VTEK imasi tyrimo dėl išasfaltuotos S. Skvernelio gatvės – Kas vyksta Kaune

VTEK imasi tyrimo dėl išasfaltuotos S. Skvernelio gatvės

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Įvertinusi žiniasklaidoje paskelbtą ir iš institucijų gautą informaciją, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl premjero Sauliaus Skvernelio elgesio. Kaip nurodoma VTEK pranešime, etikos sargai aiškinsis, ar S. Skvernelio privatūs interesai nepaveikė sprendimų finansuoti Vilniaus rajono gatvės, kurioje jis gyvena, asfaltavimą.

Taip pat VTEK tirs, ar, svarstant bei priimant minėtuosius sprendimus, premjerui nekilo Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatyme
nustatyta pareiga nusišalinti.

Tyrimas pradėtas žiniasklaidoje paskelbtos informacijos pagrindu bei gavus Vyriausybės kanceliarijos, Susisiekimo ministerijos ir Vilniaus rajono savivaldybės atsiųstus dokumentus.

Žiniasklaidoje skelbta, kad 2019-10-30 Vyriausybės nutarimo Nr. 484 pagrindu buvo skirtas finansavimas ir gatvės, kurioje gyvena premjeras, asfaltavimui, o S. Skvernelis posėdžiui pirmininkavo.

Kelta abejonė, ar valstybės politiko veiksmai neprieštarauja Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimams. Tiesa, VTEK primena, kad tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo.

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymu tyrimui atlikti numatytas trijų mėnesių terminas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA