daugybe augalų, tad miestiečiai ir Kauno svečiai čia galės pasijusti lyg sėdėtų tikro upelio pakrantėje ir mėgautųsi ramybe.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.