Ar tikrai atnaujinus tiesioginį Vilnius–Kaunas traukinių maršrutą verta pamiršti keliones autobusais?

R. Tenio nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sekmadienį buvo pristatyti atnaujinti traukinių tvarkaraščiai VilniusKaunas. Dabar iš vieno miesto į kitą traukiniu bus galima nuvykti net 40 kartų per dieną, tačiau ar kelionė traukiniu tikrai pranašesnė už kelionę autobusu?

Autobusų važiuoja 10-imi daugiau

Kaip skelbė „Lietuvos geležinkeliai“ atnaujintu tvarkaraščiu per dieną važiuos 40 traukinių pirmyn ir atgal. Tuo tarpu autobusų per dieną iš Kauno į Vilnių ir iš Vilniaus į Kauną išvyksta net 50. Pirmasis traukinys išvažiuojantis į Vilnių – 4 val. 20 min., o autobusas – 4 val. 05 min.

Taip pat, kaip teigia „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai, kelionė traukiniu nuo dabar užtrunka ilgiau nei įprastai. Ankščiau iš Kauno į Vilnių buvo galima nuvykti maždaug per 1 val. 05 min., o dabar trumpiausia kelionė trunka 1 val. 20 min. Tačiau traukiniai lėčiau važiuoja ne šiaip sau.

Antruoju projekto darbų etapu tęsiami infrastruktūros rangos darbai: tiesiama nauja europinio standarto vėžė ir iešmai, baigiami tunelių statybos darbai, ant bėgių montuojami vibraciją bei triukšmą mažinantys slopintuvai, įrengiamos triukšmą slopinančios sienelės, todėl, siekiant užtikrinti keleivių saugumą, atkarpoje Palemonas-Kaunas traukiniai važiuoja šiek tiek lėčiau negu įprastai

Autobusu Vilnių vidutiniškai pasieksite per 1 val. 35 min., tačiau yra keli autobusų maršrutai, kuriuos pasirinkę užtruksite 2 val. 45 min., ar netgi 5 val. 50 min. Ilgiausias autobuso maršrutas iš Kauno į Vilnių yra per Šakius, Vilkaviškį, Marijampolę ir Prienus.

Kaina be nuolaidos skiriasi keliais eurais

Traukinio bilieto kaina antrąja klase be nuolaidos svyruoja nuo 4 Eur. 80 cnt. iki 6 eur. 60 cnt. Pirmosios klasės bilietų kaina – nuo 5 Eur. 40 cnt. iki 7 Eur.

Autobuso bilieto kaina tik viena. Dažniausiai jis kainuoja 7 Eur., tačiau kaina svyruoja nuo 6 Eur. 60 cnt. net iki 19 Eur. 40 cnt. Pigiausiai kainuoja tiesioginė kelionė iš Kauno į Vilnių, o brangiausiai – jau minėtas beveik 6 val. trunkantis maršrutas.

Autobusų kaip ir traukinių bilietams yra taikomos nuolaidos. Pagrindinės nuolaidos – 80 proc. senjorams ir 50 studentams. Tikslesnias nuolaidas, kurios taikomos keliaujant autobusu rasite čia, o traukinio nuolaidos nurodomos perkant bilietą internetu.

Taip pat „Lietuvos geležinkeliai“ teigia, kad su mėnesiniu terminuotu bilietu keleiviai galės sutaupyti net iki 55 proc. nuo pilnos vienkartinio bilieto kainos.

Iš Vilniaus grįžti naktį – tik autobusu

„Kas vyksta Kaune“ skaitytojai pastebėjo, kad vėliausias traukinys iš Vilniaus į Kauną tik 21 val. 10 min., kai į Vilnių iš Kauno vėliausiai gali išvykti 22 val. 45 min.

Todėl jei nuspręsite Vilniuje užtrukti ilgiau, į Kauną galėsite grįžti tik autobusu, kurio paskutinis išvykimo laikas – 23 val.

33 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Susidūrimas Partizanų gatvėje – į įvykio vietą skubėjo medikai

L. Norkevičienė, D. Zvonkus ir LSMU choras „Neris“ siunčia jausmingą žinutę kauniečiams

Jonavos gatvėje kaunietis negalėjo ramiai praeiti pro dviratį

P. Motiejūnas apie „Žalgirio“ viltis palaidojusį sprendimą: iš esmės net nebalsavome

Oro uostuose ir pasienyje netikrins dėl koronaviruso: atvykstantieji turės tirtis mobiliuosiuose punktuose

Kauno pareigų laimikis: vairuotojas „užmiršęs“ saugų greitį mieste lėkė lyg magistralėje

Teismas nušalino 3 Kauno pareigūnus įtariamus paėmus kyšį

Vyriausybė paskirstė virš 30 milijonų eurų kelių projektams

Darbdaviai per karantiną buvo dosnūs: 23 įmonės darbuotojams mokėjo daugiau nei 10 tūkst. eurų

A. Veryga: karantiną bus siūloma tęsti