„Žalgirio“ košmaras tęsiasi – pralaimėtas septintas Eurolygos susitikimas iš eilės | Kas vyksta Kaune

„BC Žalgiris“ „Facebook“ puslapio nuotr.

Eurolygos pergalių sausra Kauno „Žalgirio“ stovykloje tęsiasi. Valensijos „Basket“ ekipą namuose priėmę žalgiriečiai iš pradžių demonstravo gerą puolimą, tačiau strigę antroje dalyje turėjo pripažinti svečių pranašumą 82:86 (21:19, 27:28, 9:17, 25:22). Tai Kauno ekipai – septintasis Eurolygos pralaimėjimas iš eilės.

Ginčo kamuolį atkovoję žalgiriečiai tuoj pat rengė rezultatyvią ataką – šeimininkus į priekį išvedė metimą iš po krepšio realizavęs Edgaras Ulanovas, tačiau Valensijos krepšininkai atsakė taikliu tolimu šūviu – 2:3. Rezultatyvią susitikimo pradžią progos pasižymėti iš distancijos nepraleido ir E. Ulanovas, tiesa, kiek sėkmingiau atakavę Valensijos krepšininkai įpusėjus kėliniui turėjo 5 taškų pranašumą – 7:12.

Po minutės pertraukėlės pirmajame ketvirtyje likus žaisti keturias minutes atsilikimą mažino K. C. Riversas, bet sirgalių entuziazmas netrukus virto apmaudo šūksniu – po „Žalgirio“ amerikiečio blyksnio trijų taškų vertės metimu atsakė Aaronas Doornekampas – 11:15. Paskutinę šeimininkų ataką agresyviai „Basket“ gynybos tinklus draskęs Lukas Lekavičius provokavo dvi pražangas iš eilės, o kėlinį užbaigė tikslus Jocko Landale’o dvitaškis, išvedęs kauniečius į priekį – 21:19.

Antrąjį ketvirtį pirmyn vėl truktelėjo Valensijos krepšininkai, tačiau pranašumą „Žalgiriui“ sugrąžino laisvas tritaškį švystelėjęs Artūras Milaknis – 24:21. Veržliu puolimu pasižymintys Ispanai rasdavo kelių iki šeimininkų krepšio, tačiau ir kauniečių puolimo mašina veikė kaip laikrodis. Po krepšiu puikiai kovojęs J. Landale’as neklydo nuo baudų metimo linijos, o keturi iš eilės pelnyti L. Lekavičiaus taškai vertė „Basket“ vyriausiąjį trenerį prašyti minutės pertraukėlės – 32:25.

Jaume Ponsarnau pasitarimas, davė vaisių, mat po minutinės Ispanijos ekipa mažino kauniečių pranašumą iki keturių taškų – 32:28. „Basket“ kurį laiką taškus rinko baudomis, tuo metu „Žalgirio“ gretose tiesiog nesustabdomas toliau buvo L. Lekavičius, dar du taškus pridėjo dėjimo gudriai išlaukęs J. Landale’as – 36:31. Vis dėlto šeimininkams atitrūkti neleido porą tritaškių įsūdę Alberto Abalde’as ir Quino Colomas, privertę Šarūną Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės (40:38). Paskutinėmis rezultatyvaus antrojo kėlinio minutėmis iš toli metė kas netingėjo, o į rūbinę žalgiriečiai išėjo turėdami minimalų pranašumą – 48:47.

Po ilgosios pertraukos ant parketo sugrįžę Valensijos krepšininkai iš karto baudė „Žalgirį“ trimis taškais, bet tolimą bombą detonavo ir Thomas Walkupas – 51:50. Abi komandos apsikeitė nesėkmingomis atakomis, prabėgus beveik trims minutėms šeimininkams kiek saugesnį atstumą sukūrė T. Walkupo ir J. Landale’o tandemas, tačiau svarstykles išlygino tritaškį šveitęs Louisas Labeyrie’as – 53:53.

Abiejų komandų puolimui trečiajame kėlinyje kiek pristojus, „Žalgiriui“ itin skaudžiai smogė du tritaškius realizavę „Basket“ krepšininkai – 55:59. Po Š. Jasikevičiaus minutinės iniciatyvos ėmęsis kapitonas Paulius Jankūnas švelnino atsilikimą, bet dviejų ir trijų taškų vertės metimais atsakę svečiai užbaigė ketvirtį turėdami rekordinę persvarą – 57:64.

Nieko gero nežadėjo ir paskutinio ketvirčio pradžia – kol „Žalgiris“ stovėjo vietoje, Valensijos ekipa toliau bombardavo šeimininkų krepšį ir nepraėjus nė dviem minutėm Š. Jasikevius prašė pertraukėlės jo auklėtiniams turint jau dviženklį deficitą – 57:68. Kauniečių viltis žlugdė tris taškus su pražanga metęs Vanja Marinkovičius (59:72), nors fanus budino savo tritaškį sviedęs K. C. Riversas – 64:72.

Kėlinyje ištiksėjus septynioms minutėms intrigą grąžinti mėgino greitame puolime kamuolį krovęs Zackas LeDay (70:75), bet visai kitokią mačo baigtį norėjo matyti tinklelį iš toli draskęs L. Labeyrie’as – 70:78. Likus žaisti kiek daugiau nei vieną minutę „Žalgiris“ K. C. Riverso ir A. Milaknio pastangomis priartėjo per keturis taškus (74:78). Prie baudų metimo linijos stojęs šeimininkų snaiperis galėjo mažinti atsilikimą vieno metimo atstumu, tačiau sukritus tik dviem baudoms iš trijų, persvara išliko ta pati – 76:80.

Kauniečių viltis paskutinėmis mačo sekundėmis palaikė tritaškiai, tačiau nervingą rungtynių pabaigą atsilaikę Valensijos krepšininkai išsivežė pergalę rezultatu 82:86.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 16, T. Walkupas 15 (7 rez. perd.), J. Landale‘as 12, Z. LeDay 10 (5/6 dvit.), A. Milaknis 9 (2 per. kam.), K. C. Riversas 8 (2/8 trit., 2 per. kam.), L. Lekavičius 8, N. Hayesas 2, P. Jankūnas 2, M. Gebenas 0.

„Basket“: L. Labeyrie 22 (5/6 dvit., 4/5 trit., 5 atk. kam.), Q. Colomas 12 (3/5 trit., 9 rez. perd.), M. Ndouras 9.

Kaip skelbia oficialus „Žalgirio“ portalas, Valensijos „Basket“ komanda į Eurolygą sugrįžo po metų pertraukos. Vieną geriausių sezonų komandos istorijoje išgyvenę Valensijos krepšininkai praėjusiais metais į viršų kėlė Europos taurės trofėjų, o Ispanijoje savo kelią užbaigė tik pusfinalio serijoje nusileidę karališkajam Madrido „Real“.

Vietinėse pirmenybėse „Basket“ komanda dar toliau buvo nužygiavusi prieš tris sezonus, kuomet sensacingai pirmą kartą tapo Ispanijos čempione bei tokiu būdu buvo grįžusi į Eurolygos kovas.

Būtent tada paskutinį kartą ir buvo susidūrę žalgiriečių ir Valensijos komandos keliai. 2017–2018 metų sezone „Basket“ reguliariajame sezone nieko padoraus nenuveikė, o Lietuvos čempionams nusileido abu kartus – Kaune rezultatu 82:86 ir savų žiūrovų akivaizdoje 63:71.