„Baltojo kaspino“ festivalį Kaune užbaigė padėkos vakarienė restorane „Ieti“ – Kas vyksta Kaune

„Baltojo kaspino“ festivalį Kaune užbaigė padėkos vakarienė restorane „Ieti“

Organiztorių nuotr.

Kaune veikiantis Labdaros ir paramos fondas „Frida“ jau penktus metus iš eilės organizavo „Baltojo kaspino“ festivalį, kurio renginiai šiemet vyko ne tik Kaune, Vilniuje, bet ir Telšiuose. Festivalio tikslas – atvirai kalbėti apie smurto prieš moteris stereotipus bei siekti išgyvendinti juos iš visuomenės sąmonės.

Net 16-ka dienų trukusio festivalio metu organizuotas 21 renginys, kurių daugumos programa – kultūrinė, o apsilankyti žiūrovai juose galėjo nemokamai.

„Su smurto prieš moteris tema susiję labai daug stereotipų, kuriuos galima laužyti tik per atvirą kalbėjimą šia tema. Šių metų festivalio tema – moters sudaiktinimas. Mes, moterys, visų pirma pačios turime keisti požiūrį į save“, – sako fondo „Frida“ vadovė Daiva Baranauskė, „Baltojo kaspino“ festivalio sumanytoja ir koordinatorė.

D. Baranauskė pasidžiaugė, kad šiemet itin gerai pavyko ir daug jaunų dalyvių į temą įtraukė Vilniuje surengtas Jaunimo forumas, kuriame diskusiją apie moterų sudaiktinimą vedė socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino. „Sieksime, kad toks Forumas kitąmet vyktų ir Kaune, todėl jau dabar pradedame ieškoti į šią temą norinčio įsitraukti jaunimo ir savanorių“, – sako D. Baranauskė.

Be kultūrinių renginių su visuomenei skirtomis diskusijomis vyko 2 kompetencijų stiprinimo seminarai specialistams, o taip pat apskrito stalo diskusija Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje su politikais ir įvairių institucijų atstovais, skirta smurto prieš moteris prevencijos politikos formavimui Lietuvoje.

Festivalio baigiamuoju renginiu tapo padėkos vakarienė, į kurią festivalio idėjos palaikytojai, partneriai ir draugai susirinko Kauno senamiestyje įsikūrusiame restorane „Ieti“.

Padėkos vakarienė – antrąjį kartą organizuojamas festivalio renginys,  kurio metu ne tik aukojamos lėšos Baltojo kaspino festivaliui, jo nemokamai renginių programai remti, bet ir kitoms fondo „Frida“ vykdomoms prevencinėms veikloms, taip pat jo metu plečiasi bendraminčių ratas.

„Džiugu, kad šiemet vakarienėje dalyvavo dvigubai daugiau žmonių negu pernai, o šiemet smurto prevencijos idėją palaikė aktyvios ir verslios moterys, surengtoje labdaringoje vakarienėje dalyvavo 20 Verslo moterų tinklo narių“, – džiaugėsi D. Baranauskė.

Organizuoti tokius vakarus festivalio rengėjui – fondui „Frida“ pasiūlė pati restorano „Ieti“ savininkė ir šefė Inga  Turminienė, kurią festivalio rengėjai siekė įtraukti į smurto prieš moteris prevencijos renginius, kaip stiprią ir savarankišką asmenybę.

„Aš geriau darysiu tai, ką moku geriausiai – gaminsiu maistą ir taip prisidėsiu prie šio kilnaus tikslo“, mums atsakė I. Turminienė ir taip štai jau antrąjį kartą susirinkome „Ieti“ bei skanavome jos su komanda paruoštų patiekalų“, – pasakoja D. Baranauskė.

Prieš dvejus metus I. Turminienė „Geriausio pasaulyje šefo“ apdovanojimuose pateko į geriausių pasaulio šefių finalinį šešioliktuką, o jos valdomas restoranas „Ieti“ – dažnas Lietuvos gastronominių rinkimų nugalėtojas.

Virtų – rūkytų burokelių tartaras su putpelės kiaušiniu ir naminiu majonezu / Organizatorių nuotr.

Padėkos vakaro metu svečiai vaišinosi keturių su išmone ir atidumu pagamintų vakarienės patiekalų meniu – virtų – rūkytų burokėlių tartaru, sviestinio moliūgo karštuoju užkandžiu, avienos ir sezoninių daržovių troškiniu bei moliūginių ledų desertu.

Vakaro metu aukcione buvo parduotas dailininkės Nikos Lo (Veronikos Kopelianski) fondui „Frida“ padovanotas paveikslas, kurį aukotojai nusprendė palikti fondo dispozicijoje, o už paveikslą skirtos lėšos atiteko tolimesnėms fondo prevencinėms smurto prieš moteris veikloms vykdyti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA