Dėl programėlių saugos trūkumų, „Android“ telefonai gali tapti pasiklausymo įrankiu – Kas vyksta Kaune

Dėl programėlių saugos trūkumų, „Android“ telefonai gali tapti pasiklausymo įrankiu

Asociatyvi / Archyvo nuotr.

Neseniai išaiškėjo „Android“ sistemos apsaugos trūkumas, kuris leidžia piktybiškoms programėlėms, be savininko sutikimo ir žinios įrašyti pokalbius, fotografuoti bei filmuoti. Kibernetinio saugumo įmonės tyrime atskleista, jog „Google“ ir „Samsung“ telefonai pasižymi šiais trūkumais, bet neatmetamas ir kitų „Android“ telefonų pažeidžiamumas.

Pasak „Checkmarx“ pranešimo, „Android“ sistemos trūkumas suteikia potencialiems įsilaužėliams plačią prieigą prie telefono funkcijų be savininko sutikimo. Saugos spraga, kuri dar vadinama kodu CVE-2019-2234, leidžia fiktyvios aplikacijos kūrėjui valdyti telefono kamerą.

Be galimybės valdyti telefono kamerą, įsilaužėlis turi prieigą prie telefono failų bei fotografijų GPS duomenų, gali klausyti pokalbių ir juos įrašyti. Tokie veiksmai gali būti atlikti netgi jei piktybiška programėlė yra išjungta, telefonas užrakintas ir ekranas išjungtas.

Užpuolikas gali ne tik matyti, bet ir pasisavinti telefono naudotojo nuotraukas bei vaizdo įrašus. „Checkmarx“ aptiko spragą vasaros metu, kada atlikinėjo bandymus su „Google Camera“ programėle „Google Pixel“ telefonams.

Kaip teigė įmonės saugomo tyrimo skyriaus vadovas Erez Yalon, problema galėjo atsirasti dėl „Google“ kaltės, esą įmonė suteikia balso asistentui prieigą prie įrenginio kameros, o ši nėra pakankamai apsaugota, tad programišiai gali išnaudoti šį trūkumą savo tikslams pasiekti. Tolesnis tyrimas parodė, jog panašios saugos spragos potencialiai gali egzistuoti ir kituose įrenginiuose su „Android“ operacine sistema.

Susekti ar jūs galimai esate šios atakos taikinys beveik neįmanoma: kad savininkas neįtartų, jog telefonas atlikinėja įtartiną veiklą, įsilaužėlis gali naudoti visą telefono įrangą prieš patį šeimininką ir užmaskuoti visus galimus pėdsakus.

„Checkmarx“ susisiekė su „Google“ ir informavo apie šias problemas dar liepos mėnesį. „Samsung“ taip pat patvirtino, kad tos pačios spragos egzistuoja ir jų telefonuose. Kaip teigė „Google“, kompanija dėkoja už bendradarbiavimą ir primina, jog problemos jau buvo išspręstos per naujausią „Google Camera“ atnaujinimą.

Neskaitant „Samsung“ ir „Google“ vis dar neaišku ar kiti „Android“ telefonų gamintojai gali turėti tokią problemą. Dėl viso pikto, „Checkmarx“ pranešė ir kitiems gamintojams apie galimas apsaugos problemas. Nepaisant to, ar šis atvejis yra paplitęs kitur, vien tarp šių dviejų gigantų, šimtai milijonų naudotojų potencialiai gali būti pažeidžiami.

Kad išvengti nemalonumų, rekomenduojama į naujausią versiją atnaujinti savo išmaniųjų telefonų operacinę sistemą ir naudoti tik oficialias ir „Google“ pripažintas programėles.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA